koltuk degnekleri yapti yapacaklarini yine3

Halkımız Seçim Sonuçlarını Nasıl Değerlendiriyor?

Ceyhun Bozkurt - Bugün Sevr Antlaşması'nın imzalanmasının 94. yıldönümü

ve maalesef Türkiye bugün Sevr'i imzalayanların torunlarına mahkum edildi...

Ceyhun Bozkurt - Sandığa gitmeyen, geçersiz oy veren ve Ekmel'e kerhen evet diyip CHP-MHP yönetimlerine tepki gösteren ana kitle RTE'nin gerçek rakibidir

Barış Zeren - Sandığa gidin katılım az diye yalvaran "muhalif" figürleri gördükçe acımamak elde değil. Onu darbe usülü aday göstermeden düşünecektiniz.

gülseren yıldırım ‏- Chp secmeni hdp ye verdi,mhp secmeni akpye verdi,yok boykot ettiler ! Arkadaşlar kimsenin halkı suclamaya hakkı yok! KK+Bahceli suçlansın !

Cem Dikmen - Bu seçim Cumhur'un başkan seçimi değildir! Karamsarlık yok! 11 Ağustos'tan itibaren Ekmeleddin yok, Tayyip'e karşı onurlu direnişimiz var!

tc asi - Kılıçdaroğlu ve Bahçeli istifa edin Birdaha ki seçimlere girmeyin halk sizi İSTEMİYOR!

Emrah Maraşo ‏- Düzen muhalefetinin aday projesiyle bir kez daha Tayyip'in önünü açtığını gördük. Halk hareketi bu çizgiyle hesaplaşarak devrimcileşecek.

Emrah Maraşo - Seçmenin %25'i 10 Ağustos sandık dayatmasını reddetti. Bu oran ciddiye alınmalıdır. Söz konusu kitle üç gericiyi de tanımamıştır.

1Ay - KK, BAHÇELİ, SORUMLULULUKLARINI KABUL EDİP, İSTİFA ETMEZLERSE, AŞŞAĞILIKLARIN AŞŞALIĞI OLDUKLARINI İTİRAF ETMİŞ OLURLAR!

ATATÜRK'ÜN YOLU - Ekmel'i eleştirince bize kızanlar,bölücülükle suçlayanlar umarım bazı şeyleri anlamışsınızdır.Ulusalcıları küstürdünüz ,sonuç ortada.

Selcen Karamanoğlu - Seçim mağlubiyetini oy kullanmayan VATANDAŞLARA yıkmak KIVIRMA yöntemidir. Çıkıp; "biz bu işi beceremedik" diyememenin KILIFI olacak!

T.C. ©İHAN #ATATÜRK - Erdoğan galip gelirse benim Cumhurbaşkanım asla değildir! Bu yasa , hukuk dinlemeyen idareyi tanımıyorum. Mücadeleye devam edeceğiz.

T.C Ece TÜRKER - BUNDAN SONRAKİ MİTİNGLERDE TAYYİP YERİNE KILIÇTAR VE BAHÇELİYİ YUHALAMAK BOYNUMUN BORCU OLSUN!

deniz atam - Bugünün tek iyi sonucu bu basiretsiz muhalefete muhtaç olunmadığını öğrenmek. Şimdi bu umudu büyütmek kalıyor geriye... Hepimizin gözü aydın

AYDINLIKÇI - Halk tv Suçu MHP yıkmaya çalışıyor. MHP tabanı Tayyip'e vermiş diyor. Ayıp ulan ayıp 15 milyon insan Atatürk'çü değil mi şimdi

Dogu Polat - Karamsarlığa yer yok. 3 temmuz da belli olan seçimin sorumlusu olan CHP ve MHP ye rağmen Tayyip Erdoğanlari alaşağı edeceğiz

Hepar Gençliği - %25 geçersiz oy atılan bir seçimde tartışılacak çok birşey yok. Bu seçim çatı adayın açıklandığı gün kaybedilmişti? Bunu herkes biliyor!

MEHMET FARAÇ - Gaflet dalalet ve hatta hıyanetin sonucu...Halki seceneksiz birtaktilar. Suçlular belli...

Ufuk Erkan - Hani akp seçmeninden oy alacaktı Ekmel bu düşünceyle aday edilmişti sizin ben siyasetinize ...............

 H. Hüseyin Tahmaz - çati'nin hesaplari tutmadi. 2 partinin yerel secim toplamindan daha az aldi ihsanoglu. secmen, asli varken surete itibar etmedi

Ahmet Çınar ‏- Sarıgül, Mansur, Ekmeleddin... Bakalım sırada "umut" ve "kurtarıcı" diye pazarlanacak hangi sağcı/gerici var!

