soner polat amiral

Rojava’nın dağlarında çiçekler açar; CHP'li vekiller imzayı çakar!

TRT TÜRK’te 10 Temmuz 2015 günü bir belgesel yayımlandı.

Osman Yüksel Serdengeçti, “Kendi Gök Kubbemiz” adlı programda Cumhuriyet’in kuruluş yıllarına ve Atatürk’e hakaretler savurmada sınır tanımıyordu.

Aklıma ister istemez, acaba “CHP’li Mehmet Bekaroğlu’ndan mı feyz aldı?” düşüncesi geldi! Kendi kurucusunu kendi televizyonunda aşağılayan ilk devlet olarak dünya tarihindeki müstesna (!) yerimizi şimdiden aldık! Hayırlı olsun!

İçtenlikle inanıyorum ki CHP, kendi tarihine ve kurucusuna yönelik bu ağır saldırıyı kitlesel eylemlerle ve şiddetle protesto edecektir!

Rojava (Suriye Kürdistanı) için kıyameti koparan ve PKK/PYD lehindeki bildiriye 15 taze mebusu ile imza koyan CHP, bu maksatla en az 100 vekil ile harekete geçecektir! Ben bu girişimin Sezgin Tanrıkulu, Mehmet Bekaroğlu, Murat Özçelik ve Haluk Koç önderliğinde kısa süre içinde başlatılacağını düşünüyorum.

Biliyorsunuz, CHP, HDP’nin (PKK) Meclis’e girmesi için taş üstünde taş bırakmadı! Kendi vekili bile kendisinin ve yakınlarının HDP’ye oy verdiğini dürüstçe itiraf etti!
“Kendi partisine oy vermeyen bir mebus olur mu?” derseniz, “tabii ki olur!” derim. Yüzbinlerce seçmen gönüllerindeki partiye değil de HDP’ye oy verirse, onların temsilcisi vekil de aynı yolu takip eder. İmam-cemaat ya da cemaat-imam meselesi!

Efendim, onlarca anlı şanlı Atatürkçü (!) ve Cumhuriyetçi (!) yazar, çizer, müzisyen HDP (PKK) için alenen oy istedi. Duaları kabul oldu; muratlarına erdiler! PKK Meclis’e girdi ve dokunulmazlık zırhına büründü. Gözleri aydın olsun!

Ama şimdi rahmetli Zeki Müren’in billur sesi kulaklarımızda çınlıyor. “Günlerdir aramızdaki sevgimiz hep yalan mıydı? Kapat kapat perdeleri, bu komedi oyun bitti!” PKK da, maalesef demokrasi oyununu bitirdi!

PKK diyor ki “Devlet karakol, yol ve baraj yapamaz!” Bu kültürel soykırım anlamına gelir. Ateşkesi bozuyoruz ve misilleme yapacağız! Adamlar haklı! Bugüne bugün Obama’nın kara gücü! Kodu mu oturtur!

Şimdi, HDP için oy isteyen yazarlara bir görev düşüyor. HDP için uyarıcı yazılar yazsınlar ve HDP’in PKK’yı sağduyuya davet etmesini talep etsinler! İkinci görevleri ise baraj ile kültürel soykırım arasındaki derin ilişkiyi analiz eden bilimsel tabanlı makaleler yazmaları olsun! Milletimiz de aydınlanmış olur. Kitap bile yazabilirler. Bestseller olur!

Bu çerçevede, yeni CHP’ye de önemli görevler düşüyor. Karakol, yol ve baraj üçgenini halkımıza sade bir şekilde açıklasınlar! Bu üçgenin çevresi 705 kilometreyi geçer mi? İnsan hakları, demokrasi ve Avrupa özerklik şartı bu üçgenin neresinde duruyor? Mesela yapacakları sivil (!) anayasada karakol, yol ve baraj için üç ayrı madde konulması uygun olur mu?

Sivil (!) anayasaya gidilen yolda karakol inşa edilmesi ve baraj gölünün sandalla geçilmesi farz mıdır? Bu yolda seyahat eden yolcular oruç tutmazlarsa seferi sayılırlar mı? Konu hayati, kültürel soykırım (!) insanlık suçu! Bu konular hakkında ciddi açıklamalar yapılmalı!

AKP Hükümeti 40 Amerikalının ani Ankara baskını sonrasında İncirlik’in kapılarını ardına kadar açtı. Süngü düştü; yelkenler suya indi! Basında yazılıp çizilenlere göre, PYD/PKK’ın hamisi ABD, yeni CHP’nin de sevdiklerini korumak için Türk topraklarını ve hava sahasını tepe tepe kullanacakmış! İnsanlık düşmanı IŞİD’e karşı savaşta artık Türkiye’de aktif olarak var!

Kobani için özel tezkere istediniz! Unuttunuz mu? Her şey istediğiniz gibi gidiyor… Kankanızı korumak için harekete geçen AKP’ye kuru bir teşekkürü çok mu göreceksiniz. İşte 15 vekiliniz daha dün Rojava için imzayı çaktı!

Naçizane benim fikrimi soracak olursanız, kısa bir teşekkür ziyareti yapın! Açılım, özerklik, Kürt koridoru, sivil (!) anayasa konularını, fırsat bu fırsat, enine boyuna konuşursunuz. Bakarsınız, bakanlıklar bile paylaşılmış! Neden olmasın! Dışarıdan bakılınca, bir fidanın güller açan iki dalı gibi görünüyorsunuz.

Yeni CHP’ye oy veren Atatürkçü ve Cumhuriyetçi kesim herhalde mutluluktan uçuyordur. Onlar da haklılar! Tayyip Erdoğan’ı yıkamadılar ama kuvvetlice sarstılar. Daha ne olsun! Partileri koalisyon için aday sayın bir parti oldu. Az mı?

Gerisi mi? Kimin umurunda ki! Onu da Vatan Partisi’ne oy veren 161 bin kişi düşünsün!

Soner POLAT - 17 Temmuz 2015 - Ulusal Kanal

Son Yazılar