mehmet yuva3 

-miş -muşlarına çomak sokun!

ABD, Suriye’de hangi sistemi nasıl uygulamaya koyacağını tanzim ediyormuş.

Suriye üzerinden başta Türkiye olmak üzere bölge için cebinde planları varmış. Terzi makası eline almış, keyfince bölgemizi kesip biçiyormuş. ABD’de filanca merkez Suriye için federal, kon-federal, sur-federal ve hatta uzayötesi- federal projeler öngörüyormuş. Kürtlere bağımsız kantonlar ve hatta daha ötesi Barzanistan’dan Akdeniz’e koridor düşünülüyormuş. PKK artık ABD’nin en önemli müttefiki imiş. Birinci Cihan Harbi sonrasında Suriye, Irak ve Anadolu için hazırlanan Sykes-Picot ruhu canlanıyormuş. BOP’a binaen etnik ve mezhepsel bölünme üzerinden klan devletçikler tasarlanıyormuş.

Cemil Bayık için ulus devlet sistemi yıkılıyor, bunun yerine demokratik ulus sistemi doğuyormuş. Faşist ulus sistem dönemi kapanmış, demokratik ulus sistem dönemi başlamış. Bu sistemin önderi de Öcalan ve PKK-PYD imiş. Orta-Doğu halkları bu model ile özgürleşecek ve şahlanacakmış. Bu “demokratik ulus sistemin” doğabilmesi için ABD’nin mutfağında AKP-CHP-HDP ortaklığı üzerinden “demokratik yeni Türkiye” yemeği pişiyormuş.

Yeni anayasası ile faşist ulus sistemini yıkan HDP destekli AKP-CHP iktidarı Demokratik Türkiye örneği ile Suriye ve Irak için emsal teşkil edecekmiş. Yeni iktidarın CHP ve HDP’si IŞİD’e karşı bedel ödeyen PYD-YPG için özgürlük ve kendi kaderlerini tayin hakkı için bastıracakmış. AKP’de ÖSO, Fetih Ordusu ve 46 yapay mamul silahlı grup için imtiyaz talep edecekmiş. İsrail’de Golan bölgesinde beslediği Suriye silahlı yavruları için haklar isteyecekmiş. Ürdün’de Güney bölgesinde savaşan özgürlük savaşçıları için talepler hazırlıyormuş. Suudi hanedanlığın, AB’nin ve Suriye’de IŞİD fantomuna karşı savaşan kahramanları için hazırlanan liste henüz bitmemişmiş. Hazır olunca onlarında anlı şanlı taleplerini Şam’a dikte edeceklermiş.

İncirlik Üssü tamammış. Eğit-Donat tıkır tıkır işliyormuş. Terör kuluçka makinesinden çıkacak yeni civcivler kart tavukların aciz kaldığı Suriye devrimini tamamlayacakmış. Suriye’de uçuşa yasak bölge planı hazırmış. Buldozerler tampon bölge inşaatı için emir bekliyormuş. TSK’nın kafası net değilmiş. Üst-akıl tek ihraç emtiamız olarak telakki edilen TSK’nın PKK-PYD ile işbirliği yapması için Suruç cinayetini organize etmişmiş. Muaviye ve Yezid’in hüküm sürdüğü karargah olan Emevi Camii’nde namaz kılmak isteyenler, İdlib’den sonra Halep elzemdir ısrarında olanlar, Tahran ve Moskova’dan medet umar hale gelmiş. Şam ile temas yokluyormuş. Kafalar karışıkmış.

Ahmet Bin Davidler, Kürt kantonlar olsun ancak haddini bilsin, Halep’in kuzeyinden Lazkiye vilayetine kadar Türkmenler, ÖSO’cular, El-Nusracılar için ayrı bir kanton oluşturulsun, IŞİD ve Suriye ordusu bu mıntıkalardan uzak tutulsun istiyorlarmış. Fahişe mantığı misali herkese verelim, herkesi memnun edelim mantığı revaçtaymış. Aklıselim olanlar, Esad ile görüşülmeden bu kâbusları görmeye devam edeceksiniz dedikçe, boyalı yandaş medya uzun bir zamandır ihmal ettikleri “Esed zulmünü” tekrar servise koymuş.

Velhasıl öyle bir curcuna ki, aklınızı korumaya çalışın. Herkesin bir hesabı var. Bu hesapların ne olduğunu bilmek, süreci doğru okumak elbette ki zaruridir. Ancak enerjimizi -miş -muş projelerine o kadar çok harcıyoruz ki, kendi projelerimizi hayata geçirmeye takat kalmıyor.

Siz en iyisi demokrasi ve diktatörlüğü dünyaya öğreten Suriye medeniyeti gibi davranın ve -miş -muşlarına taş ve çomak sokun.

Mehmet YUVA - 23 Temmuz 2015 - Aydınlık

Son Yazılar