Aydınlıkçılar - Halktv kendi kafasında boykotçuların yüzünden Ekmel kaybetti argümanını işliyor. Dertleri "aman CHP-MHP yönetimlerine fatura kesilmesin"

T.C.Ali Şener - U.Dündar HalkTV de : Hık mık o olsaydı-bu olsaydı-halamın taşakları olsaydı. Maazeret uyduruyor...)

Güneş Erkul - "Çözüm ne" diyen Atatürk'ü ağzına almasın!
Çünkü çözüm Atatürk'tür, O'nu anlamak, O'nun gibi düşünmek, kendi çözümünü yaratabilmek, bizi çözümsüzlüğe itenlerin çözüm diye sunduklarını reddetmektir.
Emperyalistlerin çözüm diye dayattıklarını kabul edersek gerçek çözümü asla göremeyiz, bulamayız.İşte emperyalist çözümleri reddetmeyi öğrendiğimiz gün gerçek kurtuluş çözümlerini bulacağız.

Hektor Vartanyan - Ekmel, Mansur, Sarıgül... Statükonun alternatifinin gene statüko olmadığını anlamak için daha kaç seçim kaybetmek gerek?

Taylan - Atatürkçüleri engelleyip cemaate teslim olan Kılıçdaroğlu ve cemaatci üst yönetimidir !!Kimse cemaate oy vermek zorunda değil!!

Tolga - Şimdi Kemal Kılıçdaroğlu ile Devlet Bahçeli'nin Çatı Katı'na İnziva'ya geçme vakti.

T.C.Ali Şener - Cumhurbaşkanını Halk seçsin referandumu bir tuzaktı! Alın şimdi seçtiniz! Tepe tepe kullansın sizi!

Werozo (Atlı Süvari) - Ilk sonuçlar gelmeye başladı BOYKOT % 27 ;)

MUSTAFA KEMAL - HALK TV DE HALA UTANMADAN KONUŞUYORLAR, DOĞRU ADAYMIŞ EKMEL DİYOR GÜRSEL TEKİN! BUNLAR ZİHİN ÖZÜRLÜ,BUNLARA OY VERENLERDE BUNDAN SONRA ÖYLE

Okan - Boykotçulara kızacağınıza ekmel gibi Atatürk düşmanı ucube bir adayı seçmene dayatan kılıçdaroğlu soysuzuna kızın avanaklar.

Zadig - Şimdi yarın: bahçeli ve K. Oğlu utanmadan oylarımız artırdık derse? Çok ağır söveceğim! Kesin bilgi:( bunlardan bir bok olmaz! Bu da kesin:)

Gezi Parkı Sakinleri - Bir daha bana kimse CHP demesin. Ne zaman aday çıkarsa hiç içinden değil, Bize ithal lazım değil Allah'ın Belası

Hüseyin Aygün - 'Sağa açılma' politikası bir kez daha tutmadı, CHP'nin MHP veya Cemaatle anılması dönemi artık son bulmalıdır, solcu bir parti olmak şart..

bleda kağan - Bu kaçıncı Mağlubiyet.?? arkadaş siyasi ahlak varsa bırakın gidin.! tabi adamsanız! hırsız hain hala kazanıyorsa sizde onun işbirlikçisiniz!

Utku Reyhan - Kimse enseyi karartmasın. Çıktıkları gibi inerler...

ATATÜRK'ÜN YOLU - Chp kendi öz ideolojisine yani Kemalizm'e dönmedikçe başarılı olamaz.Yeni Chp gibi saçma bir şeyin arkasına sığınırsan olacağı budur.

ismail Çelebi - Millet tatilde avuntusunu bırakalım bu 1 değil 2 değil kaçıncı hezimet mualefette köklü değişim şart

C. Cengiz Çevik - Yüzdelik dilimler, harita renklendirmeler ilüzyondur. 19 milyona yakın insan bir şekilde devleti arkasına almış olan RTE'ye hayır dedi.

ÜNSAL ÜNLÜ - CHP seçmeni sandığa gelmemiş, MHP seçmeni kendi partisinin adayına oy vermemiş. Bu saatten sonra iki partide de Genel Başkanlık sorunu var.

Osenver - Ne bahçeli ne kılıçdaroğlu istifa eder.Onların halkı uyuşturma ve koltuk ısıtma konusunda daha büyük hedefleri var.

kaybettikleri secim sayisi dokuz

#Ulus ‏- BU ÜLKE ERDOĞANDAN KURTULMAK İSTİYORSA İLK ÖNCE BU MUHALEFETTEN KURTULMALIDIR !

