obama pkk kara gucumuz225 

Türk-Amerikan Savaşı!

Başkan Obama PYD’yi kendi kara gücü olarak ilan etti!

Büyük patronun emrini alan Avrupa’nın köklü ülkeleri de benzer bir tavır aldı. Böylece PKK’nın Suriye kolu olan PYD emperyalist Batı’nın silahlı eşkıyası oldu! Rojava (Suriye Kürdistan’ı) emin ellerde!

PJAK, PYD BOŞ LAFLAR, HEPSİ PKK...

Wall Street Journal PKK’nın İran kolu olan PJAK mensubu bir kaçak ile röportaj yaptı. Terörist şöyle diyor: “PJAK, PYD diye bir şey yok! Biz hepimiz PKK’yız. Bana PKK’lı deyin!” Zaten PYD, “Önder (!) Apo’nun talimatlarına göre hareket ettiğini” beyan etmiyor mu?

Dr. Daniel Pipes Ortadoğu uzmanı. Çeşitli yayın organları var. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın danışmanı! ABD’yi uyarıyor: “PKK, IŞİD’in en büyük düşmanı olan YPG’in omurgasıdır… Aman ha!”

Gerçek de bu! PYD, PJAK gibi isimler kimseyi yanıltmasın! Hepsi PKK! Genelkurmay bunu rakamlarla açıklıyor: “Kandil’deki 6 bin teröristin 4 bini Suriye’ye geçti!” Bu cebinden alıyor, öteki cebine koyuyor…

Batı bir taraftan PKK’yı terör örgütü ilan ediyor, diğer taraftan onun Suriye kolu PYD’yi bölgedeki en önemli müttefiki olarak görüyor… PYD ve onun askeri kanadı olan YPG’yi silah ve mühimmat cenneti yapıyor… Aklımızla alay ediyor…

Bileşik kaplar prensibi en çok burada geçerli! Nasıl ki teröristler Irak’tan Suriye’ye geçiyorsa, silah ve cephane de ihtiyaca göre oradan oraya geçiveriyor… TSK Kuzey Irak’ta PKK’ya ait 9 askeri depoyu yerle bir etti! Yüzde seksen kayıp var! Yandı gülüm keten helva! Egzozu patlak kamyon gibi Batı niçin bağırıyor?

obama pkk ile sonuc aliyoruz

BATI’NIN YARATICI (!) İNSANI YURDUM İNSANINA KARŞI...

Şu Batı insanı çok zeki (!) ve yaratıcı! Yurdum insanına 40 yıllık çakalı, bal gibi kurt diye yutturuyor… Felsefe şahane gerisi bahane! Adam sola dönünce terörist, sağa dönünce özgürlük savaşçısı! Doğu’ya elde keleş, Batı’ya elde M-16 marş marş! Doğan görünümlü Şahin gibi mübarek! Önden bakınca Doğan, yandan bakınca Şahin! Platon’un Atina’daki Akademisi’nde bile böyle esaslı mantık ve felsefe yoktu!

Başarı oranı hiç de fena değil! Başbakan Davutoğlu ne dedi: “Barzani’ye karşı çıktık mı ki PYD’nin Rojava’sına karşı çıkalım!” Ya CHP’nin topyekûn Rojava aşkına ne diyelim! Akıllara Muammer Güler’in, “Reza, senin önüne yatarım!” lafını getiriyor. “Oyuncak, çocuk parkı” derken, Gençlik Kolları Başkanı taşı gediğine koydu: “PYD mücadelenin simgesidir!”

Allah Türkiye’yi korudu! Ya, hükümet kursalardı!

