halk tv kimden taraf2

İşçi Partisi Düşmanlığı Ermeni Diasporasının Tezlerini Savundurtuyor! Halk-Tv Kimden Taraf?

CHP’nin televizyonu olarak bilinen Halk Tv davayla ilgili dikkat çekici yorumlar yapıldı.

“Hükümetin İP’ye göz kırptığı söyleniyordu. Ulusal Kanal, Aydınlık ve İşçi Partisi’nin, CHP konusunda nasıl bir tavır aldığını biliyoruz.” Türkiye’nin milli davasına, Halk Tv yayınında konuşan gazeteci Hüsnü Mahalli’nin yorumu böyle oldu. Gazeteci Ayşenur Arslan’ın sunduğu Medya Mahallesi programına katılan Mahalli, CHP’nin oylarını bölmek için AKP ile İşçi Partisi’nin işbirliği yaptığını iddia etti.

“Dolayısıyla hani onun tartışılması gerekir bence.” diyen Mahalli “Bak ben sana buradan izin veriyorum. Git kahraman ol dön. O kahramanlık şeyinde de belki biraz daha CHP’yi sarsarsın, belki biraz daha CHP’den oy alırsın.” taktiği uyguluyorlar” dedi.

Ayşenur Arslan da 100 yıllık yalanı bitirecek davanın “çok önemli olmadığını” savundu. Arslan, “AİHM Büyük Dairesi’nin Perinçek’in sözleri ifade özgürlüğü kapsamında demesi, Perinçek’in tezinin doğrulanması anlamına gelmiyor hiç kuşkusuz. Hani bir süredir neredeyse bu minvalde yürüyor bu hava ama tam da çünkü 2015 bu iddiaların ortaya atılmasına vesile olan büyük facianın, soykırım deyin demeyin ama binlerce onbinlerce belki yüzbinlerce Ermeni öldü, öldürüldü.” diye konuştu.

İşte programın çarpıcı bölümü:

Hüsnü Mahalli: Doğu Perinçek’in yurtdışı yasağının kalkması ilginç. Hükümetin İP’ye göz kırptığı söyleniyordu. Ulusal Kanal, Aydınlık ve İşçi Partisi’nin, CHP konusunda nasıl bir tavır aldığını biliyoruz.

Ayşenur Arslan: Evet sürekli CHP’ye çatıyorlar. Sürekli CHP ve cemaate çatıyor, AKP’ye neredeyse hiç bakmıyor.

Hüsnü Mahalli: Dolayısıyla hani onun tartışılması gerekir bence. “Bak ben sana buradan izin veriyorum. Git kahraman ol dön. O kahramanlık şeyinde de belki biraz daha CHP’yi sarsarsın, belki biraz daha CHP’den oy alırsın.” taktiği uyguluyorlar. Onun için Bağış’ın oraya gitmesini bir önceki cümlenin yanına koyuyorum. Baykal’ın gitmesi anlaşılabilir. Ama düşük profilli diyorsan ama sonuçta bakan.

Ayşenur Arslan: Eski bakan ama evet sonuçta bakan.

HM: Her zaman bakan kalacak yani. İstediği kadar Bakara Makara dese de bakandır o. Sayın Bakan zdiye hitap edilir ömür boyunca. Hatta belki öbür tarafa gittiğinde de belki sayın bakan diyorlardır ona.

AA: Olur mu olur. Bu açıdan ilginç kareler bunlar fakat bununla kalmadı işin magazin tarafı mı, yoksa dünya gündeminde daha çok konuşulmasını sağlayan bir unsur mu dersiniz bilmiyorum, Ermeni tarafının müdahil avukatı çok ünlü bir isim. Ünlü aktör G.C.’nin eşi Emel Cloneey. Elinde dosyalarıyla geldi.
…..
AA: AİHM Büyük Dairesi’nin Perinçek’in sözleri ifade özgürlüğü kapsamında demesi, Perinçek’in tezinin doğrulanması anlamına gelmiyor hiç kuşkusuz. Hani bir süredir neredeyse bu minvalde yürüyor bu hava ama tamda çünkü 2015 bu iddiaların ortaya atılmasına vesile olan büyük facianın, soykırım deyin demeyin ama binlerce onbinlerce belki yüzbinlerce Ermeni öldü, öldürüldü. Yani ben bunun kaynaklardan böyle olduğunu biliyorum.

HM: Dün de bugün de hızlı hızlı baktım. Ben hiçbir Uluslar arası medyada görmedim bunu. Yani şu mahkeme olayı hiçbir yerde haber değil.

AA: Bizim için önemli, Ermenistan için önemli

HM: Sizin için önemli, yani bu Perinçek meselesinden kaynak.. Yani Türk medyasında da çok öyle fazla şey yok. Sırf Perinçek medyasında…

AA: Hayır hayır. Açıkça söyleyeyim Baykal-Bağış karesi olmasaydı …

HM: Bu belki haber bile olmayacaktı.

