faysal mikdat tgb2 

"AKP, sınırı teröriste kapatsın yeter!"

‘Türk halkı, kendilerini yöneten hükümetin terörü desteklemesini asla kabul etmez.

Suriye’yi bölmek, Türkiye’yi bölmektir!’

Lübnan temaslarının ardından Suriye’ye geçen Türkiye Gençlik Birliği (TGB) heyeti başkent Şam’da Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdat ile görüştü. Mücadelelerine verdiği destek için Suriye devleti ve Suriye halkı adına TGB’ye çok teşekkür ettiğini belirten Faysal Mikdat, Suriye halkının yanında olan ve insanların beyinlerinin yıkanmasına karşı kararlılıkla mücadele eden, bu uğurda bedeller ödeyen gençleri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

SURİYE İNSANLIĞIN ÖN CEPHESİ...

Heyet adına söz alan TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, Suriye halkının mücadelesine destek olmanın vatana, millete ve gerçeğe bağlılığın bir neticesi olduğunu vurguladı. Cengiz, “En başından beri Beşar Esad’ın öncülüğünde Suriye halkının yürüttüğü mücadelenin yanında olduk. Emperyalizmle mücadelede ön cephenin Filistin ve Lübnan olduğunun, direnişin merkezinin ise Suriye olduğunun farkındayız” dedi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Mikdat, Cengiz’in tespitlerinin çok doğru olduğunu ifade ederek, “Biz görüyoruz ki AKP hükümeti ABD’nin çıkarları için Suriye’ye saldırıyor. Biz yine biliyoruz ki Suriye’yi bölmek Türkiye’yi  bölmektir. Tayyip Erdoğan halkına yalan söylüyor. Dünyanın her tarafından toplanmış katil sürüsü AKP Hükümeti tarafından sınır bölgelerinde kamplarda barındırılıyor ve Suriye’ye gönderiliyor. Suriye halkı bu teröristler tarafından öldürülüyor. AKP sadece bu teröristleri durdursa bile Suriye’de her şey normale döner” dedi.

SIFIR SORUNDAN SIFIR KOMŞUYA...

“Türk halkı, kendilerini yöneten hükümetin terörü desteklemesini asla kabul etmez” diyen Mikdat, AKP’nin komşularla sıfır sorun derken, sıfır komşu konumuna geldiğini ve bütün komşularıyla düşman olduğunu belirtti. TGB Genel Başkanı da Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Tayyip Erdoğan’ın Türk milletini temsil edecek isimler olmadığını ifade etti. Cengiz, “Gelecekte Türkiye’de Amerikancılar ve gericiler iktidar koltuklarında olmayacak. Biz buraya en başta yaraları sarmaya geldik” dedi.

DÜNYA GENÇLİĞİ BİRLEŞMELİ...

TGB Genel Başkan Yardımcısı Elif İlhamoğlu, Türk gençliğinin emperyalizme karşı büyük bir mücadele birikimi olduğunu belirtti. İlhamoğlu, “Biz de bu birikimi Suriye gençliğiyle birleştirmek ve büyük bir gençlik dinamizmi yaratmak için buradayız. Bugün Suriye’de yaşanan acılara Türk gençliğinin içi yanıyorsa, Filistin’deki katliamlara Lübnan ve Suriye gençliğinin içi yanıyorsa dünya gençliğinin birleşmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı. İlhamoğlu’nun sözleri üzerine, TGB’yi yakından izlediklerini ve takdir ettiklerini belirten Faysal Mikdat, Suriye ve Türk gençliğinin öncülüğünde dünya gençliğinin birleşmesini sonuna kadar desteklediklerini ifade etti.

GENÇLİK ÖRGÜTLERİNDEN 'ÇUVAL' TEBRİĞİ...

Suriye ziyareti çerçevesinde Cengiz ve İlhamoğlu Suriye Televizyonu’nda yaklaşık bir saat süren bir programa katıldı. Programda Dünya Anti Emperyalist Gençlik Birliği’ni anlatan TGB heyeti, Suriye’ye bölgedeki gençlik mücadelesini büyütmek için geldiklerini ifade etti. Daha sonra heyet, Suriye Parmak İzi Hareketi ve Devrimci Gençlik Birliği gibi gençlik örgütlerinin yöneticileriyle görüş-tü. Görüşmelerde TGB’nin ABD askerlerinin başına çuval geçirme eyleminin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden gençlik örgütleri, TGB’nin bu eylemle ABD’nin imajını zedelediğini belirtti. Görüşmelerde ayrıca,  Dünya Anti Emperyalist Gençlik Birliği’nin bu yıl boyunca yapacağı etkinlik takvimi üzerine fikir alışverişi yapıldı.

Mehmet Yaşar YILDIZ - 08 Ocak 2015 - Aydınlık /Şam - Suriye

Son Yazılar