soner polat

Kına yakın!

Atatürkçülerin ve Cumhuriyetçilerin desteklediği yeni CHP Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na karşı topyekûn bir saldırı başlattı…

Bilindiği üzere Anayasalar milli demokratik devrimlerin sonucunda ortaya çıkan kurucu belgelerdir. Anayasa’nın değişmesi demek, devletin temel niteliklerinin değiştirilmesi demektir… Anayasa’ya saldıran bir kişi ya da kurum, hiç kuşkunuz olmasın Türkiye’ye savaş açmıştır…

KURNAZLARIN KILIFI NE?

AKP kapısında 32 gün 32 gece çadır kuran ve nasihatle ayrılan yeni CHP’nin çok bilen sözcüsü bakın ne diyor: “12 Eylül darbe anayasası ayıbından kurtulmalıyız!” Biz buna cihet-i askeriyede “örtme ve aldatma” diyoruz…

Herkesi kör âlemi sersem sanan bu zat-ı muhtereme bazı bilgiler vermeyi zorunlu görüyoruz… Ortada 12 Eylül Anayasa’sı diye bir şey kalmadı! Bu anayasanın 194 maddesinden 80 maddesi zaten değiştirildi! AB uyum yasaları çerçevesinde anayasa kevgire döndü…

Zat-ı muhteremin aklına, AKP’nin 12 Eylül 2010’da hayata geçirdiği ve asıl sorun sahası olan anayasa maddeleri hiç gelmiyor… Adalet ve hukuk bu maddeler ile “kişiye özel” bir mahiyet kazandı ve Kaf dağının ötesine geçti. Ama hem haklı (!) hem de tecrübeli! Daha önce olduğu gibi kapının önüne konma tehlikesi var! AKP’nin dümen suyunda gitmeye mecbur ve mahkûmlar! Darbe (!) anayasasını değiştirme görevleri var! Boşuna mı o koltuklara oturttular! AB+D ne der?

ATATÜRKÇÜLERİN OYU NEYE HİZMET EDECEK?

Kendini çağdaş ve Atatürkçü gören geniş bir kesim CHP’ye oy verdi… CHP’nin AKP ile mücadele edeceğini sandı!Oysa ki CHP zaten AKP ile koalisyon kurmak için can atıyordu. Cemaati savunmak için adliyeleri birbirine katmıştı. Kendi oylarını bile HDP’ye yönlendirmişti… PKK artık CHP’yi yakın müttefiki olarak görüyor… İsterseniz, iki ciddi PKK’lının demecini CHP’ye oy veren Atatürkçülere hatırlatalım:

Cemil Bayık: “Kılıçdaroğlu’nun parlamento sorunu çözmeli” yaklaşımı olumludur. Parlamento demokratik anayasa yapacak! Kılıçdaroğlu’nun bunu sahiplenmesi olumludur!”

Duran Kalkan: “CHP ile cephe kurmak istiyoruz!”

Bekaroğlu’nu, 705’i ve Ermeni Soykırım Yalanını savunanları da bir kenara bırakıyorum…

BU TOPRAKLARI SAVUNAN PARTİ’YE ATILAN İFTİRALAR...

Tüm bu olumsuz gelişmeleri önceden gören ve halkımızı uyaran bir parti vardı. Dudak büktünüz… “Çiçek verdi, böcek verdi” kara propagandaları düzenlediniz… İkinci Cumhuriyetçilerin, liberallerin, dincilerin, Kürtçülerin at koşturduğu ama Atatürkçü olduğunu iddia eden bir televizyon var ya!Oraya çöreklenen fitne ve fesat uzmanları dedikodular yaydı: “AKVATAN! Vatan Partisi AKP ile gizli işbirliği yapıyor…” Hiç yüzünüz kızarmadan, “Oylar bölünmesin!” kampanyaları düzenlediniz… Asıl hedefiniz AKP değil, Vatan Partisi’ydi!

Esenyurtteşkilatımız bir söyleşi düzenledi. Oraya gittiğimde Başkan Canan Şentürk Hanımefendi köpürüyordu: “Amiralim, semte tanıtım afişlerinizi asmıştık, CHP’liler söküp atmışlar!” Bugün bile bu partiden bir arkadaş, “Yurtseverler ve askerlerin AKP ile anlaşarak hapisten çıktığını iddia ediyor!”Aslında bu iddia yeni CHP’ye çok yakışıyor; onun röntgen filmi gibi!

GELDİĞİMİZ NOKTA!

Sivil anayasa örtüsü ile AKP ve CHP’nin neyi amaçladığını ADD Başkanı,Atası’nın kızı Tansel Çölaşan Hanımefendi televizyon yayınında üç kelime ile özetledi: Başkanlık, Ortaçağ ve Kürdistan! Aslında Sayın Çölaşan’ın mesajını ömür boyu unutmamak için kelimelerin baş harflerini yan yana getirin yeter!

Ama bu değerlendirmeyi yapan Sayın Çölaşan, ADD’nin niçin yeni CHP’nin arka bahçesi olmasına izin veriyor? Bu durum kendi içinde başlı başına bir çelişki değil mi?

Yeni CHP: Başkanı, yönetimi, milletvekilleri, il başkanları ve delegeleri ile bütünüyle farklılaşmıştır. Bu ekibin kurucu ideoloji ile hiçbir bağı kalmamıştır! “CHP kurtarılmadan Türkiye kurtarılamaz!” diyenler, toplumu oyalar ve dolaylı olarak Türkiye’yi yıkan dinamikleri hızlandırmış olurlar…

Kalabalıklar karanlıktır! Hakikat bir avuç arınmış insanın elinde yükselir… Vatan cephesinde toplanan sözde değil özde Atatürkçü yiğitler Türk milletini arkalarına alarak bu anayasa tuzağını da boşa çıkaracaklardır… Hodri meydan!

Soner POLAT - 06 Ocak 2016 - Ulusal Kanal

Son Yazılar