ataturk chpsi degiliz kilicdaroglu2

CHP'yi Y-CHP’lilerden kurtarmak Türkiye Cumhuriyetini kurtarmaktır!

Değerli Dostlar,

Türkiye Cumhuriyetini kuran ve halkını uygar ülkelerin halklarıyla eşit kılan  CHP’yi   Y-CHP’lilerden kurtarma mücadelesini yıllardır yılmadan sürdüren Sayın Yılmaz Özdil’in aşağıdaki yazısını ve ona yapılan saldırıları okuyunca tabii ki şaşırmadım. Ben de özetle demek isterim ki Y-CHP iyice yolunu şaşırmıştır! 

Yılmaz ÖZDİL - Guguk kuşu! Tıpış tıpış değil… Defolup gideceksiniz kardeşim!

Tesadüfen bugün bana gönderilen bir ileti üzerine aşağıdaki yazıyı kaleme almıştım. O yazımı sizlere de iletiyorum. Y-CHP’nin Uruguay eski başkanını hem de ‘’onur konuğu’’ olarak ağırlaması başlıbaşına hem kurucu CHP’nin geçmişine hem de Türkiye Cumhuriyetinin geleceğine karşı hareket ve hakarettir… 

Şuna kesinlikle inanıyorum; gerçek CHP seçmeni/tabanı son seçimden önce Y-CHP yönetiminin politikalarını/yaptıklarını öğrenseydi  Y-CHP de MHP gibi %17 oy alırdı. 

Bu nedenle Kurultay öncesi delegelere erişip bilgilendirerek,  CHP yönetiminin Y-CHP’lilerden kurtarılmasını sağlamak  sadece CHP’nin geleceği için değil Türkiye Cumhuriyetinin geleceği için hayati önem taşımaktadır.

Kaygılı ancak umutlu kaygılarımla

*** *** ***

Değerli Dostlar, 

Çankaya Belediyesinin açtığı bu sergiye ben hiç şaşırmadım. CHP’nin Yeni CHP olarak kurgulanmaya başlanmasından sonraki gelişmeleri yakından takip edenler de şaşırmamıştır. En azından Ermeni Yalanı konusunu yakından inceleyen, bilen ve bu yalanları deşifre eden Şükrü Elekdağ ve Onur Öymen gibi milletvekillerini CHP’den tasfiye edip, son seçimde ‘’ Ermeni Soykırımının 100. Yılında beni CHP’nin İstanbul I. sıra adayı yapmasından çok mutluyum…’’ diyen birini CHP kadrolarına katmalarından CHP’nin hangi mecraya sürüklendiği açık seçik belli değil miydi? Bir önceki dönemde ‘’ Türkiye sadece Ermenilere değil Rumlara da soykırım yapmıştır diyen biri CHP’den milletvekili yapılmamış mıydı? 

Bugün emekli öğretim üyesi Kayhan Kantarlı’dan aldığım iletiyi aşağıda bilginize sunuyorum.

Sanırım okuduğunuzda kahrolacaksınız..

Kendi ülkesinin parlamentosunda 50 yıl önce ilk ‘’ Soykırım Yasası’’ çıkan ve Ermeni Diasporasının  ‘’Soykırım 100. Yıl Komitesi’nin Onursal Üyeliğini’’ kabul eden Uruguay eski Devlet Başkanı Jose Mujika’yı CHP olarak Türkiye’ye davet edip onur konuğu olarak ağırlayan bir parti artık  bizim bildiğimiz CHP olarak tanımlanabilir mi??? 

Ona da göstermişlerdir  Çankaya Belediyesindeki sergiyi. Hem de ‘’ bakın biz ne kadar demokrat bir partiyiz..’’ diye öğünerek.. 

Tam da AİHM’nin Strasbourg’da bu Büyük Yalan’ı deşifre edecek mecrayı dünya kamuoyuna açtığı bu günlerde, Türkler Soykırım Yapmıştır diyen bir devlet başkanını onur misafiri olarak ağırlaması CHP’nin onuru ve geçmişi ile bağdaşır mı?  Bu nasıl bir zihniyet ve nasıl bir politikadır??? 

Ancak şundan kesinlikle eminim. Eğer CHP’deki bu değişimi tabanı/seçmeni tüm detaylarıyla bilseydi  CHP de MHP gibi %17’ye düşerdi.. 

Şimdi bizlere çok önemli ve hatta hayati bir görev düşüyor. CHP delegelerine  Kurultay öncesi ulaşarak Kurultay’da;

1) Bütün bu yapılanları CHP’nin mevcut yönetiminden sorgulanmasını sağlamak,

2) CHP’nin yeni yönetimine, Anayasamızın ilk 4 Maddesine ve Laik Cumhuriyetimizin Kuruluş İlkelerine/Felsefesine sahip çıkan kişileri seçmelerini sağlamak. 

Çok kaygılı saygı ve sevgilerimle

Atakan MERT - 08 Kasım 2015

Kayhan KANTARLI - Yeni CHP’nin davetlisi Uruguay eski devlet başkanı José Mujika’yı tanıyalım!

Son Yazılar