ufuk soylemez3

SEROKçuların değil SERİKlilerin ‘Barış’ı’!

“Barış, demokrasi, özgürlük, eşitlik” gibi güzel ve modern kavramlar Cumhuriyet tarihimizin en kanlı bölücü terör örgütü PKK’nın,

kravatlı-mazbatalı HDP’li uzantıları ile onların “etki ajanı” ve “gayrı milli” destekçilerinin dilinde tamamıyla içi boşatılan ve kirletilen kelimeler haline getirildi maalesef.

Artık, bunların ağzından “barış vb” gibi bir kelime duyduğumuzda, anlıyoruz ki, bölücü-Kürtçü-Amerikancı fitne fesat tezgahlarına yine bir kılıf ve maske hazırlanıyor.

Elbette barış olacak. Mutlaka olmalı. Ama “Sevr” barışı mı, “Lozan” barışı mı? Tabii, buna verebilecek cevapları yok.

Geçen hafta sonu Pazar günü, askerimizipolisimizi hain pusularda, mayınlı tuzaklarda, alçakça ve acımasızca şehit eden, yakıp-yıkan, Kürtçü-bölücü terör örgütünün Meclis’te boy gösteren kravatlı-mazbatalı militanları, yine utanmadan kendilerine “barış bloku” adını yakıştırarak, İstanbul-Bakırköy’de terörist başı Apo’nun resimleriyle, “Serok Apo” yaygaralarıyla sözde bir “barış” mitingi yaptılar.

Bilumum bölücü- gayri milli malum isimler ile bunların hempaları, Türk Milletinin aklıyla alay edercesine, yüzleri kızarmadan ve hiç sıkılmadan “barış” mitingi yapıyorlar. Yani hem kundakçılık yaparak yangın çıkarıyorlar, hem de itfaiyecilik rolüne soyunuyorlar.

Ört ki ölem.

Ama yine geçen Cumartesi günü Antalya’nın Serik ilçesinde yurttaşlar, sağ-sol demeden, parti- mezhep-köken ayırmadan “Tek Bayrak altında Teröre Lanet” adıyla büyük bir yürüyüş ve miting düzenlediler. Binlerce Serikli kardeşimiz katıldı bu yürüyüşe.

Merkez medya, bu muhteşem milli birlik yürüyüşüne sadece “Akdeniz” eklerinde yer verdi. Ana medyaya koymadı, Televizyonlarında göstermedi.

Öyle ya, yaşamının baharında şehit edilen Serik’li “Barış” onların anladığı “Barış” değildi. Çünkü onlar için “Serok Apo” diyenlerin, “Biji Obama” diyenlerin, “Barış’ı” makbuldü. Serik’teki bu muhteşem buluşmada, MHP-CHP ve Vatan Partisi, Şehit ve Gazi Dernekleri, Ülkü Ocakları, Esnaf ve Sanatkarlar, Çiftçiler ve çok sayıda gerçek sivil toplum kuruluşu ile binlerce yurttaşımız, ellerinde Türk bayrakları, “Ne Mutlu Türküm Diyene” pankartları, “Şehitler ölmez Vatan bölünmez” sloganları ile birlikte yürüdüler.

Olması gereken, yapmamız gereken Milli duruş tam da budur.

Sağ- sol demeden, parti, mezhep, köken ayırmadan, Türk bayraklarıyla, terörü lanetlemeliyiz. Milli birliğimize, ulus devletimize ve yurdumuzun bölünmez bütünlüğüne hep birlikte sahip çıkmalıyız.

Açıktır ki, Kürtçü-Amerikancı ihanet cephesinin yani Serok’çuların “barışı” ile milli-vatansever- demokrat millet cephesinin “Barış’ı” arasında dağlar kadar fark var.

Serok’çular, “Sevr” barışı istiyor. Milliyetçiler, Halkçılar, Cumhuriyetçiler, Ülkücüler ve Devrimciler yani milletimizin kahir ekseriyeti ise, “Lozan” barışı.

Biz her zaman olduğu gibi, Serok’çuların değil, Serik’çilerin “Barış’ının” yanındayız.

Teröre karşı sadece Serik’te değil, ülkemizin her yerinde Türk bayrağı altında omuz omuza bir ve beraber olmalıyız.

Ufuk SÖYLEMEZ - 11 Ağustos 2015 - Aydınlık

Son Yazılar