ufuk soylemez3

Sorosçudan bölücüden F tipinden ‘aydın’ çıkmaz, ‘hain’ çıkar!

İnsan bir kere ruhunu çıkar ve güç odaklarına kiralamasın, emperyalizmin maşası ve

kuklası olmasın, artık onda ne “ar” kalır, ne de “haya”. Daha 10 gün önce “tam sayfa”ilanlar yayınlayarak, “özgür basın susturulamaz” vaveylası koparan 63 isimle ilgili “Değirmenin Suyu Nereden Geliyor” başlıklı bir yazım yayınlanmıştı bu köşede (18.12.2014 tarihinde)

Birkaç istisna dışında, büyük çoğunluğu kamuoyunda “Ortağın Çocukları” olarak bilinen ve deşifre olmuş isimlerin, kaba bir hesapla 500 bin TL civarında olduğu sanılan bu ilan paralarını, nereden bulduklarını, kimin ödediğini sormuştum.

Ama o soruma hiçbir cevap alamadan, yine dün, gazetelerde çarşaf-çarşaf tam sayfa ilanlar yayınlandı. Bu kez yine çoğunluğunu benzer isimlerin oluşturduğu bir “güruh”, üstelik kendilerine “aydın” yakıştırması yapmak suretiyle yüzbinlerce liralık maliyeti olan yeni ilanlar yayınladılar.

Neymiş efendim, “demokrasiye darbeymiş”. İmzacılar bu kez de kendilerini- milleti kandırmak için- “Aydınlar Deklarasyonu” olarak lanse etmişler.

“Aydın olmak” size mi kaldı? Aralarına nasılsa girmiş, iyi niyetli ve demokrat birkaç istisna isim dışında, bunların alayı, gayrımilli, Amerikancı etki ajanı, dönek solcu, Fethullahçı ve bölücü isimlerden oluşuyor.

Esasında bu tür ilanlar vererek kendilerini açık edip- deşifre de oluyorlar.

Millet de bunları görüyor ve ibretle izliyor. İmzacılardan bir bölümü geçmişte T. Erdoğan’ın akiliydi. Büyük bir bölümü AKP - F-Tipi ortaklığının her türlü gayrı-milli politikalarına, milli ordumuza ve Cumhuriyetçi - Atatürkçü aydınlarımıza kurulan kumpaslara, sıcak paracı- gırtlağına kadar borca batmış üretimi bitiren ekonomi politikalarına, kayıtsız-şartsız destek vermişlerdi yakın geçmişe kadar.

Bu tipler kendilerinin Sorosçu - Amerikancı etki ajanı olduklarını, bölücü - kürtçü görüşleri savunduklarını, F-Tipi örgütün militan unsurları olduklarını, asla açıktan söylemezler, söyleyemezler, gizlerler.

Miiletin tepkisinden ve tokadından korkarlar. Kendilerini “demokrasi şampiyonu” “özgürlüklerin savunucusu” ya da “Aydın” sıfatları ile tanımlayarak, bu tür kavramların ardına saklanırlar.

Kıbrıs’ta ver-kurtul, Ermenilere aç-kurtul, G. Doğu’da böl-kurtul, ekonomide sat-kurtul biçimde karikatürize edilebilecek her türlü gayrı-milli, Amerikancı, fitne-fesat politikalarını savunurlar. Türk milletine ve Türk ordusuna karşı yürütülen “asimetrik psikolojik harekatın” en aktif, en kalleş, en riyakar maşalığını yaparlar hiç utanmadan ve sıkılmadan. Siz hiç Sorosçudan, Bölücüden, F-Tipinden, gerçek anlamda bir “Aydın ya da “demokrat” olabileceğine ihtimal verir misiniz? Bu gibilerden “aydın” filan çıkmaz, olsa olsa, “hain” çıkar!

Aydın dediğin, emperyalizme, karanlık ve kirli FTipi çetelere, gayrı-milli politikalara hizmet ve kulluk etmez. Gazetelere 10 gün içinde milyon TL tutacak ilanlar verecek parayı da kolay-kolay bulamaz.

Vatanına ve Cumhuriyet değerlerine bağlı, bağımsız ve milli devletimizden yana, gerçek aydın, yurtsever ve demokratlar, geçen Pazar günü 109 imzayla “Cumhuriyet için çağrımızdır” adıyla bir bildiri yayınladılar. İşte gerçek aydınlar onlardır. Onların milyonluk ilanları, çarşaf-çarşaf yayınlayacak, ne paraları, ne de kirli-kara paracı finansörleri vardır. Yürekleri vatan sevgisi ile dolu, gerçek Mustafa Kemal’in askerleridir onlar.

Onların bildirisini, bu gazetelerde yayınlanan paralı ilanlarda olduğu gibi göremezsiniz.

Çünkü onlar, paraya-emperyalizme değil, vatanın ve milletin birliğine, ulusal çıkarlara ve Cumhuriyet değerlerine bağlıdırlar. Hiçbir karanlık ve kirli iç ve dış odağın güdümüne ve finansmanına boyun eğmezler. Çünkü onlar Mustafa Kemal’in askerleri, gerçek yurtsever -demokrat ve milli Türk aydınlarıdır! Milletimiz bu konuda uyanık ve duyarlı olmalıdır. Sahte-satılmış-işbirlikçi ve gayrı-milli isimlerin “Aydın ve / veya demokrat” pozlarında Türk millletine karşı yürütükleri asimetrik psikolojik harekata karşı, demokratik kuvayı milliye ruhuyla ve Atatürk’te Birleştik şiarıyla demokratik bir milli cephede saf tutmalıdır.

Ufuk SÖYLEMEZ - 27 Aralık 2014 - Aydınlık

Son Yazılar