AA: Hayır olurdu.

HM: Olurdu da bu şekilde olmazdı.

AA: Tabi canım böyle başlamazdı bu.

HM: Sonuçta uluslararası kamuoyu ve karar merkezleri yani birçok parlamenter, birçok parlamento zaten soykırım demiş.

AA: Hı hı…

HM: Soykırımı yargılamayı yargılamaya kalkışmış. Yani Fransa Parlamentosu, İtalyası, Rusyası, Amerikan alt komitesi, üst komitesi, yani bir tek kongre kalmış. Dolayısıyla üçüncü ve daha önemlisi, insanların, bireylerin uluslararası kafa, düşünce kalıplarında evet bir soykırım olmuş. Dünyanın neresine giderseniz gidin, Arap dünyasının neresine giderseniz gidin…

AA: Arap dünyası da dahil.

HM: Dahil dahil… Yani soykırım kelimesi kullanılır… Veyahut da toptan yokediş. Karşılığı biraz farklı Arapça’da.

AA: Şu var. Senin az önce söylediğin, mesela AKP’den destek meselesi belki de bu olayın iç kamuoyunda bu kadar öne çıkmasına, şimdi bakıyorsunuz gazetelerin birinci sayfasında görüyorsunuz. Perinçek neredeyse bir milli kahraman gibi uğurlanıyor. İşte Egemen Bağış orada vs. vs. Yurtdışı yasağı kaldırılıveriyor bir anda, pekçok kişi için kaldırılmazken. Şimdi bu sadece İP, CHP’den ne kadar oy tırtıklarsa meselesi değil. Aynı zamanda AKP’nin içerideki milliyetçi oylara da göz kırpması meselesi de belki. Çünkü milliyetçi hassasiyet bu konuda kendisini çok fazla gösterir malum.

HM: İyi de tamam da o zaman MHP bu işin neresinde eğer milliyetçilik bağlyamında konuşacaksak. İki AKP seçmeni benim bildiğim kadarıyla asla İP’ye sıcak bakmaz.

AA: Hayır ona bakmaz. Ama şöyle, ya tamam da bu adam gitti bak…

HM: Kahraman gibi savaştı

AA: Orada şey yaptı. Bizimkiler de en azından ona destek verdi. Yani seçim olduğu için yarım puan, çeyrek puan bile önemli. Konuşacağız birazdan.

HM: Orada ben net görmüyorum. Ben sana söyleyeyim, yarın kapanacak. Yani yarın eğer bugün karar ne çıkarsa çıksın, olumlu çıkarsa zaten haberdir, olumsuz çıkarsa haber değildir zaten. Yarın haber olur ertesi gün hiç kimse bunu da hatırlamaz. Zaten Türk kamuoyu hiçbir şeyi hatırlamıyor. Dün ne söyledi bugün ne söyledi. İnan bana kimse bir şey hatırlamıyor. İnanılmaz bir patalojik, patalojik diyorum…

AA: Çok çok

HM: bir pozisyonu var. Sosyolojik demiyorum, patalojik bir durum var toplumda.

Öte yandan Meclis Başkanlığı AKP, CHP ve MHP’den milletvekillerinin de AİHM’deki duruşmaya katılacaklarını açıklamıştı. MHP’den de Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in katılacağı konuşulmuştu. Türkeş davaya katılmayacağı nedeninin de İşçi Partisi Lideri Perinçek olduğunu açıkladı.

Ulusal Kanal - 28 Ocak 2015

Y   o   r   u   m   l   a   r   :

ana -  Her iki gazeteciyi de kınıyorum.ben bunları herşeyi doğru görüp değerlendiklerini düşünürdüm.meğer yanılmışım.ayşenur aslan geçenlerden halk tv.den istifa ettim haberine de çok üzülmüş .geri dönmesi için mesaj atmıştım.halk tv.kınıyorum.atatürk'ün partisini bitirdiniz.doğu perinçek şu zamanda hiç kimsenin yapamadiğini yapti.kendisini kutluyorum.

safer ertu - Hüsnü mahli.senin işçi partisi hakkında bukadar bilgisiz kalma hakkın yok.işçe partisi Türkiyeninde suriyeninde tam bağımsızlığını savunan antiemperyalist son kaledir.bunu iyi bil.amerika tarafından ele geçirilen kılıçdaroğlu.amerikadan belki görev verilir diye susta bekleyen bahçeli.bop eşbaşkanı erdoğandanmı ümit bekliyorsun.boşuna bekleme.son kaleye gel ve orda diren. seni seviyoruz ve bekliyoruz.

milli düşünce - Türkeş davaya katmayacağını nedeninin de işçi partisi lideri perinçek olduğunu açıkladı. / milliyetçilik böyle bir şey anlaşılan

emin akıncı - Yazıklar olsun ayşenur aslan. bu memlekette sağduyulu insan kalmadı mı? iki doğru söyleyen mutlaka sonra pişman ettirecek bir saçmalık yapmak zorunda mı?

