nihat genc

Sezgin Tanrıkulu tanka niye çıkmadın?

CHP’nin malum milletvekili Sezgin Tanrıkulu HDP’nin sokakları yakın yıkın (sehrildan)

çağrısına katılarak CHP’lilere sokağa çıkın talimatı verdi..

Sanırım Sezgin Tanrıkulu CHP’li seçmeni Kılıçdaroğlu gibi akılsız sanıyor..

Üstelik çağrısına kulak veren de katılan da inanan da olmadı..

Ünlü bir mimarın lafıdır, bir dahinin eserleri çağdaşları üzerinde güzellik değil, dehşet uyandırır, doğru söylemiş, Kılıçdaroğlu’nun dehasını CHP’liler anlayamıyor çünkü ‘dehşet yaratıyor’, işte dehşet Sezgin Tanrıkulu’nun çağrısı..

Sezgin Tanrıkulu CHP’lileri etnik mezhep iç savaşına çağırıyor, demek ki bugünler için CHP’de istihdam edilmiş..

IŞİD’i boşuna kınamayın bu topraklarda ‘dehşet’ modasını başlatan bu ucube etnik mezhep siyasetçileridir..

Kör ve bulanık etnik mezhep iç savaşına bu kafayı peynir ekmekle yemiş siyasetçilerle girdik..

Diyarbakır’ın çok sevdiği türküdür, saza niye gelmedin, söze niye gelmedin, gündüz belli işin var, GECE NİYE GELMEDİN, bu türküyü Diyarbakır’da şimdi ‘tanklar’ söylüyor, gelen yok giden yok..

Sezgin Tanrıkulu İzmirli laikçi teyzesini yakın yıkın etnik mezhep iç savaşına çağırıyor, ancak, elinde keleşi olmayan laikçi teyze nereye gelsin.

Sezgin Bey, çağrınızı duyduk, keleşleri bekliyoruz, ben Anıtkabir önünde laikçi teyzeleri topladım, keleşleri hangi kamyonla göndereceksiniz, talimatlarınızı bekliyoruz..

 Bir de, yirmi yıldır aralıksız bu etnik-mezhepçi liberalcisi ekranlarda tankların üstüne önce ben çıkarım diye binlerce gece şövalye naraları atmadılar mı?

Allah Allah ben mi yanlış duydum, Diyarbakır’da tankların önüne de üstüne de çıkan tek bir özgürlükçümüzü liberalimizi göremedik, ey Mehmet Altan’ı Şahin Alpay’ı, uçak biletleriniz benden, hadi tanklar üstüne çıkacak yiğido liberallerini bekliyor..

Yirmi yıldır aralıksız bu etnik mezhepçi lafların arasına bir de ‘küreselleşme’ laflarını sokuşturmuyorlar mı, insanın içinin yağı eriyor.

Etnik mezhebin suyunu çıkarttılar, etnik mezhep konuşa konuşa ortalık etnik mezhep doldu taşıyor, kan gölü mübarek, kurban bayramından savaşa savaştan kurbana ‘ey IŞİD’ ‘ey PKK’ nidalarıyla hızla girip çıkıyoruz..

Aman ne küreselleşme ne küreselleşme, Rıza Türmenler Mehmet Barlaslar Ali Bayramoğulları Engin Ardıçlar Murat Belgeler Eser Karataşlar akıllarıyla, bakın bir günde nasıl kemiklerimize kadar donumuza kadar G String ‘küreselleştik’..

Barajlarda su seviyesi düşerken Fırat’ta Dicle’de sınırlarımızda kan seviyesi ‘açılım’ barajlarını yıkıyor, ha gayret birkaç tane daha ‘ey’e ihtiyacımız var.

‘Ey’ demediğimiz kaldı mı, Ey Hindistan Ey Brezilya, dünyaya uzaya hergün ‘ey’ uçuruyoruz. Sonunda ey’lerimiz nihayet aya ayak bastı. An itibariyle ey’imiz yörüngesine girdi. Dün itibariyle NASA açıkladı, ay kan rengine dönmüş şaşırmışlar. Ey Nasa sen kainatı Fethullah Hocamızdan Cumhurbaşkanımız Tayyip’den daha mı iyi bileceksin..

Etnik mezhep tartışmasını özgürlük özgürlük özgürlük diye .ötlerini yırtarak sürdürenlerin hepsi şimdi, kellelerini .ötlerini koruma peşinde, ‘ey .öt’ sen de uyuma, İslam’ın halkın huzurun ülkenin üstüne ne çabuk püskürte püskürte kan .ıçmaya başladın..

Türkiye Cumhuriyeti seksen yılın sağcı talancı yağmacı işbirlikçi Amerikancı iktidarlarına rağmen, kuruluş ve bağımsız felsefesiyle, hem batı dışı toprakların hem Orta-Doğu’nun en sağlam eseridir..

