mehmet yuva225

‘Esad Şam’ı İran’a satmış!’

Kimyada kullanılan en önemli ayıraçlardan bir tanesi Turnusol kâğıdıdır.

Kuzukulağından elde edilen bir boyadır. İnsanın gerçek cevherini ortaya çıkartan önemli bir miyar, elde ettiği maddi ve manevi güçtür. Suriye ise siyasette MR (EM-AR) yani Manyetik Rezonans Görüntüleme cihazıdır. İnsanın beynini, ciğerini, sokum kemiğini ışık nuru gibi ortaya koyar. Aynı zamanda rotanızı tespit eden, siyasi balans ayarı yapan makinedir. Tarih ve siyasetin şanzımanı ve dümenidir.

Suriye, genelde dünya haber ajanslarının özelde ülkemizdeki basının samimiyet ölçüsüdür. Hür, vicdanlı, sorumlu ve yasal yükümlülüklere karşı hassas bir basın her ülke için elzemdir. Esad saplantısı, objektif haber yapmakla mükellef olan Anadolu Ajansı ve buradan beslenen yandaş medyayı, Suriye üzerine yalan haber üretme merkezlerine dönüştürmüş. Bunun için binlerce örnek verebiliriz. Dört senedir süren kirli savaşta kuyruklu yalanlarla yanıltma haber görevini yapan yandaş medya, yalan üretmede ruh hastası haline geldiler. Ancak halen iflah olmuyorlar.

“Esad Moskova’da”, “Esad Tahran’da”, “Esad öldürüldü”, “Esad Rus mekik aracığıyla bilinmeyen bir gezegene götürüldü”, “Bomba iddia: Esad Mekke’yi bombalayacaktı” ve benzeri daha nice yalan anlı şanlı yandaş gazetelerin manşetlerini süsledi.

“Kim yalandan ölmüş ki” sözüne uygun davrandılar. Kur’an ve hadis-i Nebeviyi yalanları için şerefsizce kullandılar. Dünyevi hırs ve tamah uğruna yalanı bol, fitne ve iftirası bol dini-dar ve kin-dar iki ayaklı iblis mahlûk oldular.

SURİYE BASINI ARSIZLAŞMADI...

Suriye bunların yalan ve dolanlarını ifşa ettikçe daha çok çirkefleşiyorlar. Bu gazetelerin ve televizyonların hayatımızın dışında tutulmaları toplum sağlığı açısından önemlidir. Mikrop mikrop üretmeyi sever. Etrafını kendisi gibi hasta yapmalı ki, maraziliğine gerekçe oluştursun. Suriye basınına bakıyorum da bizim çok demokratik boyalı basından inanın daha şerefli ve daha terbiyeli. Doğrudur, özellikle resmi haber ajansları ve basın kuruluşları Esad ve hükümetin propagandası işlevini yapar. Ancak ne Suriye resmi haber bültenlerinde ne de özel medyada, Suriye’de hâsıl olan kirli savaşın sorumlusu ad ettikleri Erdoğan, Davutoğlu ve AKP Hükümeti için, hele hele eşleri ve aile efratlarına karşı bel altı haberler yapmadılar.

Ağır eleştirmek ve hatta suçlamak ayrı, çamur at izi kalsın zihniyeti ile toplum mühendisliği yapmak başka bir iştir. Bizde ise, kim olduğu ne malum bir çıplak kadın resminin, Esad’ın eşi olduğu ve Esad’ın aynı anda birden fazla kadınla cinsel ilişki yaşadığı haber yapıldı. Sözcü gazetesi, Esma Esad’ın hamilelik iddiaları ile ilgili “Hangi ara o işi yaptınız?” manşetini kullanacak kadar arsızlaştı.

TERÖRİSTİ ‘AKTİVİST’ DİYE YUTTUR!

Dün aynı hasta basın, “Esad Şam’ı İran’a satmış”, “Esad İranlılara toprak dağıtıyor”, “Esad Sünni ve Türkmenlerin tapularını yakıyor” manşetlerini temcit pilavı gibi sunuyor. Şii, Sünni ve Türkmenlere her daim ihanet içinde olanlar, yeni malzeme bulamadıkları için İran, Alevi, Sünni ve Türkmen hassasiyetlerini kaşımaya devam ediyor. İtimat ettikleri bütün haberlerin kaynağı aynı kişi. El-Kaide’nin Irak ve Suriye kolu El-Nusra Cephesi ile işbirliği yapan ÖSO’ya bağlı onlarca pazar örgütlerinden biri olan Ummu’l Kur’a Tugayı adlı örgütün Basın Sorumlusu Ammar el-Buşi. Yandaş basın gerçek kimliğini saklayarak “Suriyeli aktivist” diye sunuyor. “Aktivist” olunca daha güvenilir yapılıyor.

SATILIKLARIN AKLINA GELEN İLK EYLEM...

Hükümetin resmi kurumu Anadolu Ajansı, Sayın Erdoğan ile akrabalık bağları olan Albayrak Grubu, Çalık Holding ile iktidarla al gülüm ver gülüm ilişkisi içinde debelenen Doğan Medya, Ciner Medya ve bilumum holding medya ülkemiz medyasının iktidar ritmine uygun kıvırtan mahir rakkaselerdir. Din, iman ve kıbleleri dolar olduğu için “satmak ve satın almak” kolay telaffuz ediliyor. Ülkeyi ABD’ye, AB’ye, Katar’a, Suudi’ye masa başında satanlar, savaş hali yaşayan Esad’ın da Suriye’yi gani gani satabileceğine ihtimal veriyorlar. Suriye, tarihe ayar veren, yükselen ve dökülen kuvvetleri belirleyen ülkenin adıdır. Tarih yoksunu olanlar bu gerçeği bilemez. Ama tarih onlara öğretir. Suriye, sokum kemiğinizi iliğine kadar deşifre ettiği için kızgın ve öfkeli olmakta haklısınız. Ya haram, Esad sizi ne hale getirmiş.

Mehmet YUVA - 06 Kasım 2014 - Aydınlık

Son Yazılar