Tolon teker - Y-CHP neyse, halk tv de o. yani artik süresi doldu, tarihin cöplügündeki yerini alacak.

ilahiadalet - Doğu Perinçek'in yaptıklarını koca iki parti chp ve mhp sözde muhalefet olarak yapmaları lazımdı. ama tabanını bile umursamaz, vatana millete hiç bir hayrı olmaz insanlar başında oldukca tabiki oylarımız işçi partisine helal olsun sana perinçek, tek başına en büyük muhalefetsin oylarımız sana.. yeni chp, sana verdiğim oylar haram olsun

tolga - Sene 1999 Dsp yüzde 21 Chp yüzde 9,5 hatırladınız mı? Oy bölmek mi dediniz? 2015 seçimlerinde uyanın artık uyanın ey halkımız gerçek toplumcu ilerici kemalist ve ezilenden emekçiden yana olan işçi partisini iktidar yapalım

Nihat Bakar - Ayşenur Arslan laf arasında bu bir soykırımdır demek istedi. Saflar yavaş netleşiyor.

Alaybeyi - Kime yalakalık yapıyor bu ikisi? Orhan Pambuk! gibi nobel mi almak istiyorlar? Çok ayıp. İkisini de adam yerine koyup dinlerdim, gözümden düştüler. CHP Bekaroğlu gibi tiplerle yola devam etsin. Dincilerden oy beklerken; oy alabilecekleri Atatürkçü'leri kaybettiler!

Ümit - televi̇zyonculuk adına deliğe süpürülmek istemeyenlerin derin(!) değerlendirmesi!!! akıl ve vicdan dağıtılırken "yağ satarım bal satarım o da olmazsa ülkemi satarım" mı oynuyordunuz?

jale sertdemir -çok ayıp bir daha ne hüsnü ne de ayşenur izlemiyorum. bunlar vatansever değil ne olduğunuda bilemiyorum.

ÇAĞRI1 - Bu ikisini de ilk gördüğümden beri hiç gözüm tutmamıştı zaten. Ayşenur'a hep şüpheye yaklaşmıştım ama artık şüpheye mahal kalmadan ve olduğunu belli etti; takke düştü altındaki kel gözüktü. Mahalli'ye gelince 2004-2005 yıllarında Irak savasiyla ilgili konuşur konuşur dururdu, program sonunda kendime 'bu adam 1 saat konuştu, şimdi ne dedi?' diye sorardım. Yani konuşur konuşur ama uyku getirir ve boş konuşurdu, can alıcı, devrimci, keskin bir yorumunu hiç görmemiştim. O bir devrimci değil, ancak belli bir tarihsel donemde akpye muhalefet gorevini yerine getiren bir memur gibiydi. Yine de geç değil, yanlış dedik, bu dava önemlidir desinler ve gercek halk-ulus cephesinde yer alsınlar.

Hasan GIDIK - sizlere sadece acıyorum. sizler gerçekten zavallısınız. ya konjonktürü okuyamıyorsunuz, yada bir merkeze hizmet ediyorsunuz.! çok yazık.....!!!!!!

hayriye Kara - ayşenur aslan artık ne seni ne de halk tv ye seyretmeyeceğim, böylesine milli bir davada bu şekilde düşünmeniz çok yazıııkkkk

TC 14 - yazıklar olsun demek sizin tarih bilginiz bu kadar siz gidin ermenileri pkk yı savunun ülkenizi değil

eşitlik - Ya halk TV bir kez yaşasın tam bağımsız Türkiye desene diyemezsin çünkü kılıçdaroğlunun Washingtonda dervişle ne işler,karıştırdığını biliyorsun ben oyları işçi partisinde birleştiriyorum

mduman - hüsnü mahali̇'yi̇, böyle bi̇lmezdi̇m,kiniyorum...

güney çelik - ayşenur arslan,emperyalist paylaşım savaşından,sevr'in ne anlama geldiğinden bihaber.şirin payzın gibi.ilkokul öğrencisi kadar tarih bilinçleri yok.yazık!

Mükremin YAMAN - sonunda halk tv'nin maskesi düştü. böylesine önemli bir ulusal davanın kazanılması olasılığından karın ağrısına düşen halk tv bu yorumuyla akp'nin bile gerisine düştü. çook, çook acı! hele hüsnü beyin yaptığı yorum gerçekten utanç verici. sen durmadan suriye'yi savunuyordun ya, acaba işçi partisi bu konuda akp ile birlikte mi hareket ediyordu? tek sözle "yazıklar olsun!"

kburhanuzun - chp gnl baş. nın neoconlar tarafından bir turuva atı görevini yapması nedeniyle getirildiği açıkca ortada

Son Yazılar