Bu muhteşem eseri dürüstlüğünden şüphe edilmeyen milyonlarca insanımız en korunaklı yerinde gözü gibi korumaktadır, bu vahşi etnik mezhepçi iktidarlara rağmen, satılmış CHP’sine rağmen, bu dünya güzeli insanlar onurla bu cumhuriyetin huzurunun bekçiliğini yapmaktadır. Kafası, içi, karmakarışık askerine hukukuna polisine iktidarına rağmen..

Unutmayın, bir sanat eseri kendini insanlığa kabul ettireceği zamanı bekleyecek gücü güzelliği içinde taşır, onu hiç kimse yıkamaz. İddiamız sürüyor, üstünden kaç defa cemaatçilerin İslamcıların PKK’nın Amerikalı ajanların işbirlikçi gestapo liberallerin buldozerlerini salyalarınızla yalayıp geçirdiğiniz halde, hala ayakta ve dimdik, hepinizin hala tek sığınağı, sirenler çalmaya başladı..

Ortalık kaosa döndükçe, cumhuriyeti işgal edip parçalayanlar dahi, cumhuriyetin güzelliği karşısında çaresiz kalıp, şimdi PKK’nın Türk Ordusu’ndan yardım istemesi gibi ‘cumhuriyet’ değerlerinden imdat istemeye başlayacağı o günler başlamıştır. Biz ettik sen etme höykürmeleri hü hü hü gırla gidiyor..

Kimsenin şüphesi olmasın hukukla ve yurttaşlıkla dalgasını geçenler bu kaos fırtınasında ahım şahım TV’leriyle yatırımlarıyla partileriyle AVM’leriyle yok olup gidecekler..

Akıllı öngörülü insanlar ortalık kan gölüne dönmeden anayasanın hukukun ‘herkese’ eşit ve imtiyazsız Allah’ın emri gibi şart olduğunu, önceden görüp hiçbir şekilde ‘kimlik’siyaseti’ne girilmesine izin vermemeliydi, geçti Bor’un pazarı, şimdi sürün IŞİD’in PKK’nın eşeklerini..

 Şimdi yine milyonlarca masum sahipsiz çaresizce insan ateşin ortasında, artık sokaklar gençler kurban figüran piyon kullanılma oyunlarında yine yoksul yine kimsesiz, buna can dayanır mı, yine yoksulların çocukları ölecek, yine ağlayan kafayı üşüten biz olacağız…

 Ve etnik mezhepçi siyasetlerine şimdi aklı başında herkes .ötüyle gülerken, sizler de yüzyılların ayıklayamadığı bu pirincin taşını kan revan içinde ayıklayın da görelim, ey Kılıçdaroğlu..

Ey MHP bir lafım da sana, İslamcı iktidarın PKK’ya attığı kanlı kazık tutarsa önümüzdeki seçim MHP yüzde iki dahi alamaz, seninkiler topyekün Tayyipçi olur.

Ey CHP,  iddia ediyorum, bu etnik-mezhepçi siyasetinle CHP önümüzdeki seçim barajını geçemez, çünkü artık günlük hayata karışan etnik-mezhebin kanlı çatışmaları karşısında halkın arayacağı tek şey ‘sağduyudur’ ‘güvendir’.

PKK’yla ortak naralar atıp iç savaşa katılan halinizle mi bu güveni vereceksiniz, ey, artık kimsenin saymadığı sayın Kılıçdaroğlu, Ey Tayyip sana da helal olsun, şu PKK’yı evirip çevirdin sonunda CHP’nin kucağına bıraktın ya, şeytanlığınıza şapka çıkartmamak ne mümkün..

 Bu anarşist kaostan etnik-mezhepçi siyasetler ve siyasetçiler çıkamaz, etnik mezhep siyaseti dolmuş taşmış ve kördüğüme girmiştir, ülke 12 eylül öncesi günlerin eşiğindedir.

Başta Sezgin Tanrıkulu bütün CHP’lilere PKK’yla seçim ittifaklarınıza bugünden başarılar dilerim.

Ne diyeyim, ben ve arkadaşlarımız kendi kısır bütçemizle aramızda para toplayıp kartondan bir tank yaptırdık. Yarın bu mukavvadan tank’ı CHP’nin önüne getireceğiz, izdihama sebep olmadan hepiniz sırayla çıkın. Sonra o tankı çeke çeke NTV’nin CNN Türk’ün Habertürk’ün önünü çekeriz, orda da yirmi yıldır üfleyen arkadaşlar vardı, onların da karnı şişmesin, hepsi kameralar eşliğinde çıkar heveslerini alırlar…

Nihat GENÇ - 09 Ekim 2014 - Odatv

Son Yazılar