“Gladyo” Nedir?

Gladyo bir çete veya terör örgütü değildir. Esasen örgütler toplamıdır. Şöyle ki;
Dünyayı yöneten gücün, sistemini koruyan bir alt kuruluştur. Dünyada birçok ülkede örgütlüdür. Yani alt örgütleri vardır. Her ülkede o ülkenin tarihine yaslanır, tarihsel düşmanlıkları kendisine çıkış noktası olarak alır.


Çete veya bir örgüt değildir dememizin sebebi; kendi ekonomik, sosyolojik tezi ve savunusu vardır. Bu sistem kapitalist, liberal ve sözde özgürlükçüdür.

Faaliyet gösterdiği her ülkede, halkı devlete karşı hareketliliğe çağırır. Kendi muhaliflerini susturur. O ülkede o devleti oluşturan kuralların yani o toplumun tarihsel süzümünün karşısındadır. Eğer o toplumda istikrar ve huzur varsa, Gladyo’nun hareket alanı yok demektir.

Bu bağlamda eğer devlet laik ise, o şeriatı savunur. Cumhuriyet ise, demokrattır. İslami devlet ise, o laiktir. Ülkemizde Gladyo hem demokrat hem şeriatçıdır. Şeriatla yönetilen ülkelerde mesela, İran ve Irak’da laiktir. Fakat bu laikliğin, toplumların kendi evrimlerinde, kendi ihtiyaçlarından doğan ve devrimsel olan laiklikle alakası yoktur. Buradaki amaç, hedefteki halkın kendi kültürünü başka elle yıkarak travma yaratmak, o travma sayesinde ise, onları Hıristiyanlaştırmaktır. Kendi gelişimini, kendi tarihsel dinamikleriyle hazmederek tamamlayamayan toplumlar hep yarım, dışa ezik ve sömürülür olarak kalır. Yani buradaki amaç laiklik değil, özgürlük değil, demokratlık değil sömürü düzeninin yayılması ve sağlamlaşmasıdır.

Gladyo’ya “çete” demek onu basit göstermeye çalışmaktır. Ekonomik planları vardır. Uluslararası planları vardır. Bankalara el değiştirtir, ele geçirir. Gazeteler, televizyonlar kurar ya da olanları ele geçirir. Bunları bir siyasi ve ekonomik plana göre yönetir, bunlarla psikolojik harp yapar, halkı yönlendirir, iktidar zaten elindedir. Hiç böyle bir çete olur mu? Hiç bunlar bir çete küçümsemesiyle açıklanabilir mi?  Gladyo haricinde bildiğiniz böylesi büyük bir yapılanma var mı? Türkiye’de bunu kontrol edebilecek güçte biri var mı? Hayır!

Bir soru daha; o zaman Silivri’ de yatan insanlar Gladyo’nun adamı olabilir mi? Olamaz!  Eğer olsalardı onları oraya atamazlardı. Gladyo’nun sahibi ABD’dir. Onunla bu kadar iyi geçinenler, onların eşbaşkanı olanlar, dönüp de ABD’nin ajanlarını hapse atabilir mi? Tabii ki atamazlar. Öyleyse orada yatanlar, tam tersi Gladyo’ya karşı olan insanlardır. Bunun başka izahı yoktur.


Bir de son zamanlarda, “Gladyo el değiştiriyor… Eskileri tasfiye ediliyor” gibi saçmalıkları ortaya serenler var. Gladyo işi biten adamı ya ABD’ye alıp emekli eder, ya da öldürür; mahkemelerde bangır bangır bağırttırmaz, risk almaz.

Farkında olmadan ya da olarak; tarikatlar, cemaatler, medya, ordu, siyasiler bu oluşumun içindedirler ya da içinde bir renktirler. Bu tek başına bir ülkenin yapacağı iş de değildir.

Çünkü uluslararası antlaşmalar, destekler, paslaşmalar da gereklidir muhalefeti susturabilmek için ve organize hareket edebilmek için.

Şimdi şu soruyu soralım: tek başına bir siyasetçi, bir general, bir iş adamı, hatta bir devlet dünyanın muhatap kaldığı Gladyo tarifine uymuyorsa, Gladyo nedir ve kimdir?

Cevap aslında bellidir ve sorunun içindedir.

Bütün bunları kapsayan NATO Gladyo’nun kendisidir.

Kuruluşundan itibaren amacı budur. Çalışması bu yöndedir. Örgütlenmesi bu şekildedir. Her ülkenin içinde, onun tarihsel dinamiklerine yaslanarak örgütlenir. Onun düşmanlarını canlı tutar. Devleti halkına düşman kılar. Onu illegal örgütlenmelere iter. Bu, onun varlığını devam ettirebilmesi için gerekli şarttır.

NATO’nun da üstünde onu yönlendiren CFR denilen örgüt vardır.

Bize sürekli olarak Gladyo’nun(küçük kılıç) ilk kurulduğu dönemdeki şekli ve amacı masalsı bir edayla anlatılmaktadır. Silahlı güçtür, timler vardır vs vs.

Oysa ilerleyen süreçte Gladyo silahlarını geliştirmiş ve değiştirmiştir. NATO’ nun üye ülkelerde yaptığı çalışmaların hepsi Gladyo faaliyetlerine bir şekilde dahildir.

CIA’nın faaliyetleriyle Gladyo’nun faaliyetleri birlikte ele alınmalıdır.

Psikolojik harbin ne kadar önemli olduğu fark edildiği günden bu yana belkide Gobbels’den bu yana dikkatler bu yöne çevrilmiştir.

Gazeteler, televizyonlar bu yüzden ele geçirilmeye çalışılır. Aydınlar bu yüzden susturulur ya da ele geçirilir.

İyi de bunlar neden yapılır?

İşte bu sorunun cevabı bizi CFR’ye götürür. Tek Dünya hesaplarına götürür.

Yani Gladyo’nun başında NATO. NATO’nun başında CFR vardır.
Eğer NATO üyesi iseniz, derin devletiniz Gladyo’dur.


Emrah AKGÜN - 13.10.2010 - İlk Kurşun
http://www.ilk-kursun.com/

Son Yazılar