milli merkez logo2 225

Milli Merkez de Strazburg’da!

Talat Paşa Komitesi Başkanı, E. Korgeneral Sn. İsmail Hakkı Pekin’in “28 Ocak’ta

Strazburg’- da -Ermeni Soykırımı Yalanını Kökten Bitiriyoruz- Bayrağını al gel, Tarihi Olaya Katıl” başlıklı çağrısı hem Türkiye’de hem de yurtdışında yaşayan yurttaşlarımız arasında büyük bir heyecan ve ilgi uyandırdı.

Talat Paşa Komitesi adına yapılan bu çağrıda Sn. Pekin şunları söylüyor:

“Perinçek-İsviçre davasında, AİHM’nin 17 Aralık 2013 tarihinde Türkiye lehine verdiği karar, Dışişleri Bakanlığı’nın ifadesiyle devrim niteliğindedir ve milattır. AİHM bu kararı ile 1915 olaylarının soykırım tanımına uymadığına hükmetmiştir.

28 Ocak tarihinde Strazburg’da AİHM Büyük Dairesi’nde görülecek olan duruşmada verilecek olumlu karar sonucunda “Ermeni Sorunu” kökten çözülmüş olacaktır.

Kazanılacak bu başarı sayesinde hiçbir ülke parlamentosu, “Ermeni soykırımı” yalanını tanıyan karar alamayacaktır. Alınmış olan kararlar da geçersiz hale gelecektir. Artık hiçbir mahkeme “Ermeni soykırımı”na hükmedemeyecektir. Hiçbir Avrupa ülkesi, “Ermeni soykırımı yoktur” diyenlere ceza hükmü kesen kanunlar çıkaramayacaktır.

Talat Paşa Komitesi olarak, Lozan-2005, Berlin-2006 ve Paris-2007 eylemlerinde yaptığımız gibi; yüzlerce aydınımız, bilim insanımız ve kanaat önderimizle uçakla Strazburg’a gidiyoruz.

Avrupa’nın her yerinden binlerce Türk yurttaşımız da Strazburg’da olacak.

Bu tarihi eyleme katılmanızı ve güç vermenizi diler, saygılar sunarım...”

İşte bu milli davamıza sahip çıkmak adına Türkiye’den ve Avrupa’dan binlerce yurtsever-millici ve demokrat yurttaşımız Strazburg’a akın akın gelecek. Barolar Birliği’nden ADD’ye kadar birçok meslek örgütü, demokratik kitle örgütü, dernek, sendika, platform ve oluşumlar bu önemli buluşmaya ardı ardına desteklerini açıklıyor.

Milli Merkez de, Yönetim Kurulunun aldığı karar uyarınca, Türkiye’den bir heyetle Strazburg’a gitme kararı aldı. Genel Sekreter Sn. Haluk Dural’ın koordinasyonunda, Milli Merkez Yönetim Kurulu üyelerinden Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, USİAD Başkanı Sn. Fevzi Durgun, Sn. Ümit Ülgen, ve Sn. Nihan Aras’tan oluşan bir heyetle bu tarihi ana destek vermek ve tanıklık yapmak üzere Strazburg’ta olacaklar.

Strazburg’da bulunan Milli Merkez Temsilcisi yurtsever-Atatürkçü- Sn. Hale Öztürk Düşkünkorur da Strazburg’daki vataseverlerle birlikte bu heyete iltihak edecek.

Gün; bir olma, beraber olma günüdür. Milli Davada Sn. Perinçek’in yanında saf tutma günüdür.

Sağ-sol demeden, köken-mezhep ayırmadan Cumhuriyetin kurucu değerlerine gönülden bağlı, tüm millici-yurtsever, demokrat, duyarlı ve bilinçli yurttaşlarımızı Türk bayrağıyla Strazburg’daki tarihi buluşmaya davet ediyoruz.

Meşruiyet ve evrensel hukuk kuralları içinde, haklı milli davamıza sahip çıkmak, tarihimize, itibarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak demektir.

Şimdi tüm beklentimiz, F tipi Cemaat görünümlü silahlı terör örgütünün “kumpası” yüzünden açılmış olan davalar nedeniyle, “hala yurtdışına çıkışı” yasaklı olan, Sn. Doğu Perinçek’e bu özgürlüğünün derhal iadesidir.

Ufuk SÖYLEMEZ - 15 Ocak 2015 - Aydınlık

Son Yazılar