soner polat 

Uzaklardan bir mektup ve düşündürdükleri!

ABD’de yaşayan bir okurumdan oldukça düşündürücü bir mektup aldım… Mektubu sizlerle paylaştıktan sonra cevabımı bu köşede vereceğim. İsterseniz, mektuba birlikte göz atalım:

ABD’DE YAŞAYAN TIP DOKTORU’NUN MEKTUBU

Sayın Emekli Tümamiral Soner Polat:

Ben çok yaşlı, emekli bir tıp doktoruyum. Sevgili memleketimin bugünkü durumu nedeniyle yeis (derin üzüntü S.P.) içindeyim. Dün gece Cuma, 9 Ekim- saat 11.00 civarında ABC radyosunu açtığım zaman “Türkiye parçalanacak” sözleri ile karşılaştım ve müthiş bir endişe ve üzüntü içinde sabahı zor buldum. Gece konuşan, “Türkiye’de terör” diyorlar, fakat “terör değil, iç savaş” dedi!

Türkiye toprakları, Doğu hududuna kadar, Güneydoğu ile birlikte Kürtlere ait olacakmış, petrol yolunu içine alacakmış! Boğazlar Türkiye’de kalacakmış… İngiltere, Türkiye’nin parçalanmasını istemiyormuş, “fakat çok geç!” dedi konuşan. Brüksel’in de (Herhalde AB kastediliyor. S.P.) Kürtleri desteklediği ilave edildi.

Bugün Cumartesi (Herhalde 10 Ekim S.P.), sabah 9.00’da bir Profesör, “Suriye olayları Türkleri ve Kürtleri ilgilendirir.” dedi. “Suriye’de parçalanacak” dendi dün! Bütün Kürtleri toplayıp 50 milyon gibi bir sayı verdiler, bilmem yanlış mı anladım.

Seçimler dolayısı ile bana bir kart (HDP göndermiş. S.P.) yollamışlar. Böyle bir kartı hiç beklemiyordum. İsim ve adresimi Konsolosluktan temin etmiş olacaklar. Kürtler dışardan devamlı olarak yardım alıyor. Yıllar yılı kitaplar, dergiler Kürtler için yazıldı. Kitapçıda hep takip ettim.

TBMM’de Türkiye’ye karşı olan bir partinin bulunabileceğini hiç tahmin ve tasavvur edemezdim. HDP’nin kartını büyük bir dikkatle okudum. Gayet açık olarak görülüyor ki PKK isim değiştirmiş, parti olmuş! Her kelime itina ile seçilip öğretilmiş (HDP kartındaki S.P.) yabancı düşmanlar tarafından. Kartın kopyasını takdim ediyorum.

Bu hazin vesile ile saygılarımın kabulünü rica ederim efendim.

ABD’de başının ağrımaması için kalbi Türkiye için çarpan bu asil Hanımefendi’nin, bu saygın tıp insanının adı ve adresini saklı tutuyorum…

HDP’NİN ABD’DE DAĞITTIĞI SEÇİM BİLDİRİSİ:

Şimdi de HDP’nin gönderdiği seçim kartını birlikte inceleyelim:

Değerli Dostumuz: Gelin kalıcı barışı, özgürlüğü ve emeği temel aldığımız yeni bir yaşamı Biz’ler inşa edelim. Türkiye’nin çok kimlikli, çok inançlı, çok dilli yapısını özgür kılalım. Unutmayın, yurt dışında yaşayan sizler, vereceğiniz oylarla bu çok kritik dönemde Türkiye siyasetine yön verecek güç ve öneme sahipsiniz. Savaşa, sosyal ve ekonomik eşitsizliklere, kamplaşma ve gerginliklere “dur” demek için 17-25 Ekim tarihlerinde vereceğiniz her oy Biz’leri daha güçlü kılacak, Türkiye’nin yeni yaşamını belirleyecek. Saygı ve selamlarımızla,

İMZA Figen YÜKSEKDAĞ İMZA Selahattin DEMİRTAŞ

DOKTOR HANIMEFENDİ’YE CEVABİ AÇIK MEKTUP

Muhterem Hanımefendi,

Siz yurtseverliğin anıtı, eşsiz bir Türkiye sevdalısısınız. Öncelikle huzurunuzda sevgi ve saygı ile eğiliyorum… Şunu ifade etmek istiyorum ki Türkiye herkesin sandığından çok daha güçlü bir ülkedir. İmparatorluklar kurma geleneğine sahip olan Türkler, tarihin derinliklerinden kopup gelen çok büyük ve asil bir millettir. Türk’ü çıkarırsanız, ortada tarih diye bir şey kalmaz! Marşlarda boşuna bağırmıyoruz: “Tarihten önce vardık, tarihten sonra varız!”

Türkler yenilebilir ama asla esir edilemezler. İşte Birinci Dünya Savaşı sonu! Ordu yok, para yok, insan gücü yok, yok oğlu yok! Bu durumda bile yedi düvel arkasına bakmadan kaçtı! Benzer durumdaki Almanya kayıtsız şartsız teslim oldu!

Bizim bölünmemiz ya da bölünmememiz yönünde kararlar alan (!), “hasta adam” sözünü yeniden piyasaya süren İngiltere’nin ABD’ye yardım ve yataklık etmekten başka insanlığa ve gezegene hiçbir katkısı yoktur. Kuzey Irak’ta hasta adam (!) öyle bir şamar indirdi ki Londra’daki yetkililer demeç vere vere hepsi, maşallah edebiyatçı kesildi!

AB’ye eskiden, “Ekonomik dev, siyasi cüce!” diyorlardı… Cücelik devam ediyor da dev konusu oldukça tartışmalı! Yunanistan’ı bile idare edemeyecek durumdalar… Sırada daha çok Yunanistan var!

Hiç endişe etmeyin. 10 tane ABD’yi üst üste koysanız, yanına KDV olarak AB’yi de verseniz, değil ülkemizi bölmek, üzerimizden toz bile alamazlar… Mehmetçik’in kışlası Türk milletinin kalbindedir. Türk Milleti ayağa kalktı mı düşman karşısında 70 milyon Mehmetçik görür! İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı, “gerekirse cübbemi fırlatır, cepheye koşarım!” dememiş miydi?

Hani Türk Ordusu’nu kafeslemişlerdi. Öyle demiyorlar mıydı? Şaha kalkan TSK hepsinin tozunu attı! Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak! Aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış! Vatanın gerçek evlatları yönetime geldiğinde şer cephesi kaçacak delik arayacaktır…

Muhterem Hanımefendi, hiç endişe buyurmayın, bu büyük millete ve TSK’ya inanın ve güvenin! Dualarınızı eksik etmeyin… Ülkemizi bölemezler; önümüzde diz çökeceklerdir!

Bu duygu ve düşüncelerimle, en derin saygılarımın kabulünü arz eder; sevgiyle, özlemle, coşkuyla kucaklarım, efendim… Yolunuz ve bahtınız açık, rüzgârlarınız insaflı olsun!

Soner POLAT - 30 Ekim 2015 - Ulusal Kanal

Son Yazılar