erol ertugrul225

Oylar bölünmedi, ne oldu...

Güzel yurdumuz bir genel seçimi daha geride bıraktı.

On üç yıldır AKP’nin bölücü, gerici, yolsuzluklara bulaşmış yüzü görüldüğü için bu parti oylarını yitirdi. Tek başına yönetime gelme olanağını yitirdi. Aslında AKP on üç yıldır yaptıkları nedeni ile çok daha az oy almalıydı. Ulusumuzu bölen, Cumhuriyeti dönüştürmeye çalışan, yolsuzluklara bulaşmış bir siyasal partinin çok daha az oy alması beklenirdi. Bu seçimde bir başka yitiren CHP dir. Siyasal yönetimin bunca olumsuzluklarına karşın birinci parti olmanız gerekirken nasıl olur da siz yüzde yirmi beşlerde kalırsınız. Nasıl olur da elli ilde oy yitirirsiniz. Demek ki ulusumuza umut verememişsiniz. Demek ki ulusumuza güven vermemişsiniz. Demek ki bir yanınıza bölücüleri, öteki yanınıza gericileri alarak bir yere gitmeniz olanağı yokmuş. İlkelerinizden vazgeçerseniz, gericiliğe, bölücülüğe ödünler verirseniz , kendiniz olmaktan vazgeçerseniz sonu yenilgidir. Aydın’da, Muğla’da, İzmir’de birinci parti olmak yetmiyor. Türkiye bu illerden oluşmuyor. Son altı seçimde aldığınız oylar yerinde sayıyor, bir türlü öne geçemiyorsunuz. Bir özeleştiri yapmanız ve size umut bağlayan milyonlarca Atatürkçü’ye karşı borcunuzu ödemeniz gerekmiyor mu? Koşulların en uygun olduğu bir dönemde bile yerinizde sayıyorsanız, oy yitiriyorsanız, bu milyonların umutları ile oynamak hakkınız var mı? Sizlerin yanlışlarından ötürü bölücüler, gericiler Cumhuriyeti dönüştürmeye çalışıyor, Atatürkü karalamaya çalışıyor, Ülkeyi bir Ortadoğu ülkesi yapmaya çalışıyor, hiç rahatsız olmuyor musunuz?

Aylarca oylar bölünmesin diyerek altı ok’a gerçekten sahip olan, gerçekten tam bağımsızlıkçı, gerçekten anti emperyalist bir partinin önünü kesmeye çalıştınız. Sanki karşınızdaki güç bu partiymiş gibi örgütleriniz bu partiyi karalamaya çalıştılar. Bu partiden korktunuz. Öyle ki gerçekten Atatürkçü bu parti yerine Kürtçü partiye yöneldiniz. Üyelerinizin bir bölümünün Kürtçü partiye oy vermesine sıcak baktınız. Kürtçü partinin aldığı oylar sizden çalınan oylardır. Oylarınızın bölücülere gitmesine sessiz kaldınız. Siz AKP yi engelleyemediğiniz için üyeleriniz çözümler aradılar ve başka yerlere yönlendiler.

Oylar bölünmesin dediniz. Aylarca örgütleriniz bunu işlediler. Sonuçta ne oldu, oylar bölünmedi, siz ne kazandınız, ülkemiz ne kazandı? Bu güzel ülkenin insanlarının Cumhuriyete bağlılıkları tartışmasızdır.

Bu güzel ülkenin insanlarının Atatürk’e, tam bağımsızlığa, aydınlanmaya, devrimlere bağlılığı tartışmasızdır. Bu ülkenin aydınlık insanları tartışmasız çoğunluktadır. Yapılması gereken gerçekleri görmek ve bu çoğunluğu birleştirmek, bu aydınlık çoğunluğa sahip çıkmaktır. Genel seçim sonuçları önümüzdeki dönemlerde bir erken seçimi gündeme getirmektedir. Altı oka sahip çıkarak, buna inanmış partilerle anlaşarak, birlikte tam bağımsızlık bayrağını, aydınlanmayı öne çıkarmak gerekmektedir. Bu yapılmazsa, Türkiye yine zaman kaybedecek, sorumlularını gelecek kuşaklar bağışlamayacaktır.

Erol ERTUĞRUL - 09 Haziran 2015 - Aydınlık

Son Yazılar