soner polat

Lütfen kemerlerinizi bağlayınız!

Uçak yolculuğu yapanların kafasına şu anons kazınmıştır…

“Uçağımız iniş için alçalmaya başlamıştır! Lütfen, kemerlerinizi bağlayıp, koltuklarınızı dik pozisyona getiriniz!” Düşürülen Rus uçağı ile birlikte AKP hızla irtifa kaybetmeye başladı. Havada kalması bir yana, uçağın piste sağlıklı bir iniş yapması bile şüpheli… Paraşüt ve fırlatma sistemleri ile can yeleklerinin gözden geçirilmesinde fayda var!

BELEDİYE DEVLET FARKI!

Devlet idaresi deneyim ve birikim gerektirir. Belediye hizmetlerinden çok farklıdır. Bölgesel denklemleri, küresel aktörleri, jeopolitik meseleleri çok iyi kavrayan bir stratejik vizyon gerektirir. Bu özellikler durup dururken kazanılmaz; okul sıralarında, üniversite kürsülerinde de bir noktaya kadar öğrenilir… Milli bir vasfı olmayan kişiler, ne kadar bilgili olurlarsa olsunlar, uluslararası çevreler tarafından kolaylıkla kullanılır! Uzun yıllar bu meselelerle yoğrulan, hata yapan, yaptığı hatalardan ders alan milli kadrolar arasından özenle seçilen kişiler bu işleri yürütebilir…

Bu nitelikler yoksa “ulus devletle hesaplaşma vakti geldi; değerli yalnızlık iyidir; üç-beş bomba atarım; Sayın Öcalan’ın kafası fevkaladeden öte çalışıyor; velev ki Habur’da yanlış yaptık; ne istediniz de vermedik ki ve arkasından, kandırıldım!” diyenler gemiyi karaya oturtur…

TARİHİN VE TALİHİN DÖNÜM NOKTASI!

Afra tafrasından geçilmeyen, ayakları ile yere basmayı unutan AKP, 24 Kasım 2015 günü tam anlamıyla iflas etti! Tepetaklak yere çakıldı! Bu kadroların devlet yönetiminde yetersiz olduğu tescil edildi… Türkiye, büyük ekonomik kayıplara uğradığı gibi Rusya gibi bir dünya devinin düşmanca politikalarının hedefi oldu… Irak ve Suriye ticarete son verdi! Türk mallarına boykot kampanyaları başladı! İran gazı akışını yavaşlattı… Güney ve Doğu sınırlarımıza duvar çekiliyor! Nefes borumuzu tıkıyorlar… AKP, tezek dışında çıkış yolu bulamıyor!

Batı’nın aşırı isteklerinin, bu Blok’ta kalınsa bile, ancak Avrasya ile dengelenebileceğinden bihaber bu kadrolar resmen oyuna geldi ve Türkiye’yi ateşe attı…

Rusya ile ekonomik bağları olan Türk çiftçisi, Türk turizmcisi, Türk müteahhidi, Türk sanayicisi, Türk yatırımcısı şaşkın, öfkeli ve isyanda! Neler olduğunu anlamaya çalışıyor… Vizeyi kaldırarak Türk dostluğunu sergileyen Rusya, yeniden Türk vatandaşlarına vize uygulaya başladı… Rusya’daki Türk vatandaşlarına resmen eziyet ediliyor!

Rusya, denizler ve hava sahası da dâhil güney sınırlarımız boyunca devasa bir askeri güç yığıyor! Avrupa-Atlantik yapı da bu yarışa bütün gücüyle girdi. Türkiye hem içi hem de çevresi ile cephaneliğe dönüştü. Eğer patlak verirse, Üçüncü Dünya Savaşı’nda Türkiye’nin toprakları, karasuları ve hava sahası harp alanı olacak! Bundan böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!

TBMM’deki muhalefet partilerinin böylesine fahiş bir hatayı sorgulamaktan bile aciz oldukları açık seçik görüldü. Batı’nın kuyruğuna takılan bu sanal partilerin bir politika belirleyebilme yeteneklerinin olmadığı anlaşıldı! CHP Genel Başkanı’nın ilk açıklaması, “Olayları titizlikle takip ediyoruz!” oldu…

Sözde milliyetçi bir partinin genel başkanı, Balyoz, Ergenekon süreçlerinde olduğu gibi, kayıtsız şartsız Batı bayrağı sallamaya başladı… Daha önce “o da çekik gözlü bu da!” mugalataları ile Çin kamuoyunu tahrik edenler, ateşe körükle giden açıklamalar yaptı… Kısa süre önce Tuzhurmatu’da Peşmerge savunmasız ve günahsız Türkmenleri boğazlarken gözlerini kapayanlar, cihatçı gruplar içindeki Türkmenler için ortalığı ayağa kaldırdı!

