isid tunelleri aydinlik225 

IŞİD tünellerindeki İsrail izleri!

Vatan Partisi Ulusal Strateji Merkezi İstanbul Başkanı Soner Polat, bugün İstanbul İl Merkezi’nde yaptığı açıklamayla Suriye’de bulunan IŞİD tünellerindeki İsrail izlerine ilişkin kamuoyunu bilgilendirdi.

Öncelikle şu hususu açıklıkla ifade etmek istiyorum ki DAEŞ (IŞİD), ABD ve İsrail tarafından müştereken yaratılmıştır. CIA ve MOSSAD tarafından Ürdün’deki özel ve gizli bir üste ABD ve İsrail’in elit özel birlikleri tarafından eğitilmiş, finansmanı Suudi Arabistan ve Katar tarafından sağlanmıştır.

DAEŞ’İN ABD VE ÖZELLİKLE İSRAİL’E YÖNELİK TEK BİR EYLEMİ VAR MI?

DAEŞ’in İsrail ve ABD’ye yönelik tek bir eylemi yoktur. İsrail Hava Kuvvetleri çeşitli kereler Suriye Ordusu ve Hizbullah hedeflerini DAEŞ’i korumak maksadıyla vurmuştur. DAEŞ teröristleri İsrail sağlık kuruluşlarında tedavi görmüş ve bu ülkeden lojistik destek almıştır.

KANITLAR NELER?

Vatan Partisi’nin başlangıçtan itibaren dile getirdiği bu konu zaman içinde TSK, ABD resmi kurumları ve BM tarafından çeşitli rapor ve demeçlerle teyit edilmiştir.

TSK, 31 Temmuz 2015 tarihinde Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar’a aktardığı bilgide, “IŞİD’i yaratan ve büyütenin Batı istihbarat örgütleri olduğunu, Suriye sınırında Kürdistan kuşağı inşası hedefinin İsrail’in emperyal bir projesi olduğunu” beyan etmiştir.

Birkaç gün TSK’nın basına servis ettiği bilgi notunda Silopi’de girilen her evde MOSSAD akıl ve zihniyetini yansıtan El Yapımı Patlayıcıların (EYP) yerleştirildiği ifade edilmiştir.

ABD Savunma İstihbarat Teşkilatı, “IŞİD’i ABD’nin büyüttüğünü” itiraf etmiştir. Ayrıca BM Golan Bölgesi Ateşkes Gözlem Gücü, İsrail ile IŞİD arasındaki örtülü ilişkileri resmi raporuna yansıtmıştır.

ULUSAL KANAL ŞAM MUHABİRİNİN ATEŞ HATTINDA ÖNEMLİ TESPİTİ!

Ulusal Kanal Şam Muhabiri Mehmet Kıvanç, Halep bölgesindeki askeri durumu inceleme çalışmalarında ilginç ve dikkat çekici bir durumu tespit etmiştir. DAEŞ’in kazdığı tünellerdeki tahkimat ve betonlama teknikleri İsrail’in Filistin’de sınır hattı boyunca yaptığı tünellerle büyük bir benzerlik göstermektedir. Bu tüneller taktik olarak önemli hedefleri alttan havaya uçurmak, operatif olarak sınır hattı çekmek için kullanılmaktadır.

Halep’in kuzeyinden Türkiye sınırına kadar IŞİD’in benzer tüneller kazmış olması kuvvetle muhtemeldir. Türk istihbarat birimlerinin bu yönde çalışma yapmasında fayda mütalaa edilmektedir.

İşin daha da ilginç boyutu, sözde IŞİD’e karşı tedbir olarak Barzani tarafından Irak’ı bölmek üzere sınır çekmek için hendekler kazılmasıdır. Bağdat yönetimi ve Türkmenler bu durumu şiddetle protesto etmiştir.

SULTANAHMET’TE PATLAYAN BOMBA!

Görüldüğü gibi ipler emperyalist merkezlerin elinde olduğundan, onların izni olmadan DAEŞ’in bir eylem yapması düşünülemez! Sultanahmet terör eylemi açıkça Türkiye’nin ulusal çıkarlarını hedef almıştır. Bu eylem aşağıdaki hedefleri gerçekleştirmek için yapılmıştır:

Türkiye’nin PKK ile mücadelesinde zafiyet yaratmak ve onu yeniden müzakere masasına oturtmak; bölücü anayasa ile özerkliğin önünü açmak!

