mehmet yuva3

Tanrı Türk’ü The Türk’ten korusun!

Rus savaş uçağını ilan ettiğimiz angajman kurallarına binaen düşürdükten sonra zuhur eden tahlil piyasası ve düşük seviye şaşırtmadı.

“Yine olsa yine düşürürüz” deyip Putin’in karizmasını çizdik diye gaz verip gaz alanlar. Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş’un, “Rus uçağı olduğunu bilseydik düşürmezdik” tanakudi demeçleri... TRT’de aniden hortlayan Osmanlı ve Kafkasya belgeselleri, dizileri. Birden Türkmenleri hatırlayanlar, fos milliyetçi gaz verip gaz alanlar. Anladınız mı şimdi o silahlar kime gidiyordu? “Mağdur Türkmen kardeşlerimizin varlığını koruyan silahları deşifre eden F-terör örgütünün alçaklık derecesini şimdi anladınız mı!” demeçleri. Vallahi de Billahi de o silahlar Türkmenlere gitmiyordu diyen eski MHP’li y-AKP’li Başbakan yardımcısı Tuğrul Türkeşin yeminleri. .Rusya ambargo ve yasaklamalara devam ederse kendisi kaybeder, Rus kadınları ne yapar nerede çalışır diyen kalemler.

Domatesi nereden alır Güney Amerika’dan almaya kalkarlarsa ulaşması için 1-2 ay yol alması gerekir diyen uzman coğrafyacılar. Lazkiye’nin Kuzey’inde savaşan mücahitlerin elinde kırma tüfek ve keleşten başka silahları yok diyen medya ve bir dakika sonra aynı ekranda ellerinde en gelişmiş TOW anti-tank silahları ve ancak askeri uzmanların bize nüvesini açıklayabileceği acayip silahların görüntüleri.

TANKERLERİN SIRRINI GENÇ GAZETECİ ÇÖZDÜ!

Aydınlık gazetesinin çalışkan genç gazetecisi Masum Gök’ün, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine binaen, 2013 yılından bu yana, üç yılda Suriye’ye yapılan tanker ihracaatı toplamı 7 milyon 135 bin 133 milyon dolara ulaştığını ortaya koyan haberi yayınlandı. Gök kardeşimiz, “Suriye’ye ihraç edilen tankerlerin büyük bölümü ikinci el. Türkiye’de ikinci el tankerin piyasa fiyatı ortalama 32 bin lira. Bu fiyattan satıldığı düşünülürse Suriye’ye binlerce tanker girdi” demektedir. Bu tankerler petrol değil mağdurlara su taşıyordu su açıklamaları duyarsanız makul görünüz. ‘Türkiye IŞİD’ten Petrol alıyor’ diyenlere ayıp,çok yazık, ispatlayamazlarsa müfteri ilan edilirler demeçleri.

ŞİMDİ NE OLACAK?

Plan ve hedef odaklı çalışan devletler bir uçak ile üç ve daha fazla hedef alır. Nitekim de öyle oldu: Lazkiye’nin Kuzey’inde ve başka noktalarda daha sert müdahalelerde bulundu ve daha rahat bulunmaya devam edecek. Gıda veya başka amaçlar için Türkiye hudut kapılarını kullanan muhalif gruplar artık bu noktalarda da rahat ve güvenli bir atmosferde çalışamayacak. Daha önce bu noktalara “angajman kuralları gereği” 10 ve hatta 20 km yaklaşamayan Suriye savaş uçakları artık Rus savaş uçakları tarafından ziyaret edilecek. Cilvegözü sınır kapısından hemen sonra yaratılan ticaret bölgesi ama özellikle Y-Hong Kong statüsünde faaliyet yürüten Sarmada kenti ilk kez ağır bombardımanlara maruz kaldı. Bu mekanlar savaş lordlarına milyonlarca dolar getirim sağlıyordu.

Rusya, Suriye’ye S-300 leri bile vermekte tereddüt ediyordu. Uçak düşürüldü Lazkiye’ye S-400 ler ikame edildi. Suriye hava sahasını ihlal edecek uçaklara ama özellikle Türk savaş uçaklarına uyarıda bulunuldu. Davutoğlu’nun uçuşa yasak bölge, güvenli bölge hayaline açık meydan okudu. Suriye’nin uzun zamandır sahip olmak istediği Rus T-90 tanklarını teslim almaya başladı. Sahi “The Türkler” olmasa Rus kadınları acep ne eder? Rus, kızılcık domatesi nereden bulur? Gazını kime satar?

Dombıracı dinidar zihniyet Türk halkına, Irak ve Suriye Türkmenlerine en büyük zararı veriyor. Suriye Genel Kurmay Başkanı büyük Türkmen Ocağının değerli evladı rahmetli Hasan Türkmen’in sözüyle anlatayım: Türkiye laik, cumhuriyet ilkelerine sadık, vatanperver ve komşularıyla ama özellikle Suriye devleti ile sadık ilişkiler yaşayan bir iktidar tarafından yönetilmedikçe, İslam olan herşeyi müslüman geçinerek Türk olan her şeyi Türk geçinerek yok edecektir.

Mehmet YUVA - 29 Kasım 2015 - Aydınlık

Son Yazılar