mehmet yuva3 

Alevi düşmanı Zahran Alluş öldürüldü!

Şam’ın Guta bölgesinde önemli kayıplar vermeye başlayan İslam Ordusu,

Şam’ın Özgür Tugayları ve Rahman Birliği adlı örgüt temsilcilerinin genel durumu görüşmek ve Suriye ordusunun ilerleyişini durdurmak için bir ortak askeri meclis ve operasyon merkezi kurmak maksadıyla bir gizli buluşma için sözleşirler.

Buluşma yeri olarak Şam’ın Doğu Guta bölgesinde yer alan Hammuriya beldesinin Batı yakasına düşen El-Merj mıntıkasına bağlı Ovtaya mevkiinde bulunan dört büyük çiftlikten birisi belirlenir. Bu önemli buluşmaya İslam Ordusu’nun lideri Zahran Alluş’un katılacağı bilgisi Suriye ordusuna içerideki köstebek tarafından bildirilir.

Toplantının yapılacağı gizli karargâhları gözetleyen İnsansız Hava Aracı bölgenin koordinatlarını ve yerde hâsıl olan hareketliliği düzenli olarak merkeze iletir. Zahran Alluş yanında yardımcıları ve saha komutanları ile toplantının yapılacağı çiftliğe ulaşır. Diğer örgütlerin temsilcileri de tam vaktinde zuhur eder. Toplantı başlar başlamaz Suriye savaş uçakları iki ayrı uçaktan fırlattıkları 8 adet füze ile toplantının yapıldığı ana karargah ile üç çiftlik evini bombalar.

RUSYA YAPMADI!

Operasyonda ilk belirlemelere göre İslam Ordusu lideri Zahran Alluş ve 12 üst düzey adamı, Şam’ın özgür Tugaylarından 7 üst düzey komutan ve Rahman Birliği’nden 5 askeri temsilci onlarca nöbetçi militanla birlikte öldürüldü. Zahran Alluş’un yardımcısı Abu Muhammed El-Zaybak adlı militanın ağır yaralı olarak örgüte bağlı bir sahra hastanesine kaldırıldığı iddia edildi. Operasyonu ayrıntılarıyla paylaşan kaynaklara, eylemin “Ruslar tarafından yapıldığı” iddiasını soruyoruz.

Cevaben, “Operasyonu müttefik Rus hava kuvvetleri yapsaydı bunu rahatlıkla söylerlerdik. Suriye ordusu artık bu tür nitelikli operasyonları yapabilecek yeni askeri imkânlara sahip. Operasyon anını gösteren görüntüleri medyaya Suriye ordusu verdi” dedi.

Mehmet YUVA - 27 Aralık 2015 - Aydınlık

Son Yazılar