ataturk chpsi degiliz kilicdaroglu2 

Paslı Puslu CHP...  

Milletçe, lütfen şu son derece önemli noktayı göz ardı etmeyelim:

Büyük Dedelerimiz 23 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisini kurduklarında CHP tek partiydi, yani bu durumda sadece isim olarak bir "Parti" idi... Oysa, CHP esasen sadece tüm Türk vatandaşlarını kucaklayıp kapsayan bir "parti" değil bir anti- emperyalist ÇATIyı temsil etmekteydi.

Bu birliğin beraberinde getirdiği olağanüstü sinerjik gücü sabote edip milletimizi bölerek tekrar esir alma niyetiyle, zamanın ABD başkanı Woodrow Wilson devreye girerek (Mustafa Kemal'in öldürülüşünün akabinde) İsmet İnönü'ye "multi-parti" sistemini dayatarak vatanımızın bölünüp tekrar esir alınabilmesini sağlayacak olan bombayı altımıza yerleştirdi....ve işte Wilson'un attığı o emperyalist tohumlar on yıllarca filizlendiler ve bugün zehirli, lanetli meyvaları halkımıza sunulmakta.

Ziyonist Küresel Ağaların devamlı uyguladıkları tek bir eski tozlanmış ve şeytani şablon var, adı "Böl ve Yut." Tarih boyunca her ülkede bu aynı şablonu uygularlar çünkü aksi taktirde, karşılarına güçlü bir birlik dikildiğinde üstesinden gelmeyi beceremezler. Emperyalistlerin yarattığı "multi-parti" sistemi bu Böl ve Yut şablonunun temelini oluşturmaktadır. Artık milletce ve dünyaca uyanma ve tekrar hesaplaşma vakti gelmiştir...bu kaçınılmaz çünkü aksi taktirde hepimizi ebedi bir kölelik beklemektedir ve bu.. ölümden beter bir durum.

Rahmetli büyük dedem (Atatürk'ün Dahiliye Vekili) Cemil Uybadın CHP'nin 9 kurucusundan biriydi ve bugünkü CHP eminim mezarda kemiklerini sızlatıyordur. Bugünkü CHP'nin o günkü CHP ile yakından uzaktan bir alâkası ya da benzerliği yoktur...kalmamıştır...alelade bir "Parti" konumuna düşmüştür ve bu durumdan ötürü rahmetli Başkan Woodrow Wilson ve İsmet İnönü'yü tebrik edebiliriz.

İşin gerçeği ve özü şudur: Partilere ümit bağlayarak hiç bir zaman hiç bir yere varmadık ve varamayacağız... Partilerin var olma nedeni milletleri oyalamak, umut vermek, sömürmek ve zindanda tutmaktır. Particilik demek bölücülük demektir. Askerlik gibi, "Siyaset"de dönüşümlü, kutsal bir vatani "görev" olarak icra edilmelidir, asla bir "meslek" ve çıkar kapısı olmamalı...balı tutan parmaklarını yalayamamalı. Siyaset bugün olduğu gibi bir "meslek" olarak icra edilirse, sonuç ta bu olur...her türlü hokkabazın cirit atıp bizi sömürdüğü bir ortam yaratmış oluruz.

Artık CHP'nin adı lekelenmiş durumda, tepelerindekiler tabanlarına ihanet ederek bu adı kullanılamaz ve işlevsiz hale getirdiler.

Aynı 1923'de olduğu gibi, milletçe tekrar partiler dışı ve partiler üstü tek bir ÇATI altında acilen toplanıp kenetlenmek zorundayız...bu "ÇATI'nın adı ne olursa olsun...ama sonunda "parti" kelimesi olmasın. Örneğin Türkiye Cumhuriyeti "Halk Fırkası" olabilir (çünkü Mustafa Kemal'in bizzat CHP'ye vermiş olduğu "orjinal" ad buydu).

Vatanımızın talanına "YETER" deme vakti çoktan gelip geçti...artık HALKIMIZIN devreye girme vaktidir...evet bir kılavuz öncü gerekmektedir... bu da İstanbul Baro Reisi Sayın Ümit Kocasakal'in dediği gibi hareketin içinde kendiliğinden ortaya çıkar...

Cem Hayrullah ÖZBUDUN - 02 Kasım 2015

Son Yazılar