alcaktan ucun demisler

Almanyalı Uzman : "Malezya Boeing Uçağını Ukrayna Avcı Uçakları Düşürdü!"

Almanyalı uzman Malezya Boeing uçağının avcı uçağı tarafından düşürüldüğünden emin!

Almanyalı uçak uzmanı, bu yılın temmuz ayında Ukrayna’nın Dönetsk bölgesinde kaza geçiren Malezya “Boeing” uçağının Ukrayna avcı uçağı tarafından yere düşürülmesine ilişkin versyonu doğruluyor.

Muhabirimiz, “Lüfthansa” şirketinin eski pilotu Peter Haisenko ile telefon bağlantısı kurdu. Eski pilot “Boeing” uçağının Ukrayna üzerinde kaza geçirmesinin değişik versyonların analizini yaparak şu sonuçlara vardı.

Yere düşen Malezya uçağının kalıntılarıyla resimleri inceledikten sonra kesin sonuca varabildim. “Boeing” yer-hava sistemi füzesi yani “Buk” rampasıyla düşürülmemişti. Bu kesinlikle imkansız. Pilot kabini alanındaki resimler, avcı uçağı tarafından ateş edildiğini açıkça gösteriyor. “Buk” rampasıyla çalışan Doğu Almanya eski ordusundan eksperler de çıkardığım bu sonucu destekliyor. Onlar, ateş eden “Buk” rampası olmadığını kesinlikle iddia ediyor.

Yer-hava sınıfından füze, ses hızını 26 kat aşan yüksek hızla hedefi bir elekmiş deşen parçalara ayırıyor. Demektir ki, artık incelenmiş olan cesetlerde bu füzenin parçaları ortaya çıkarılmalıydı. Fakat cesetlerde böyle izler bulunmadı.

Yani Rusya’ya karşı yöneltilen tüm suçlamalar suya düşürüldü değil mi?

Rusya’ya karşı yöneltilen suçlamaların ta başından beri yalan olduğu apaçıktı. Hollanda Araştırma Komisyonu da içinde katastrofu araştıran tüm eksperler bunun “Buk” olmadığını iyi biliyor. Onlar uçağın avcı uçağı tarafından düşürüldüğünü biliyor. Bu şüphe götürmez şeydir.

Sizce neden ABD ve NATO uydularından alınan resimleri bugüne kadar yayınlamadılar?

ABD ve NATO için konuşamam. Fakat kesin sonuçlar çıkarılabilir. Versyonlarını ıspatlayabilecek resimlere sahip olsaydılar ABD ve NATO onları çoktan yayınlarlardı. Demek ki versyonlarını doğrulayacak verileri yok.

Rusyanın Sesi Radyosu - 25 Kasım 2014

Son Yazılar