ne mutlu turkum diyene225

Batı' nın Çifte Standartı!

Katışıksız ve yalın gerçek şudur :

"Batı" denilen bu emper-ziyonistler topluluğu yüz yıllarca milletleri kandırarak başarıyla uyguladıkları ve şimdi de bizzat bize uygulamakla meşgul oldukları o eski, pis, kanlı  'Ayrıştır - Böl ve Yut' şablonu.  

SUÇ BİZDE AMA!  

Etrafımızda bu kadar örnek ve binlerce yıllık varlığımız ve tecrübelerimize rağmen, sanki biz kör ya da zeka özürlüyüz ?! En azından Onlar bizi öyle görüyorlar anlaşılan. Nasıl olur da bize ne yapmaya çalıştıklarını halen idrak edemiyoruz? Hafızamız bu kadar mı kısa vadeli? Her seferinde aynı basit ve alçak numarayı bize nasıl yutturmayı başarabiliyorlar ?  Tüm Dünyada hakim oldukları Medya Gücü bu kadar mı etkili bir hipnoz, uyutma, hafıza silme kabiliyetine sahip?!

Herhangi bir Amerikalıyı sokakta çevirip 'Sen nesin ?' diye sorduğunuzda alacağınız yanıt: "'Ben Amerikalıyım" dır...  'Ben 'Beyazım, Zenciyim, Porto Rikoluyum', Katolikim, Hristiyanım" ....demez ve aklından bile geçirmez...

Peki o zaman nedir bu 'Batı'nın diğer milletlere zorla dikte edip uygulamaya kalkıştığı bu Çifte-Standart?!  İşte bu standart sömürmenin ve köleleştirmenin ilk adımıdır. Bu tuzağın adı: 'Milletleri Parçalamak' ve 'Kimliksizleştirmek'tir. 

Bir Vatanı parçalamadan önce, içinde barındırdığı Milleti çözüp gevşetmek zorundasın... Hani yiyecekleri 'sert' ve bütün olan eti parçalamadan önce bir müddet şaraba yatırıp yumuşatırlar ya... İşte o misal... Sonra kuş başı bölüp afiyetle yiyip yutarlar.

Hayret, ABD'nin toprak sınırları içerisinde bu kadar çok din, mezhep, ırk, vb... barınırken, nasıl oluyor da  birbirlerini boğazlamadan bir arada ahenk içinde kardeşce yaşayabiliyorlar?  

Cevap çok basit :

Amerikalılar (ve tüm 'Batı' dediğimiz ülkeler can havliyle korudukları bir 'yapıştırıcı' uyguluyorlar: Bu 'yapıştırıcı'nın adı:  Milliyetçilik! (Hele onların durumunda, uydurma, çakma ve suni bir 'Milliyetcilik'  diyebiliriz.)

PEKİ NEDEN?  

Çünkü biliyorlar ki onsuz var olamazlar... Tarihten silinip giderler... Aynı bizi, Türkleri şu an tarihten silip göndermeye (çok yoğun bir biçimde) çabaladıkları gibi.   

Kusurumuza bakmasınlar ama... Bizim kitabımızda yok öyle çifte standart!

Bu Anadolu topraklarını bunca bin yıl var eden ve koruyan "Biz" ve bizim atalarımız.... Biz hepimiz 'Türküz'! ... Ve bu iş de bu kadar basittir... Anlayacaklar bunu sonunda, çünkü anlaşılan unutmuşlar  kendilerine tekrar anlatmamız için bizi her türlü girişimleriyle zorluyorlar... Tüm mevcut gelişmeler bunu gösteriyor...

Bu arada dipnot: Her türlü savaşın birilerine korkunç kâr getirdiğini asla unutmayalım. Her 'taraf' birbirine hedef gösterilip kışkırtılırken 'O' esas ve tüm dünyanın 'Ortak düşmanı' perde arkasında ceplerini her seferinde olduğu gibi şişirmeye devam ediyor... Ve bu durum, fark edilip değiştirilmediği sürece hiç birşey düzelemez...

Ama bu sefer Vladimir Putin fark etmiş durumda... Şimdilik tek umudumuz da bu, ama Rusya'nın başta Türkiye olmak üzere, tüm komşu ülkelerin de desteğine ihtiyacı var.

Cem Hayrullah ÖZBUDUN - 06 Kasım 2015

efendiler

Son Yazılar