Korku ve panik duygularını güçlendirerek teslimiyet havası yaratmak!

Muhalefeti yanlış bir kulvara yönlendirmek!

Türk turizmini baltalamak ve ekonomiye zarar vermek!

Ama asıl önemlisi, Türk devletine gözdağı vermek ve Kürt (ABD-İsrail) koridorunu kabule zorlamaktır.

CIA İstasyon Şefi Henry Barkey 4 ay önce, “IŞİD İstiklal Caddesi’nde bomba patlatırsa, ne yapacaksınız?” diyerek Türkiye’yi tehdit etmiş, gölge CIA STRATFOR ve CFR, “2016 yılının Türkiye için çatışmalarla geçeceğini” beyan etmişti!

Alman turistlerin hedef alınması, denge politikaları izleyen ve Avrasya ile yakınlaşma eğilimine giren Almanya devletine mesaj niteliğindedir.

Soner POLAT - 14 Ocak 2016 - Ulusal Kanal

*** *** ***

İlgili Haber :

Ulusal Kanal, Halep'te IŞİD'in kullandığı tünellere girdi!

Ulusal Kanal dünya basınında bir ilke imza attı... Ulusal Kanal Suriye Temsilcisi Mehmet Kıvanç Suriye’nin Halep kentinde IŞİD'in tünellerine girdi. Beton siperlerle güçlendirilen ve İsrail modeli kullanılara inşaa kazılan tüneller 3 metre derinliğinde. Halep'in Kuvays ilçesindeki 4 yıllık kuşatmayı bozan komutan Albay Sühey Hassan, IŞİD tünelinin Türkiye sınırına kadar uzandığını ve IŞİD'in İsrail modelini uyguladığını vurguladı. Ve o tünelin 15 kilometrelik bölümü Suriye Ordusu tarafından imha edildi. İşte İsrail modeli IŞİD tünelleri...

Kuşatma tam bin 200 gün sürmüştü. IŞİD, Kuveyrs havalimanındaki Suriye ordusu askerlerini çevreledi. Terör örgütü uzun süren çatışmalarda da işte bu tünelleri kullandı. Ulusal Kanal dünya basınında bir ilke imza attı ve IŞİD'in Halep'te kazdığı tünellere girdi.

Ulusal Kanal Suriye temsilcisi Mehmet Kıvanç'ın Halep kentinin doğu kırsalında yer alan Şey Ahmed beldesinde girdiği tüneller yüksek ve geniş.

Derinliği 3 metreye kadar ulaşan tünellerin en ilginç özelliği de İsrail modeli kullanılarak beton siperlerle güçlendirilmiş olması.

16 Ekim'de başlattığı operasyonla kentte kontrolü sağlayan Suriye ordusu şehrin her yerini saran tünelleri tek tek imha ediyor. Ordunun kontrolündeki bölgede yer alan tünelin 15 kilometrelik bölüm gazetecileri önünde patlatıldı.

Kuşatmayı kıran birliğin komutanı Albay Süheyl Hasan. O Suriye ordusunun sahip olduğu en iyi iki komutandan biri. Albay Hasan da tünellerin İsrail siperleriyle güçlendirilmesine dikkat çekiyor.

Albay Süheyl Hassan'ın aktardığına göre IŞİD tünelleri Türkiye sınırına kadar uzanıyor.

Bir zamanlar Suriye'nin ekonomi başkenti olan Halep'teki çatışmaların boyutunu da harabeye dönen binalar ortaya koyuyor.

Suriye ordusu şimdi Halep operasyonunun ikinci dalgasını yürütüyor. Hedefte PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin kanton ilan ettiği Afrin ve Ayn el Arap arasında kalan El Bab bölgesi var.

HABER: MEHMET KIVANÇ / HALEP
http://www.ulusalkanal.com.tr/dunya/ulusal-kanal-halep-te-isid-in-kullandigi-tunellere-girdi-h88590.html

Son Yazılar