anadolu alevileri ppkya oy vermez2

Anadolu Alevileri PKK’ya oy vermez...

Vatan Partisi Erzincan İl Başkanı:

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Başkanı Turgut Öker, PKK’ya oy ver çağrısını Anadolu Alevilerine rağmen yapmıştır. Uzun yıllardır yurt dışında Türkiye’nin birliğini hedef alan örgütlerle kol kola hareket eden Turgut Öker ve sahte solcular ile bölücüler emperyalizmin merkezlerinde buluşmuşlardır.

Son yıllarda bölücülerin etkinlik kazandığı bazı Alevi derneklerinde ve federasyon yönetimlerinde Türkiye karşıtı söylemler ağırlık kazanmıştır.

Son açıklama Turgut Öker ve arkadaşlarının ilk vukuatı değil. Batı Avrupa devletlerine hayranlıklarını sürekli dillendiren ekip Türkiye denildiğinde sigortaları atmaktadır. Almanya hayranı Öker, Türkiye’yi savunan platformlardan bilinçli olarak dernek üyelerini uzak tutmaktadır.

PKK’ya (HDP) destek çağrılarını yapan kesimin anlayışlarını yakinen biliyoruz ve tanıyoruz. Avrupa’da yaşayan Alevilerimizi emperyalizmin çıkarları doğrultusunda havuzlamak için, Konfederasyonun başına paraşütle indirilen Turgut Ökerler, vatandaşlarımızın birliğini tarumar etmeye yönelik her etkinliğin içinde yer almaktan kaçınmazlar.

SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI SAVUNUCULUĞU...

Turgut Öker, 22 Ocak 2015 tarihinde YOL TV’de katıldığı programda aynen şöyle demiştir: 1915 soykırımdır! Yine Ermenilerle dayanışma içinde olduklarını ve Ermeni soykırımının 99. yıldönümünde Ermenistan’a giden dayanışma heyetine temsilci verdiklerini ve 100. yılında da gidecek heyete temsilci vereceklerini açıklamıştır.

Sözde Ermeni soykırımı yalanının ateşli savunucusu, yurt dışında Dev-Yol örgütünü Taner Akçam ile beraber bölen Turgut Öker, 1984 yılında “Göçmen Hareketi” oluşturmaya çalıştı ve Taner Akçam’ın önderliğinde ki “GÖÇ- MEN” dergisinin genel yayın yönetmenliğini yaptı.

PKK ve sahte solcularla “demokrasi mücadelesi” verdiklerini zanneden Turgut Öker ve arkadaşları Alevilerimize zarar veriyor.

CUMHURİYET DÜŞMANLIĞI...

AABK Başkanı Turgut Öker 16 Ocak 2005 tarihinde Almanya’nın Eschborn kentinde yapılan “Alevi Kültürü” panelindeki konuşmasında, “Zorunlu din dersi misyonerliktir ve Türkiye 80 yıldır bunu yapıyor. Bu misyonerliğin daniskasıdır” diyerek esas niyetini açığa vuruyor. Bu konuşmayı dinleyen T.C Frankfurt Başkonsolosu Boğaç Güldere haklı olarak anında tepkisini dile getirmiş ve salonu terk etmiştir.

AKP Isparta Milletvekili Recep Özel’in 24 Temmuz 2004 tarihinde dillendirdiği “80 yıllık pisliği temizliyoruz” anlayışı ile Turgut Ökerlerin anlayışı örtüşmektedir. Bu bağlamda gericilik gericiliktir ve gericiliğin istisnası olmaz. Meselenin anlaşılması için Aleviler adına ortaya çıkan bazı dernek ve kuruluşların eylem çağrılarındaki içeriğe bakacağız.

Türkiye’de bazı Alevi kuruluşlarının 15 Eylül’de Sıhhiye Meydanı’nda ortak düzenlediği “Alevilere Eğitim Hakkı” etkinliğinin “Kobani” ile dayanışma eylemine dönüştürülmesi dikkatlerden kaçmadı. Yurt dışında ise, 18 Ekim tarihinde gerçekleşecek eyleme çağrı bildirisinde şöyle deniliyor, “Kobani ve Şengal’de IŞİD ve TC devletinin yaptığı katliamı protesto etmek için Kürt özgürlük hareketi (PKK/PYD. Mİ), İsviçre sol hareketleri ve İsviçre Demokratik Güç Birliğinin ortaklaşa düzenledikleri yürüyüşe tüm yurtseverler ve Devrimci Demokrat ve dostlarımızın katılımını bekliyoruz.” Devamla “(...) biz Aleviler, Türk, Kürt ve Ermeni halklarına çağrımız IŞİD çetelerini tüm mazlum halklarına karşı geliştirdiği soykırımını kınamak.”

Aleviler adına mücadele ettikleri iddiasındaki bu türden derneklerin bağımsız olmadıklarını bilmemiz gerekiyor.

PKK İLE BİRLEŞENLER YENİLİRLER...

Türkiye’de ve yurt dışında Alevi ismi altında faaliyet sürdüren bazı kuruluşların PKK ile kol kola Maraş katliamı ve “Roboski” denilen Uludere olaylarını “Biji Serok Apo” sloganları altında anması gözlerden kaçırılacak, sıradan bir durum değildir. PKK ile kol kola yürümenin bedelinin olacağını hesaba katmayanlar büyük bir yanılgı içindedirler.

Almanya, Fransa, İngiltere ve Benelüks ülkelerinde PKK, Kürtçü örgütler, ipini koparmış sol görünümlü grupçukların içinde, o güzelim Alevilik adı altında eyleme katılmak da ne oluyor? Aleviler kesinlikle bu türden etkinliklerde yer almamalı, PKK’nın bulunduğu yerlerden kesinlikle uzak durmalıdır. Halk düşmanı ve ABD emperyalizminin kolluk kuvveti PKK türü örgütlere bel bağlayanlar yenilgiyi tadacaklardır.

Türkiyemiz sahipsiz değildir ve bir sahibi vardır. Bu bakımdan vatanımız bir avuç işbirlikçiye bırakılmayacak kadar değerlidir. Vatanımızın bütünlüğü ABD’nin piyonu PKK’ya bırakılmayacak kadar değerlidir.

Yazımızda Alevilerimizi değil, Aleviler adına ortaya çıkanlara yönelik eleştirilerimizi ve önerilerimizi sizlere kısaca sunuyoruz. Eğer Aleviler adına ortaya çıkan örgütlerin tavırlarında olumlu yönde değişiklik gözlenirse bundan sevinç duyarız. PKK’nın ve sahte sol örgütlerin yörüngesinden kurtulan dernekler Türkiye’ye ve dolayısıyla Alevilerimize en büyük iyiliği yapmış olacaklardır.

Haber : Murat İNCE - 22 Mart 2015 - Aydınlık

Son Yazılar