cihan dura fatma sema oymak

‘En dürüst, Atatürkçü cephede birleşelim!’

Kayseri Erciyes Üniversitesi öğretim üyeleri iktisatçı, yazar, Prof. Dr. Cihan Dura ile Prof.

Dr. Fatma Sema Oymak, İşçi Partisi’ne katıldı.

Prof. Dura, partiye katılma gerekçesini şöyle özetledi:

“İşçi Partisi’nin faaliyetlerini, çalışmalarını eskiden beri takip ediyorum. Aydınlık gazetesi ve Ulusal Kanal vasıtasıyla izliyorum. Partiyi bugün Türkiye’de Atatürkçülüğün en samimi, en dürüst cephesi olarak görüyorum. Ümit ediyorum ki, İşçi Partisi öncüleri, yeni ve büyük bir cephe, bir tür vatan cephesi yaratacaklar. Türkiye’nin ne tür tehlikeli koşullar içinde olduğunu biliyor, görüyoruz. Vatansever aydınlarımızı tek bir cephede toplayacak, diye düşündüm. İstedim ki ben de bir katkıda bulunayım, o büyük cepheye elimden geldiğince yardımcı olayım, diye düşündüm. Yepyeni bir oluşum, bir beklenti yaratacağı düşüncesindeyim. İnşallah 15 Şubat’ta göreceğiz.”

‘SAFIMI BELLİ ETMEK İÇİN BURADAYIM’

İşçi Partisi’ne Kayseri Erciyes Üniversitesi’nden bir katılım da Tıp Fakültesi’nden oldu. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Fatma Sema Oymak da İşçi Partisi rozetini taktı. Fatma Sema Oymak, neden İşçi Partisi’ne katıldığını şu sözlerle açıkladı:

“Benim duygularımı en iyi anlattığı için katıldım. İşçi Partisi’ni, kendilerinin de söylediği gibi milliyetçi, Atatürkçü olduğu için tercih ettim. Ben bir arayış içindeyken İşçi Partisi’ni buldum. Safım belli olsun diye katıldım. Kendi imkanlarım içinde katkı sunmak ve en azından örnek olmak istedim. İP gençlik örgütüyle gurur duyuyorum. Ulusal onurunu, vatanını, bayrağını, Atatürk ilkelerini koruduğu için, yayın organlarını seviyorum. Gençlik örgütüyle, kendi çocuklarım kadar belki daha fazla onlarla gurur duyuyorum.”

Aydınlık - 11 Şubat 2015

Son Yazılar