ufuk soylemez225

Nur topu gibi yeni bir ‘örümcek ağımız’ oldu!

Bu günlerde, eşitlik, özgürlük, bireysel haklar gibi modern demokratik kavramları en çok

kullananlara dikkat edin. Ya bölücü terör yandaşlarının sivil uzantılarıdır ya da ülkemizi ve bizim gibi mazlum ulusları, bir örümcek ağı gibi saran, sözde sivil toplum örgütü görünümlü, Sorosçu, Amerikancı, etki ajanı unsurlardır.

Bu güzel ve modern kavramlar, bu maskeli demokratların, gerçek niyet ve yüzlerini gizlemek için içleri boşaltılarak toplumu yanıltmak ve yönlendirmek amacıyla olabildiğince kötüye kullanılıyor maalesef.

O nedenle, nerede Demokrasi-Yeni-Eşitlik-Özgürlük gibi kavramları kendine siper eden bir oluşum görsem, artık şüphe ve dikkatle yaklaşıyor ve maskelerinin altındaki niyet ve fesadın ne olduğunu ve kimler olduğunu anlamaya çalışıyorum.

İşte ABD Başkan Yardımcısı, Ermeni ve Rum lobilerinin ABD’deki en büyük destekçisi olan Joe Biden’ın Türkiye ziyaretinde de yine böyle bir “sivil toplum örgütünün” aniden zuhur ettiğini gördüm.

Merak ettim doğrusu, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın “sivil toplumla” buluştuğu haberlerini Amerikancı mümtaz medyamızda okuduğumda.

İstanbul’da Grand Trabya Otelinde hem de “basına kapalı” olarak, ne menem bir sivil toplum örgütü ile buluşmuş ve 1.5 saat konuşmuştu ABD’nin 2’nci adamı. Hem de bunları bizzat Biden görüşmeye davet etmiş, bunlardan da 10 kişi bu görüşmeye katılmış.

Araya giren yurt dışı seyahatim sonrasında işin esasını araştırmaya koyuldum. Medyayı taradım. Ama ne hikmetse Biden’ın görüştüğü “sivillerin” hakkında hiçbir detay ve bilginin yer almadığını gördüm.

Biden’in buluştuğu “siviller” kendilerine Amerikancadan afili bir isim devşirmişler. “Denge ve Denetleme Ağı”. İngilizcedeki “check and balance” deyiminden kopya çekmişler belli ki.

Tam isimleri “Sivil Toplum Geliştirme Merkezi ve Denge Denetleme Ağı” İnternet sitelerinde Türk ve AB bayraklarını yan yana koymuşlar. Amaçları ise bütün Amerikancı ve AB’ci sözde sivil toplum örgütü güdümlü yapılarla hemen hemen aynı gibi görünüyor.

Başkanlığını Tayyip Erdoğan’ın “akillerinden” Levent Korkut yapıyor. Aralarında Kürtçü, 2’nci Cumhuriyetçi ve Amerikancı görüşleriyle tanınan birçok isim mevcut. Ama ne hikmetse Atatürk Cumhuriyetinin kurucu değerlerine, ulus ve üniter devlet yapımıza sahip çıkan, milli duruşlu ve ulusal çıkarlarımızı gözeten hemen hiçbir tanınmış isim yok aralarında.

Hal böyle olunca Sayın Mustafa Yıldırım’ın “Sivil Örümceğin Ağında” isimli muhteşem kitabı ve yazdıkları geldi aklıma. Sn. Yıldırım’a kitabı 27. Baskısını yaparken bu “Biden’ın özel misafirlerinin”, kurdukları “Ağdan” mutlaka bahsetmek yakışır.

Birçoğu kamuoyunda bilinmeyen, tanınmayan, yine bir çoğu tabela derneği olmaktan öteye geçmemiş çok sayıda dernek, vakıf ve oluşumu güya üst bir örgütte toplayarak, sivil toplumu temsil etme iddiasına girmiş görünüyorlar.

Tabii ayrıca TESEV’in kuruluşunda olduğu gibi, gaflet içinde, aslında kime ve nereye hizmet edildiğinin farkında bile olmayan, bazı dernek ve kişileri de görüntüyü kurtarmak adına bu oluşuma dahil etmişler.

Lafı uzatmayalım, TESEV, Açık Toplum Enstitüsü ve Genç Siviller v.b.

Amerikancı etki ajanı benzeri faaliyetlerde bulunan yapılara, anlaşılan o ki, şimdi de bu “Denge ve Denetleme Ağı” dahil olacak.

Diğer bir deyişleTESEV’in teorik rapor ve faaliyetlerinin, toplumda pratiğe yansımasını, sosyal medyayı da kullanarak faaliyet gösterecek olan bu Dengeci - Denetlemeci Ağcılar yapacak herhalde.

Ne diyelim nur topu gibi yeni bir “örümcek ağımız” oldu.

TESEV’cilere, Amerikancılara, gayri milli unsurlara, bölücülere, 2’nci Cumhuriyetçilere ve tüm maskeli demokratlara hayırlı ve uğurlu olsun...

Ancak bir uyarım var. Meydanı boş sanmasınlar. Türk milletinin zekasıyla alay etmeye kalkışmasınlar. Çünkü bu işlerin ve ilişkilerin hesabının sorulacağı ve sorgulanacağı milli hükümet günlerine çok az kaldı...

Ufuk SÖYLEMZ - 27 Kasım 2014 - Aydınlık

Son Yazılar