naci bestepe 

Sahipsiz memleket sahipsiz millet!

Sanlıurfa’daki canlı bomba katliamının ardından PKK terör estirdi.

Adıyaman’da bir uzman astsubay, Ceylanpınar’da iki Diyarbakır’da bir polis şehit edildi.

Yollar kesildi, araçlar yakıldı. İnsanlar kaçırıldı.

Kaleşnikoflarla sokaklara çıkıldı.

PKK yetmedi, ABD-AKP beslemesi IŞİD de Kilis’te bir askerimizi şehit etti.

2002’den beri PKK’ya karşı kuzu kesilen, 2007’den sonra ise TSK’yı dışlayıp kışlasına kapatarak PKK’yı “cici çocuk” konumuna oturtan, Esad’ı yıkmak için IŞİD terörüne arka çıkan AKP iktidarı (RTE) ipin ucunun kaçtığını fark etti. Kara ayağı sınırlı bir operasyon başlattı.

ETKİSİ NEDİR?

Hava operasyonu kara harekatı ile desteklenmiyor ve tamamlanmıyor ise terör örgütüne önemli ölçüde zarar verdirilmesi beklenemez.

Örgütler her ne kadar gizlese de çok zayiat vermişlerse yakında öğrenilir.

Yıllardır sınır ötesine hava harekatı yapılamazken, Kandil dahil hem Irak, hem Suriye’de yapılması dikkat çekicidir.

Ulusal irade ile ve ulusal çıkarlar doğrultusunda yapılmış olmasını dilerim. Askerin kışlasından çıkması bile umut verici. Ancak, ABD ile İncirlik dahil bazı üs ve bölgelerin kullanılması görüşmeleri ile eşzamanlı olması şüphe uyandırmaktadır. Yasak savma, kamuoyu baskısını azaltma, ABD ile karşılıklı çıkar çerçevesinde anlaşma yapılıyor havası verme, seçim yatırımı gibi olasılıklar içimizi kemirmektedir. 13 yıldır AKP yaptıklarıyla ve yapmadıklarıyla tüm inandırıcılığını yitirmiştir.

BÖLÜCÜ CEPHE!

2008’den bu yana istediği gibi hareket eden, son günlerde de gemi azıya alan PKK ve temsilcileri HDP, DBP, HDK, DTK asker operasyona başlayınca silah kullanma hakkı sadece kendilerinde imiş gibi ötmeye başladılar;

- Bu Erdoğan özel örgütünce yapılan bir darbedir,

- Size savaş yaptırmayacağız,

- Öcalan’ın üzerindeki tecrit kaldırılmalı ve müzakereler yeniden başlatılmalıdır... PKK daha katı çıktı; Ateşkes bitti,

- Kürt sorununun çözümünde silahların durumunun ne olacağı en son gündeme gelecek konudur. İlk önce gündeme getirilmesi çatışmaların bir kırk yıl daha sürmesini gerektirecek politikalarda ısrar demektir.

- Biz artık kendimizi kendi öz gücümüzle savunacağız.

- Sırtımızı YPG, YPJ, PYD’ye yaslıyoruz..

AKP’NİN YANLIŞI!

AKP iktidarlarına yıllarca söylenen buydu işte.

Terör örgütü ile pazarlık yapılmaz.

Taviz tavizi getirir. Ne versen yetmez.

Bak silahların gölgesinde müzakere istiyor, silah bırakmayı asla kabul etmiyorlar. Bebeklerin ve 40 bin kişinin katilini de serbest bıraktırmak istiyorlar. Haklılar. Çünkü AKP onları devlete eşit konuma koydu. Onlar da yetinmeyip kendilerini devletin üzerinde görmeye başladılar.

SAHİPSİZ MİLLET!

PKK artık devletten umudunu kesmiş. Kendi öz savunmasına (PKK ve diğerleri) güveniyor, sırtını onlara yaslıyor. Hafta içinde değerli gazeteci Yılmaz Özdil “Sahipsiz memleket” başlığı ile yazdı. Ege’de 152 ada, adacık ve kayalığımıza Yunanistan el koydu, işgal etti. Ne iktidardan, ne muhalefetten ne askerden tık yok. Yıllardır PKK terörü kan ağlatıyor. Güvenlik güçlerinin eli kolu bağlanmış.

Görünen o ki sadece PKK’nın değil Türk vatandaşının da güvencesi yok. Memleket de millet de sahipsiz.

Seçim sonucu da AKP’den kurtuluşu sağlayamadı.

Ne yazık ki, ulusal davalara ve millete sahip çıkacak Vatan Partisi “oylar bölünmesin” kolaycılığına feda edildi.

“Oyları bölmeyelim” diyerek ülkeyi bölmek isteyenlere yol verildi.

Netice meydanda. Milletçe izliyoruz.

Naci BEŞTEPE - 27 Temmuz 2015 - Aydınlık

Son Yazılar