tgb bayraklarla sokaga cikiyor

Bayrak yürekte Atatürk bilinçte TGB ile birlikte!

KARA yobaz-vahşi ve tekfirci çete IŞİD’ciler ile kanlı-bölücü terörist PKK ve sivil uzantısı

HDP militanı çetecilerin insanlık dışı-ortaçağ vahşeti ve vandalizmi ile Kobani (Ayn el-Arap) üzerinden yürüttükleri çete savaşında, Türkiye’nin kürtçü-bölücü PKK/PYD lehine müdahil (!) olmasını isteyen güruhun, ülkemizi adeta kaotik bir yangın yerine çeviren şiddet, yağma ve cinayetleri de kapsayan, silahlı, palalı, sopalı-taşlı molotoflu azgınlıkları, milletimizin sağduyulu büyük çoğunluğu tarafından derin bir üzüntü ve infialle izleniyor.

Asker ve polislerimizin şehit edilmesi, çok sayıda insanımızın öldürülmesi ve yaralanması, onlarca okulun yakılması, Türk bayraklarının yırtılması, Atatürk heykel ve büstlerinin kırılıp parçalanması gibi milli güvenliğimize, milli eğitimimize ve tüm milli ortak değerlerimize yapılan bu alçakça saldırılar karşısında, Meclis’teki muhalefetin herkesi hayrete düşüren aczi, tepkisizliği, kafa karışıklığı, ABD ile işbirlikçi tavırları ve basiretsizliğinin yanı sıra, medyanın da yandaş ve tek sesli olmasının da etkisiyle, büyük bir ümitsizlik ve çaresizliğin egemen olmaya başladığı bu kapkara dönemde işte yine o ‘Mustafa Kemal’in Askerleri’ bir güneş gibi yeniden doğdular.

SAAT 13.00’TE KURTULUŞ’TA...

Türkiye Gençlik Birliği ( TGB ) bugün (11 Ekim Cumartesi) saat 13.00 de, Ankara’da Kurtuluş metrosunun önünden başlayarak Kızılay-Güvenpark’ta bitecek bir demokratik-milli yürüyüş yapılacağını açıkladı. Bu yürüyüşün temel sloganı ‘Bayrak Yürekte, Atatürk Bilinçte’ olacak. TGB Genel Başkanı Sn. Çağdaş Cengiz, bölücü terör örgütü yandaşlarının şiddet-cinayet-yağmalama ile milli değerlerimiz olan Bayrağımıza ve Atatürk’e yaptıkları alçakla saldırılar karşısında, Türk gençliğinin tek bir yürek olarak ay yıldızlı şanlı bayrağımızla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resimleriyle, milletimizin birliğine, vatanın bölünmez bütünlüğüne- Atatürk Cumhuriyetimize, bağımsızlığımıza-ulus devletimize, demokratik meşruiyet içinde kararlılıkla sahip çıkılacağının mesajlarının verileceği bu yürüyüşe tüm yurtsever ve duyarlı yurttaşlarımızın da katılabileceğini söyledi.

TGB’li gençlerimiz pırıl pırıl aydınlık yüzleri, vatan ve cumhuriyet için çarpan yürekleri, tertemiz vicdanları ve milli bilinçleriyle sağ-sol demeden, parti-köken-mezhep ayırmadan, ‘Ne Mutlu Türk’üm Diyene’ anlayışıyla yüzbinlerce vatan evladını -elbetteki her türlü şiddetten özenle kaçınmak suretiyle- bir araya getiriyor ve milletimizin yüreğine su serpecek bu büyük demokratik yürüyüşü gerçekleştiriyor.

Tüm Türkiye ve dünya da görecek ki ‘’Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’’ diye yürüyen bu binlerce yürekli-kararlı-Atatürk ve Cumhuriyet sevdalısı gençler, kırmadan-dökmeden, şiddete ve teröre asla bulaşmadan, demokratik milli bir duruşun ve tepkinin nasıl ortaya koyulacağının en güzel örneğini verecekler. Şimdi Atatürk Cumhuriyet’ine gönülden bağlı olan, milliciyim, demokratım, yurtseverim diyen tüm yurttaşlarımızı TGB’li gençlerin bu yürüyüşüne ellerinde ay yıldızlı bayraklar ve Atatürk resimleriyle destek vermeye davet ediyorum.

Cumhuriyetimizin Başkenti Ankara’dan, tüm yurda ve dünyaya, milli devletimizin ve Cumhuriyetimizin sahipsiz ve çaresiz olmadığını, onu sonsuza kadar birlik ve bütünlük içinde yaşatmaya kararlı binlerce gencin Mustafa Kemal’in askeri olduğunu bu suretle göstermeliyiz. Elbette bunu yaparken, demokratik hukuk ve meşruiyet içinde kalarak, dostlarımıza güven ve milletimize moral vermeliyiz. Bu büyük yürüyüşe, başta Milli Merkeze destek ve gönül verenler olmak üzere, tüm yurttaşlarımızın katılmalarını ve desteklemelerini can-ı gönülden diliyorum.

Ufuk SÖYLEMEZ - 11 Ekim 2014 - Aydınlık

Son Yazılar