soner polat

Kılavuzu karga olanın...

TSK’ya göre PKK şehir savaşları için üst düzeyde eğitimi Kobani’de (Ayn el Arap) almış! Basına dağıtılan bildiride bu konu açıkça vurgulanmış…

Acep, bu eğitimi kim vermiş olabilir ki! İster katılın, ister katılmayın, bana göre Mars’tan gelen özel ve gizli “Uzay Görev Grubu” bu işi bitirdi… Bazı çokbilmişler hâlâ PKK teröristlerine “İşte Hendek İşte Deve!” isimli Barış Manço şarkısının banttan dinletildiğini iddia ediyorlar! Nur içinde yatsın; Barış Manço bu şarkıyı ne de güzel söylerdi!

TEMEL’DEN DESTEK!

Temel dere kenarında oturuyormuş. Yüksek bir arazi aracının fren sesine kafasını çevirmiş:“Aracımla geçebilir miyim, su derin mi?”

Temel: Hiç de derin değil! Kolayca geçebilirsin!

Adam da Temel'e güvenerek aracıyla suya dalmış!Güzelim araç bir anda sulara gömülmüş…Suları yuta yuta arabadan çıkan ve canını güçlükle kurtaran adam Temel'in yakasına yapışmış: “Hani derin değildi ulan!”

Temel: Abi vallahi benim suçum yok, demin bir ördek geçiyordu,Allah seni inandırsın, su ancak beline geliyordu…

ÇEYREK AKILLI VE DE UZAYLI ÖĞRETMENLER!

Çok bilen ve NASA’dan (!) ilham alan uzaylı eğitim görevlileri PKK’lılara şunu söylemiş: “Bakın gördünüz mü, Irak ve Suriye’deki şehir savaşlarında nasıl da başarı kazandınız! Bir şey biliyoruz da, ‘hendek, tünel, bomba, El Yapımı Patlayıcı’diyoruz… Ne dersek o! Biz bu işin kitabını yazdık!”

Haydi koçlarım, dalın Türkiye’ye, tozunu atın şu Mehmetçik’in! Kim tutar sizi! Eğitimse, onun babasını aldınız; silah, cephane, teçhizatsa, bütün uzay istasyonları sizin için çalışıyor… Para ise, onu bizzaten istediğimiz kadar Uzay Bankası’nda(UFED) basıyoruz! Lafı mı olur? İstikamet Sur, Silopi, Cizre, marş marş!

KENDİM ETTİM KENDİM BULDUM...

Ancak küçük bir ayrıntı gözden kaçırıldı. O kadarı kadı kızında da olur! Demek ki uzay eğitimlerinde bazı noktalar eksik kalabiliyormuş… Ne Türkiye, Irak, Libya ve Suriye’ye benzer ne Türk Silahlı Kuvvetleri ve kahraman polisimiz kuru gürültüye pabuç bırakır ne de Türk halkı itin, uğursuzun peşine takılır…

İmparatorluklar kurmuş büyük bir millet, uzaylı Coni’nin üç beş hendeğinde boğulacak! Düşünebiliyor musunuz, buna ciddi ciddi inandılar! Allah akıl fikir versin! Bizim hastanelerimizde çok güzel IQ testleri yapılıyor… Merak etmeyin, ücret de almazlar… Türk konukseverliği!

YANDIM ALLAH!

Şimdi bazıları kazdıkları hendeklerde bas bas bağırıyor. Yandım Allah! Hendek, ya mezar oluyor ya da kaçış güzergâhı! İçlerinde kadın kıyafeti giyerek arazi olan yöreye uygun James Bond’lar da var! Kafalar taşa vuruluyor: “Hâlbuki uzaylı abilerimiz bize hendek mucizesini (!) başka türlü anlatmışlardı…”Sınavda yüz üzerinden yüz almıştım! Kobani’de ne de güzel tozunu atmıştık… Allah Allah, o da hendek bu da hendek! Şimdi niye telef oluyoruz? Tufaya mı geldik? Ne diyelim, kılavuzu karga olanın…

TÜRK LOKUMU!

Uzaylı müttefiklerimize teşekkür borçluyuz… Hem teröristleri kolayca tepeleme fırsatı yakaladık hem de sayelerinde bu topraklara gönülden bağlı bölge halkı, terörün kirli ve çirkin yüzünü bir kez daha görmüş oldu… Ayrıca, Mehmetçik bölge halkı ile kucaklaştı; yiyecek dağıttı; güzel insanların demli çayını içti! Bundan iyisi Şam’da kayısı!

UZAYLI JOE’YA ALTIN NASİHAT!

Uzay Görev Grubu, sıfır çeken öğrencileri tasdikname alınca B planını devreye soktu! Uzaylı akademisyenler ve onların hamisi 1930’ları sevmeyen uzaylı bir parti, yine uzaylı bir büyükelçi komutasında yeni bir taktikle cepheye sürüldü: Birinci Bildiri Savaşı! NASA’daki Uzaylılar Yüksek Komutanlığı da Birinci Bildiri Savaşı’nı bir bildiri ile destekledi… Şu uzaylılar garip yaratıklar! Anlayabilene aşk olsun!

Bak uzaylı kardeşim, önemli olan uzay istasyonunu, insanlığın her türlü değerine düşman, bebek katillerinin, şer odaklarının pis mağaralarında değil, masumların, mazlumların ve mağdurların kalbinde kurmaktır… İşte belki o zaman uzaylıları da adam sınıfına sokarlar!

Soner POLAT - 22 Ocak 2016 - Ulusal Kanal

Son Yazılar