Ama Batı’dan Doğu’ya, Güney’den Kuzey’e bütün dünya, CNN, BBC, Euronews, Russia Today, El Cezire ve onlarca küresel yayın yapan televizyon kanalının karşısında dondu kaldı! Kendisini Türkmen olarak tanıtan bir kişi, dehşet dolu sözleri ile tüyleri diken diken etti: “Düşen Rus pilotunu paraşütle yere inerken vurduk!” Türk’ün şanlı ismine bundan daha büyük bir leke sürülebilir mi? Savaş yeteneğini kaybeden çaresiz bir kişiye saldırmak - Harp Hukukunu da bir kenara bırakıyorum.- Türk’ün kitabında var mı?

Ortaya şöyle bir durum çıktı: “Batı, İsrail, Peşmerge, PKK/PYD Türkmeni bıçaklarken sus! Diğer alanlarda Türk, Türkmen, Türkçü ol!” Herkesi kör âlemi sersem mi sanıyorsunuz? Siz acaba, göğsünüzü gere gere “Ne mutlu Türk’üm diyene!” diyebiliyor musunuz? Kimi kandırıyorsunuz?

ÇARE DROGBA DEĞİL, VATAN PARTİSİ!

Artık milletimiz şu hususu net olarak görüyor: “TBMM’deki partiler ne Batı ile ne de Doğu ile dost kalmayı becerebiliyor!” Hem Batı’nın kara gücü PKK ile savaşıyor hem Batı ile birlikte Suriye’deki yıkıcı bölücü unsurlara destek veriyor hem de Rus uçağını düşürüyor! Yapılan üç eylem de birbiri ile çelişiyor! Kısaca, komşular da dâhil bütün dünyaya düşman olup Türkiye’nin güvenliğini ve ekmeğini tehlikeye atıyor! Türkiye “ahı gitmiş vahı kalmış” bu partilerle tekerlekli sandalyeye mahkûm olur!

Bütün bu olumsuz gelişmelerin farkında olan Vatan Partisi, geleceğin çatısını kurmaya başladı bile! Her zaman olduğu gibi hiçbir karşılık beklemeden güzel vatanımızı kötülüklerden korumak için çırpınıyor… Büyük bir sorumluluk bilinci ile bütün dünyaya “Türkiye’deki fetret devrinin sonuna gelindiğini” anlatmaya çalışıyor… Türkiye’ye yönelik düşmanca politikaları önlemek için muhatapların sinir merkezlerinde etki yaratıyor…

Daha yeni Çin’den döndük! İnanın, Türkiye karşıtı olumsuz havayı orada kırdık! Türkiye ile olan dostluğun Çin’e de büyük faydalar sağlayacağını, bıkıp usanmadan anlattık… Füze ihalesinin iptal edilmesine takılıp kalınmaması gerektiğini, önümüzde birçok ortak projenin bulunduğunu belirttik…

Vatan Partisi Türkiye’nin kalkanıdır… Vatan Partisi Türkiye’nin hasar ve onarım timidir! Düzen partilerinin kanattığı ve virüs bulaştırdığı her yaraya merhem olmak boynumuzun borcudur. Vatan Partisi vatan nöbet yerini asla terk etmez!

Şimdi sırada Rusya var… Onlara da resmi bütün boyutlarıyla göstereceğiz! Türkiye’ye olan düşmanlığın Rusya’ya bir şey kazandırmayacağını, stratejik bir vizyon, jeopolitik bir çerçeve ile ortaya koyacağız… Biz büyük bir devletiz! Engin bir tarihi mirasımız var; Atatürk’ümüz var! Atatürk’ün Sovyet politikasını hatırlatacağız… Rusya önemli bir komşumuzdur ve öyle de kalmalıdır!

TÜRKİYE YENİ BİR DÖNEME GİRDİ!

Türkiye yeni bir döneme girdi. AKP her geçen gün artan şekilde eriyerek tarihe karışacaktır… TBMM’de yer alan diğer partiler bir iktidar seçeneği oluşturabilecek asgari yeteneklere sahip değildir. Son uçak krizi sonrasında Meclis’teki dört parti de Batı önünde esas duruşa geçmiştir. Batı’nın gönüllü askeri olmak güzel ülkemizi felakete sürükler… Türkiye için asıl tehdit Rusya değil, Batı’dır! Irak ve Suriye’yi kan gölüne çeviren ve başımıza türlü türlü belalar açanlar Batı ülkeleridir!

Henüz açık ve net olarak görülemese de Türkiye’nin içinde bulunduğu özel koşullarda yegâne siyasi gerçeklik Vatan Partisi’dir… Vatan Partisi önce halkının güvenini kazanacak sonra da deneyimli kadroları ile tereyağından kıl çeker gibi Türkiye’yi düzlüğe çıkaracaktır.

Tarihin akan suları kısa süre içinde Türk milleti ile Vatan Partisi’ni buluşturacaktır! Kurtuluş için başka da çare yoktur! Aydınlık günler yakın, ufkumuz açıktır…

Soner POLAT - 11 Aralık 2015 - Ulusal Kanal

Son Yazılar