Sadede geleyim. Türkiye bunlardan ibaret değil! Batı emperyalizmi ve İsrail PKK kıyafeti giyerek karşımıza dikildi! Sazcı Başkan niçin BM’ye, NATO’ya, ABD’ye, AB’ye koşuyor? Herhalde Türk folklorunu tanıtmayacak! PKK niçin uluslararası güçleri göreve çağırıyor? Hep birlikte Kandil’de “Terörle Mücadele Mükemmeliyet Merkezi” mi kuracaklar! Zarfa değil mazrufa bakalım…

Batı, Ali-Veli numaraları çekerek aklı sıra kafamızı karıştırıyor… Ancak durum açık ve net! Türkiye ve emperyalizm, tıpkı Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda olduğu gibi karşı karşıya geldi! Türkiye’de bunun bilincinde olanların sayısı ve gücü hiç de az değil! Bu sayı her geçen gün katlanarak artacak…

kobani gercegi uc bayrak

EMPERYALİZME KARŞI GÖĞÜS GÖĞÜSE MÜCADELE...

İlk raunt Kuzey Irak’ta yapıldı. Türkiye sayıyla, hakem kararıyla galip gelmedi… Rakibini nakavt etti; iki seksen yere serdi! Taraflar ikinci raunda hazırlanıyorlar. Muharebe sahnesi Cerablus ile Azez arasındaki 100 km. uzunluğunda, 50 km. derinliğindeki bölge! Nam-ı diğer: “Güvenli Bölge”

Çanakkale Savaşı’nda Yarbay Mustafa Kemal’in, “Ben size ölmeyi emrediyorum!” dediği Conkbayır’ı neyse Güvenli Bölge de o! Emperyalizm bu bölgeye hâkim olursa Kürt kantonlarını birleştirecek, fiilen Suriye Kürdistanı’nı kuracak! Ondan sonra Akdeniz’e inmek, Türkiye’ye darbe üstüne darbe indirmek çok kolay! Ve de Türkiye’nin bölünmesi an meselesi!

TSK ve milli kuvvetler bu ciddi tehdidi çok iyi algıladı! TSK, bir yandan PYD’yi bölge dışında tutarken, diğer yandan bölgedeki Türkmenleri ve Arapları güçlendirmeye çalışıyor. Türkiye, aynı zamanda ülkedeki 2 milyon Suriyeliyi bu bölgeye yerleştirmeyi planlıyor…

Bu geri dönüş gerçekleştirilebilirse, kantonların birleştirilmesi hayal olur! Çünkü demografik dağılım ezici bir şekilde Kürtlerin aleyhine olacak! ABD bunu bildiği için BM’yi bile istismar ediyor! BM kendi varlık nedenini inkâr eden bir söylemde bulundu: “Türkiye’deki göçmenlerin dönüşü artık çok zor!” Tezgâha bakın!

TSK bu gelişmelerin farkında ve oyun kurmaya çalışıyor. ABD-PYD ilişkisine karşı olduğunu kesin olarak beyan etti. ABD ile Türkiye arasında anlaşma mı imzalandı! Geçiniz efendim! İki ülke güvenli bölge konusunda ayrı telden çalıyor… Çünkü muharebede kesin sonuç alınacak yer orası! Masa üstünde el sıkışanlar, masa altında birbirlerini tekmeliyor… Kimse anlaşma falan tanımaz!

Bizzat Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu ABD’nin basın sözcüsünü yalanlıyor! Bu açıklama tek başına bile gizli savaşın üstündeki örtüyü kaldırıyor…

Batı’nın namusuna ve vicdanına güvenemeyiz! 10 yıldır “Irak’ın toprak bütünlüğünü savunduklarını” söyleyenler birdenbire çark etti. Çuval ve dokuma kumaştan sorumlu Amerikan kuvvetleri komutanı Org. Raymond Odierno giderayak ne dedi: “Irak’ın bölünmesi en iyi çözüm!”

TSK çelik çomak oynamıyor; yüreği, bileği ve onuru ile vatanı savunuyor. Emperyalist merkezlerin kuyruğuna takılan yurdum insanına saygı ile duyurulur…

Soner POLAT - 22 Ağustos 2015 - Ulusal Kanal

Son Yazılar