ufuk soylemez3

Sırtlarını PKK’ya PYD’ye, keselerini ise Türk Hazinesi’ne dayıyorlar!

Yıllardır yazdık, konuştuk, uyardık. Terörle müzakere değil, mücadele edilmelidir dedik.

HDP, PKK terör örgütüyle açık ve inkar etmediği organik bir ilişki içindedir bu nedenle haklarında derhal kapatma davası açılmalıdır dedik. Sözde HDP’li, özde ise mazbatalı PKK yandaşı olan isimler askerimize-polisimize hakaret edip, taşla-sopayla saldırarak terörle mücadeleyi sabote ediyorlar dedik. Bunların dokunulmazlıklarının derhal kaldırılarak yargılanmaları gerekir dedik.

Sonuç ne mi oldu? HDP’ye ve mazbatalı militanlarına teşvik ve harçlık olsun diye Hazine’den 22.750.000 TL yardım yapılması oldu.

Şaka değil ama acı bir gerçek.

Demokrasiyi kendi karanlık emelleri ve hedefleri için istismar eden bölücüler de, laiklik karşıtı yobazlar da savunmasız açık bir toplum haline getirilen Türkiye Cumhuriyeti’nin Hazinesi’nden bu melanetleri, fesatlıkları ve tezgahları için üstüne bir de milyonlarca lira yardım alıyorlar.

AB üyesi İspanya’da silahlı terör örgütü ETA ile organik bağı olduğu gerekçesi ile Herri Batasuna isimli partinin mahkeme kararı ile kapatıldığını, AİHM’e yapılan itirazın ise “terörle bağı olan partinin demokrasilerde ve AB’de yeri olamaz” gerekçesiyle reddedildiği ortadayken, Türkiye nereye koşuyor?

Bu fakir milletin vergileriyle toplanan paralar, yine milletin evlatları olan polisine-askerine terör olarak geri dönüyor.

Bu nasıl bir çürümüşlük, nasıl bir aymazlık ve nasıl bir ihanettir.

Bir yandan şehit cenazelerine katılan iktidar, öte yandan terör örgütünün yandaşı HDP’ye Hazineden milyonlarca lira para yardımı yapılmasına sessiz kalıyor.

Bu ülkede Anayasayı, Milli birliğimizi ve onurumuzu koruyacak ve kollayacak başta Yargı olmak üzere, Anayasal Kurumlar yok mu?

Niye suskun ve seyirciler?

O kadar mı sahipsiz ve kimsesiz bırakılıyor bu millet?

Bu parayı onlara verenlere yazıklar olsun. Milletin parası da bunlara haram olsun inşallah!

Ufuk SÖYLEMEZ - 15 Aralık 2015 - Aydınlık

Son Yazılar