pkk yeminli turk dusmanlari2

Terörle böyle mücadele edilemez! (2)

Ankara’da ve Diyarbakır’da bölücü terör örgütünün kalleşçe saldırı ve tuzakları sonucunda yaşamlarını yitiren şehitlerimizden dolayı büyük bir teessür içindeyiz.

Milletimizin başı sağ olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Habur rezaleti ve çözüm süreci adı altında terörle mücadele yerine, müzakere yürütülmesinden cesaret alan bölücü terörün, dağdan-düz ovaya, oradan da bugün maalesef Başkent Ankara’ya kadar inebilmiş olmasından dolayı büyük bir infial içindeyiz.

Bu nedenle, terörle mücadele konusunda daha önce de ısrarla yazıp-konuştuğumuz gerçekleri ve gereklilikleri bir kez daha gündeme getirmekte yarar görüyoruz;

Çünkü, Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı silahlı kalkışma teşebbüsünde bulunan, Türk milletini etnik temelde silahlı terör eylemleriyle bölmeye çalışan, kanlı-vahşi terör örgütü PKK ile mücadelede tam ve eksiksiz başarı böyle sağlanamaz.

Başta TSK olmak üzere, polislerimiz ve korucularımız ile tüm güvenlik güçlerimiz kahramanca ve yaşamlarını hiçe sayarak büyük bir özveri ile mücadele yürütüyorlar.

Silahlı mücadelede, hem kırsalda hem de şehirlerde PKK’ya çok ağır darbeler indiriyorlar. Şehitler-gaziler verme pahasına vatan savunmasında silahlı güçlerimiz üstün bir başarı gösteriyorlar. Onlara minnettarız.

Ancak diğer yandan, terör örgütünün hamisi ve sözcüsü gibi davranan ve PKK ile organik bağını inkâr etmeyen HDP ve onun mazbatalı PKK sempatizanı militanları, terörle mücadeleyi engellemeye, güvenlik güçlerimizin moralini bozmaya, hendek kazan, kanas silahıyla askerimizi-polisimizi ve vatandaşlarımızı şehit eden PKK’lıları korumak için her türlü yola başvurarak terörle mücadeleyi sabote etmeye ve engellemeye çalışıyorlar.

Gazi Meclis’te, bölücü terör örgütünün eylemlerini hedef ve ideallerini savunan ve adeta savunuculuğunu yapan militan vekiller şov yapıyorlar.

Kanla-canla verilen vatan müdafaası masa başında, Ankara’da ve medyada psikolojik savaşa kurban edilmek isteniyor.

Yapılacak şeyleri yıllardır yazıp-konuşuyor, uyarıyor ve öneriyoruz;

- Terörle mücadele sadece silahlı mücadele ile kazanılamaz. İşin sosyal-ekonomik-hukuki ve psikolojik önlem ve mücadele boyutları vardır.

- HDP, PKK terör örgütüyle açık ve inkâr etmediği organik bir bağ içindedir. Bu nedenle hakkında derhal kapatma davası açılmalıdır. Demokrasilerde terörle organik bağı olan partilerin yeri olmadığı AİHM kararıyla sabittir. İspanya’da Herri Batasuna adlı terör örgütü ETA’nın destekçisi olan partinin kapatılması bunun en somut ve yakın örneğidir.

Ufuk SÖYLEMEZ - 23 Şubat 2016 - Aydınlık

Son Yazılar