talat pasa komitesi logo

Talat Paşa Komitesi başardı. ‘Rauf Denktaş Komitesi’ görev başına!

Vatan Partisi Genel Başkanı Sn. Doğu Perinçek’in AİHM’de kazandığı dava 100 yıllık Ermeni soykırımı yalanlarına ve iftiralarına karşı, uluslararası hukuk düzleminde alınmış tek ve en büyük kazanım ve başarıdır.

Bu kararla, emperyalist merkezlerde sürekli olarak ısıtılıp, kışkırtırılıp, üzerimize sürülen bu haksız ve gerçek dışı iddia ve iftiralara karşı, Türk milletinin eli güçlenmiş, morali düzelmiş, başı dik ve korkusuzca “Ermeni soykırımı iddiaları emperyalist bir yalandır” diye konuşup, onurla savunacağı bir büyük mevzi kazanılmıştır.

Yıllardır bu mücadeleyi fedakarca, çoğu zaman yalnız bırakılarak, büyük maddi imkansızlıklar içinde, yılmadan, kararlı ve inançlı bir biçimde yürüten başta Sn. Doğu Perinçek olmak üzere, tüm Talat Paşa Komitesi üyelerine, destekçilerine, hepimizin ve “Türküm” diyen herkesin gönül dolusu şükran borcumuz var.

Kendilerini kutluyor ve alkışlıyoruz.

Bu mücadeleye öncülük eden milli kahramanımız rahmetli Rauf Denktaş’ı minnet ve saygıyla bir kez daha anıyoruz.

Talat Paşa Komitesi başardı. Sıra emperyalizmin yavru vatan Kıbrıs’ı “eurovatana” çevirmeye çalışan, orayı bir AB toprağı statüsüne sokarak, Türkleri vizesiz adaya bile sokmamaya çalışan şer güçlerine karşı, birlikte yeni bir mücadele hattı kurmaya geldi.

KKTC’deki işbirlikçi-gayrimilli “yes be annemcilere”, “yavru vatan” lafından rahatsız olup, vatan toprağını “eurovatana” çevirmeye çalışanlara karşı derhal bir “Rauf Denktaş Komitesi” kurulmalıdır.

Böyle bir komitede milli olan,” Kıbrıs Vatandır” diyen herkesin ve her kesimin yer alması gerekir.

Şahsen ben bu göreve katkı sunmaya hazırım.

Sn. Perinçek’e dinlenmek yok. Sırada milli davamız Kıbrıs’ın savunulması ve emperyalist tezgahın çökertilmesi görevi var.

Sn. Perinçek’i, Fransa’dayken telefonla arayarak kutladım ve Kıbrıs konusundaki bu düşüncelerimi de aktardım.

Kendisi büyük bir heyecanla bu düşüncelere aynen iştirak ettiğini ve derhal bu konuya yoğunlaşacağını ifade etti.

Bu vesile ile Sn. Doğu Perinçek’e hala soğuk savaş döneminin ve sağ-sol kutuplaşmasının demode olmuş, anlamını yitirmiş önyargıları ile bakan ve bakmayı sürdürenleri de özeleştiri yapmaya davet ediyorum.

Gün milli-gayrimilli saflaşmasında, millicilerin, cumhuriyetçilerin, yurtseverlerin birlik ve bütünlük içinde olmaları, hep birlikte “Atatürk’te birleştik” demeleri günüdür.

Tekrar bu büyük başarı nedeniyle coşkulu tebriklerimi sunuyorum.

Ne mutlu Türküm diyene!

Ufuk SÖYLEMEZ - 17 Ekim 2015 - Aydınlık

Son Yazılar