mehmet yuva3

‘Rus uçağından İsrail kucağına’

Bölgemizde Anglo-Amerikan-İsrail sömürge çıkarlarına çomak sokan Suriye’ye terör savaşını dayatmadan önce önemli bir tespit yaptılar.

Suriye krizi boyunca İsrail ile ilişkiler en alt seviyede tutulmalıydı. Bu olmadan başta Hamas örgütü ve “Müslümanları” Suriye’ye karşı harekete geçiremezlerdi. “Şii şer ittifakı” yalanı ile Sünnicilik oynayamaz, dini-darları provoke edemezlerdi. Kanaatim odur ki, Rus uçağının düşürülmesi, İsrail ile gizli sürdürülen ve artık alenileşmesinin vakti gelen İsrail ile ilişkilere örtü görevi yaptı. Rusya doğal gazı Türkiye’ye karşı bir silah olarak kullanmadan alternatifler bulunmalıydı. İsrail ile bu yüzden yeniden görüşüldü” yöndeki açıklamalar çalınan minareye giydirilen kılıftır. Bugün İsrail ile gelinen nokta malumun ilanıydı.

Kıymetli ve mahir kalem Sabahattin Önkibar, “hiçbir karikatür İsrael Hayom gazetesinde çıkan, kollarını sıvamış Putin’in Türkiye kapısına yaklaşması ile bundan ürken Tayyip Erdoğan’ın elinde çiçekle İsrail kapısını tıklatmasını anlatan o karikatür kadar incitici olamaz. Bu sonuç abartısız stratejik çöküş ve sefaletin fotoğrafıdır” diye yazdı. “Rus Uçağından İsrail Kucağına” ifadesi ile aslında bugünkü yazıma ilham kaynağı oluşturan tarihi sözün sahibi Sayın Doğu Perinçek. Konuyu eğip bükmeden pür ama gümrah bir lisan ile sunuyor. Perinçek özetle, “ABD Suriye, İran ve Irak’ı bölmek istiyor. Türkiye’nin toprak bütünlüğünü İran, Irak ve Suriye ile sağlayabilir... Rus uçağını düşürürsen İsrail’in kucağına düşersin. Bu bir denklemdir. Siz Türkiye’yi bölmeye karar vermiş İsrail ile bu tür ilişkilere yöneliyorsunuz...” demiştir.

SİNİRLİOĞLU VE KOHEN’İN SAMİMİYETİ!

Türk siyasi tarihinin renkli simalarından olan rahmetli Kamuran İnan, “Türkiye’de ABD’nin onaylamadığı kişi Dışişleri Bakanı olamaz” demişti. İnşallah bu makamda görev yapmış Gül, Davutoğlu, Çavuşoğlu ve Sinirlioğlu rahmetlinin bu açıklamasına bir yorum getirirler. Türkiye Dış İşlerinin sinir sistemini kontrol eden eski Bakan yeni müsteşar Siyonist İsrail dostu Feridun Sinirlioğlu, Zürih’te Netanyahu’nun şahsi temsilcisi Yosi Ceihanover ve MOSSAD ‘ın başına getirdiği Yosi Kohen ile aşna-fişne oldu. İsrail, Erdoğan-Davutoğlu iktidarına hem doğal hem de doğal olmayan her türlü gazı vermeyi kabul etti. Sahi, ticaretin konuşulacağı bir toplantıya Ticaret veya Enerji bakanları değil de neden MOSSAD katılır? Feridunoğlu’nun muhatabı MOSSAD mıdır?

Toplantı Siyonist İsrail ve Sünni hükümetimiz için bereketli geçmiş. Ancak buna karşılık küçücük talepleri varmış. Doğru mu değil mi elbet malum olur. Ama şimdilik günahı ODATV yazarı ve Netanyahu dostu Rafel Sadi ile İsrail ve Arap medyasının boynuna olsun. Davutoğlu hükümeti gaz ve başka destekler karşılığında, Suriye’de 14 yıl barınan ve ihanet eden kanatları altına aldığı Münafık Kardeşler Örgütü üyesi HAMAS’ın işine son verecekmiş. Bazı isimleri sınır dışı edecekmiş. Bazıları hakkında bilgi verecekmiş. İsrail askerleri ve yetkilileri aleyhine açılmış olan bütün davalar iptal edilecekmiş. TBMM bu konuda bir yasayı parlamentodan geçirecekmiş. Sünni hükümetimiz Gazze ablukasının canı cehenneme diyecekmiş. Bu anlaşmanın yürürlüğe girmesi ile temsil seviyesi Büyükelçilik seviyesine geri dönecek ve karşılıklı ilişkiler normale dönecekmiş. Marmara Gemisi mağdurlarına 20 milyoncuk verilecekmiş. Bu antlaşma ile Erdoğan-Davutoğlu hükümeti ile İsrail arasında bir tarihi dönüm yaşanacakmış.

HER ŞEY OLUR, MÜSLÜMAN OLMAZ!

Ya bölge halkları dini-dar Dünya Münafık kardeşler Örgütü (İhvan Hareketi) ve Vahhabi zihniyetini kurutacak ya da bölge bunların münafık zihniyeti altında kan, yalan ve talan içinde bereketsiz ağaç misali kurumaya devam edecek. Bunlardan her şey olur ama Müslüman olmaz. Kudüs fatihi Hz. Ömer’i katleden zihniyetin çağımızda tecelli olmuş hali olan bu zihniyet son merhalede ancak Sünni-Alevi düşmanı ve Siyonist İsrail-ABD muhibbi olur. İktidara gelmek ve o koltukta kalmak için her yolu mubah kabul eder. “Terör Devleti” ad ettikleri İsrail ile gizli ve açık kulislerde aşna-fişne olur. Gerekiyorsa “katil ve zalim İsrail” der gaz alır, ticareti artırarak gaz verir. Adana Milletvekili eski Bakan ve parti sözcüsü Ömer Çelik, “kuşkusuz, İsrail devleti ve İsrail halkı, Türkiye’nin dostudur” der. Kuşkusuz, İsrail, Ömer Çelik ve taifesinin, Ömer ve taifesi de İsrail’in sıcak dostlarıdır.

Mehmet YUVA - 23 Aralık 2015 - Aydınlık

Son Yazılar