ufuk soylemez3

Şehitlerimiz mezarda, Apo’nun yeğeni Meclis’te!

Bu milletin başına daha gelecek var. Kanla-irfanla kurduğu Cumhuriyeti, silahla ve terörle

yıkmak ve bölmek isteyenlerin siyasi maşası olan parti Meclis’e girdi diye düğün bayram yapıyorlar adeta.

Kimliğini, benliğini, varlığını, kişiliğini kaybetmiş ahmaklar ordusu, T. Erdoğan’dan kaçarken kendilerini PKK’nın kucağına atmayı marifet sayıyor, başarı olarak gösteriyorlar.

Herhalde, PKK da bu duruma seyirci kalmayıp, yakın zamanda askeri birliklere sınırdan havan topu atarak ve taciz ateşi açarak bu kutlamalara katılır.

ABD’nin açık desteği ve isteğiyle, PKK/HDP’nin ellerindeki kan ve silahlarla Meclis’e girmesi, Türk milletinin intihara açık teşebbüsü, ayağına ateş etmesidir.

AKP iktidarı, ABD’nin himayesindeki cemaat görünümlü F-tipi örgütü besleyip, destekleyip, sonunda akrep gibi kendisini de sokmasından hiç ders almadan, yine ABD’nin güdümündeki, tarihin en vahşi ve kanlı bölücü terör örgütü PKK’nın kravatlı maşalarıyla ve bölücü başıyla pazarlık yaparak, bu alçaklığı meşrulaştırmakta bir sakınca görmedi. Güneydoğu’da alan ve kanun hâkimiyetini kasten PKK/ HDP’ye terk etti.

Dolmabahçe’de yeni Sevr antlaşması gibi mutabakat metnini, kameralara sırıtarak birlikte kamuoyuna açıkladı.

Böylece, şimdi HDP/PKK’nın, Meclisi de- olası bir koalisyonu da rehin ve şantaj altına almasının önünü açtı.

Bu bölücü örgütün partisi, seçimlerde en büyük zararı da yine her akrebin yaptığı gibi kendisini himaye eden-azdıran ve meşrulaştıran AKP iktidarına verdi.

Ne diyelim, müstahak hepinize.

İTİBARSIZ SEÇİM!

Öte yandan hepimiz bu durumdan sorumluyuz. Çünkü benim yıllardan beri yazıp söylediğim, Millici-Yurtsever ve Demokratların sağ-sol demeden bir araya geldiği, Atatürk’te Birleştik diyenlerin oluşturduğu demokratik kuvayı milliye hareketini, bir çatı partisinde ve geniş bir paydada bir araya getiremedik. Ben değil, biz demeyi bilmeliydik. Dağınıklık ve bölünmüşlük görüntüsü vermemeliydik.

Birbirimize hala soğuk savaştan kalma “sağ-sol” gözlüğüyle bakmaktan ve önyargılardan vazgeçmeliydik.

Sonuç ortada. Seçimde oylarını ve mebus sayılarını düşüren, AKP ve CHP’nin koalisyon kurmasından bahsediliyor.  

Daha neler duyacağız. ABD’nin hangi kirli -karanlık senaryolarına muhatap olacağız. Bu işin sonu iyi görünmüyor. Çünkü sandıktan istikrarsızlık ve belirsizlik çıktı.

“Bir bilen” büyüğümüzün seçim öncesi isabetle bizlere söylediği gibi “...bu seçimlerin kazananının da, kaybedeninin de itibarı olmayacak...”

Olan, Vatanını savunurken, hain bölücü tuzaklarda şehit düşen ve gazi olan evlatlarımıza oldu.

Şehitlerimiz mezarda, A. Öcalan’ın yeğeni ise Meclis’te.

Tanrım, aklımıza sen mukayyet ol!

Ufuk SÖYLEMEZ - 11 Haziran 2015 - Aydınlık

Son Yazılar