yasasin cumhuriyet2

Eşit vatandaşlık için namluya sürülenler!

Yeni CHP’nin tüm milletvekilleri ve delegeleri ile kutsadığı “Eşit Vatandaşlık!” Türkiye’nin gündemine bir günde girmedi!

Birinci aşamada kendini Atatürkçü olarak tanıtan gazeteler ağlarını denize bıraktı… Bu gazetelerdeki yazarlar akıllı yemler hazırlayarak avlarını beklemeye başladılar… Örneğin Necati Doğru’nun, Sözcü’deki 19 Eylül 2015 günkü, “Hangi Yüzle!” başlıklı yazısını hatırlayalım…

SAYIN DOĞRU NE DEMİŞTİ?

“Bu noktaya gelmemeliydi. Kardeşler anlaşmalıydı. Gönüller birleşmeliydi.
Çoğunluğun Ankara’da bayrak çekmesine ve “Kardeşiz” diye yürümesine ihtiyaç kalmamalıydı.
Eşit vatandaşlık, eşit haklar, eşit fırsatlar yükselmeliydi. Çözüm: EŞİT VATANDAŞLIKTIR.”

BİZ NASIL UYARDIK?

İşin tehlikeli bir şekilde bölücülük akımlarına ivme kazandıracağı çok açıktı… Ülkemin geleceğinden endişe duyduğumdan, naçizane Ulusal Kanal haber sitesinde kendisini şöyle uyarmıştım: Necati Bey herhalde çok meşgul! Okumaya, araştırmaya, düşünmeye zaman bulamıyor… “Eşit vatandaşlık” konusu hakkında oradan buradan duyduklarını yazdığı kanaatine kapıldım! Bu konudaki PKK, pardon HDP’nin görüşlerini kendisine aktaralım:

"Partimiz, tüm kimlik ve kültür sorunlarının köklü çözümünün demokratik, çoğulcu, özgürlükçü ve eşitlikçi bir anayasayla mümkün olacağına inanır. Farklı kimliklerin, dillerin, inançların ve kültürlerin hak eşitliğinin anayasal güvence altına alınması ve bu anlayış üzerinde şekillenen bir anayasal yurttaşlık tanımının yapılması; anadilinde eğitimin ve anadil hakkının kamusal alan da dâhil her alanda uygulanması; yerinden ve yerelden yönetime dayalı bir demokratik özerklik işleyişin gerçekleştirilmesi için mücadele eder. "

“Bu mücadeleye destek olmak üzere Uluslararası Kültürel Araştırmalar Merkezi’nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yaptığı ankete katılanların yüzde 62,8’i Kürtler için EŞİT VATANDAŞLIK statüsü istedi…”

EŞİT VATANDAŞLIK NE ANLAMA GELİYOR?

Sayın Doğru, affınıza sığınarak devam etmek istiyorum… Bu eşitliği hiç anlamadığınız hemen anlaşılıyor! Ortaçağ’da olduğu gibi, etnik, dinsel ve mezhepsel kimliklerin eşitliği talep ediliyor. Şöyle izah etmeye çalışayım: “Gece Türk Milleti olarak yatıyorsunuz; sabah kalktığınızda, bir de bakıyorsunuz 32 millet olmuşsunuz; ertesi sabah uyandığınızda ise herkes birbirini boğazlıyor…”

Anayasal vatandaşlık, eşit vatandaşlık gibi zırvalar sizin gibileri oltaya takmak için emperyalist merkezlerin bölücü terör örgütü ve bazı güvenilir (!) partilere verdiği talimatlarla gündeme getiriliyor… Sözcü ekibi olarak uğruna ne güneşler batırdığınız yeni CHP’nin kerameti kendinden menkul üst yönetimi bunları kulağınız fısıldıyorsa, hemen kâğıda kaleme sarılmayın!

Kafanızı kaldırın! Biraz araştırın… Gazetenizin yazarları Soner Yalçın, Yılmaz Özdil gibi değerlere danışın! İki dakikada, sizin anlayabileceğiniz tarzda “eşit vatandaşlık” dümenini anlatırlardı…

Yazıktır, günahtır, bu günlere kolay gelmedik… Kanla, irfanla vatan yaptığımız bu kutsal topraklarda emperyalist çetelerin ucuz mürekkebi olmayalım…

NE YAPMALIYIZ?

Öncelikle kendisini Atatürkçü ve Cumhuriyetçi olarak pazarlayan ama emperyalist merkezlerin PKK/HDP politikaları çizgisinde hareket eden yazarçizer takımı deşifre edilmelidir. Bu kurnazların milletimizin duyarlı kesimlerini zehirlemesi engellenmelidir… Sayın Doğru’yu asla kastetmiyorum. Onun saygın bir Cumhuriyetçi olduğunu biliyoruz!

CHP, HDP (PKK) ve Gülencilerin bazı konularda söylemleri farklı olsa bile birçok alanda eylem birliği içinde oldukları görülmektedir. HDP’nin kongresine AKP, MHP ve Vatan Partisi davet edilmemiş, ama CHP’ye yeşil ışık yakılmıştır… Yeni CHP+HDP+Gülen ittifakı tereddütsüz Türkiye için bir milli güvenlik sorunudur! Bu ittifak sırtını AB+D’ye dayadığından tehdidin boyutu daha da artmaktadır…

Kayıkçı kavgası yapan AKP, CHP ve MHP’nin, konu emperyalist merkezlerin talebi olan yeni anayasa olunca masada iyi bir yer kapmak için birbirlerini çiğnemeleri açıklanabilir bir şey değildir! Cumhurbaşkanı, Kılıçdaroğlu’nu mahkemeye vermiş, bu kapsamda Başbakan Davutoğlu CHP Genel Başkanı’nı sertçe eleştirmiş, Kılıçdaroğlu grup toplantısında her ikisine de verip veriştirmiştir. Ancak aynı Kılıçdaroğlu ertesi gün Davutoğlu’na gönderdiği mesajda; “CHP’nin Anayasa için AKP’ye her türlü desteği vermeğe hazır olduğunu!” rapor etmiştir… Hayrola, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu! Bir oyun mu oynanıyor?

Eşit vatandaşlık ülkeyi bölünmeye götürecek sürecin en önemli dönüm noktasıdır.

Eşit vatandaşlık zırvasını kabul eden bir kişi Atatürkçü, Cumhuriyetçi, yurtsever olabilir mi?

Türk Milleti “hattı müdafaa değil sathı müdafaa” yaparak vatanın her karış toprağında kendisini yok edecek bu girişimi engellemelidir…

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!

Soner POLAT - 29 Ocak 2016 - Ulusal Kanal

Son Yazılar