kemal dervis yeni gorevi2 

Vazgeçin şu ‘Derviş’ sevdasından!

Hatırlanacağı üzere, Sn. Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanlığına seçildiğinde, partili-partisiz,

muhalif kamuoyunda ve ülke genelinde bir ümit doğmuştu.

Cumhuriyetin kurucu değerlerine sahip çıkması, Atatürk’te Birleşenleri kucaklaması, Andımızı okullardan kaldıranlara, ülkeyi etnik bir cehenneme çevirmek isteyen bölücülere karşı geniş bir cumhuriyetçi-millici ve yurtsever paydayı kapsayacak politikalar üretmesi beklendi.

Ama zaman içinde bu beklentilerin boşa çıkmaya başlaması üzerine büyük bir hayal kırıklığı yaşandı maalesef.

Sn. K. Kılıçdaroğlu, bir halk çocuğu olmasına rağmen, geçmişin Kartel medyasıyla bağlantılı fırsatçı ve çıkarcı isimlerin etkisi ile yanlış pozisyonlar almaya başladı. Cumhuriyet tarihinin gördüğü en tehlikeli ve karanlık ABD iltisaklı Cemaat görünümlü F tipi örgütle ahbap-çavuş ilişkilerine girerek, onlarla iç-dışlı oldu.

Rahmetli Ecevit’in bile “hayatımdaki en büyük pişmanlığım” dediği, “kayden Türk-kalben ABD’li” K. Derviş’e hayran ve medyun bir profil çizdi.

Çiftçinin, esnafın, emekçinin çıkarlarını, TÜSİAD’ın bazı gayrı milli kesimlerinin ve ABD’nin has adamı olan K. Derviş’le koruyacağını, CHP iktidarında ekonominin başına getireceğini açıkladı. Bundan cesaret alan K. Derviş, kartel medyasının TV’lerinde büyük bir pişkinlikle Ali Babacan’a, Merkez Bankasına övgüler düzüp, ekonominin tıkırında olduğunu ve kriz riskinin olmadığını söyleyerek adeta bugün uygulanan sıcak para politikalarını onayladı.

Sn. Kılıçdaroğlu, bizler sizin bugün girmeye çalıştığınız ve ABD’nin gösterdiği çıkmaz sokaktan çoktan dönmüş, o yolların ülke ve millet çıkarlarına olmadığını yaşayarak görmüş insanlarız.

ABD’ye ve TÜSAİD içindeki gayrı milli bazı çevrelere yaranmaya çalışmak, bağımsız, millici ve ulusal çıkarlardan uzaklaşmak anlamına gelir.

Ne sizin, ne CHP’nin tarihi kökleriniz ve misyonunuz itibarı ile buna ihtiyacınız yok.

Cumhuriyetçi, millici demokrat insanlar bu politikalar nedeniyle büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorlar.

Böyle kazanacağınız bir seçimden size de, partinize de, ülkeye de hayır gelmez.

Silivri’de karda kışta toplanan onbinler, 19 Mayıs’larda-10 Kasım’larda Anıtkabir’e yürüyen yüz binler, Haziran-Gezi direnişinde Mustafa Kemal’in askerleriyiz diye haykıran milyonlar, K. Derviş’in müridi olmayı asla içlerine sindiremez, kabul etmez ve reddederler.

Hala yol yakınken, Atatürk’ün kapsayıcı ve kucaklayıcı Milliyetçilik anlayışı içinde, bölünmeye karşı duruş gösterin. F tipi ile iş tutmaktan vazgeçin, Soros ve Tesevcilerden uzak durun.

K. Derviş’in “sözde” sosyal demokrat ama “özde” makyajlanmış-neo liberal politikaları yerine, Atatürk’ün “karma ekonomi” politikalarını uygularken gösterdiği dirayeti, kararlılığı ve duruşu örnek alın.

Atatürk’ün şanlı mirasına güvenin, partinizin Atatürkçü-cumhuriyetçi tabanına ve teşkilatlarına kulak verin. K. Derviş hevesinizden vazgeçin. ABD’ye, TÜ- SİAD’çılara, Kartel medyasına yaranmaya ve dayanmaya çalışmayın. Onlar yerine, Milletle ittifak edin.

Sizin onlara değil, onların size ihtiyacı var.

ABD ve K. Derviş sevdasını bırakın, Atatürk’te Birleşin.

İmza: Bir dost

Ufuk SÖYLEMEZ - 02 Haziran 2015 - Aydınlık

Son Yazılar