Fikret Akfırat - Erdoğan'ın kazanmasının sorumlusu Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'dir.Tayyip Erdoğan'ın şahsında mafya-gladyo-tarikat rejimi, Tayyip taklidiyle değil, Cumhuriyet, Atatürk ve milli devleti savunarak yenilecek,Sandığa gitme oranının düşüklüğünün nedeni, sistemin bütünsel olarak çökmekte olduğunun işareti oalarak görülmeli,

#Ulus - BENCE HALK BİR DAHAKİ SEÇİMLERDE OY PUSULASI YERİNE SİLAHINI ALIP SANDIK YERİNE CEPHEYE GİTMELİDİR !

MaviYeşil - Ben oyumu kullandım. Ama boykot edenleri eleştirmeye hakkım yok. Eleştireceğim kişi bellidir. Tabanı yerine Feto'nun sözünü dinleyenler...

Güneş Erkul - Yenilen sahte, ayarlı muhalefettir, gerçek muhalefeti kurma zamanı!

Nusret Güner - RTE kazandı. Halk TV/CHP/MHP'nin dediği gibi Türkiye batacak diye bekleyelim mi? Hayır. Bence % 25 tarih yazmış,Millete büyük ümit vermiştir

TC Bülent Dalkılıç- - Çok mutluyum ben. Niye mi ? Vatanini satmayan azinliktayim ben. Atasına ihanet etmeyen azinliktayim. NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE diyebilenim.

Murat Güneş - 12 Yıldır koltuk değnekliğinden başka ne yaptınız? Başarısızlığı başkasına yıkmayı bırakın ve dönüp aynaya bakın!

HAYÂL_HH - Hepiniz cevabınızı aldınız.Bu ülke Atatürkçü bir aday istiyor.%40 civarı ekmel ve %30 boykotçu demek Atatürkçü bir CB istiyoruz demektir.

serdar - ekmel akpden bir tane bile oy çalamadı. bu tam bir fiyaskodur. istifa etmelidir chp ve mhp liderleri.

Özgür Senger ‏- Tayyip Erdoğan, %69 katılımla gerçekleşen seçimde %53 oy aldı. Yani 36.5 oyla seçildi.O oyla meşru bir CB olamaz.Gayrımeşrudur,yıkılacaktır!

Hulki Cevizoğlu - Atatürkçü(!) EKMEL bey artık CHP'ye Gn. Bşk. olur, çakma Atatürkçüler de rahatlar ve yanlış adreslere kına göndermekten vazgeçerler!

Taylan - Oyunu görün !! Biz Çankaya'ya uygun aday isterken,cemaat RTE'yi Çankaya'ya çıkartıp kurtulmak istedi!!

Levent - Kılıçdaroğlu üst üste 5 Seçim, devlet bahçeli üst üste 9 Seçim kaybetti. Bi zahmet istifa edin artık.

*** *** ***

TC BU DAHA BAŞLANGIÇ - Ey MHP,CHP Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün koltuğuna IŞİDÇİ İslamofaşist Tayyipi oturttunuz ya eserinizle gurur duyun!

Merdan Yanardağ - CHP'nin aday tercıhındeki hata bu sonucu doğurdu. Bir önceki seçime göre yüzde 20 sandığa gitmedi. Tayyip yüzde 51,2 ile böyle kazandı.Erdoğan'ın aldığı sonuç yenilgiden beter bir "Prius zaferi" dir. Erdoğan bütün ulusun değil, sadece AKP ve dincilerin cumhurbaşkanıdır.

Faşizme Geçit Yok - Hiçbir dikta seçim ile gitmemiştir !

zaytung - Kılıçdaroğlu; "Önümüzdeki genel seçimlerde AKP ile de ittifaka sıcak bakıyoruz."

sunmix - Kemal bey in icinde bulundugu proje sonuc vermistir ,ve CHP pasifize edilerek Cumhur baskani RTE OLMUSTUR Tebrikler !

Sinan Meydan - İhsanoğlu'nu aday gösterenler; 1.Ya yanlış hesap yaptılar 2.Ya Erdoğan'ın seçilmesini garantilemek istediler. Her iki durumda da SORUMLULAR!

Bedri Baykam - CHP Ekmeleddin tipolojisinde bir adayla, 2 mily seçmen kaybetti,ama görüldü ki AKP'den belki tek oy alamadı! Bu ağır bedelli çarpık siyaset!

Hasan Basri Özbey - CB Seçim sonucu RTE'nin başarısı değil, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin armağanıdır! Çankaya'yı RTE'ye teslim ettiler, PKK'yı büyüttüler!

Uğur Köroğlu - Yarından itibaren değil bugünden itibaren tüm Atatürkçüler Kuvay-i Milliye ruhuyla örgütlenin.Umutsuz durum yoktur umutsuz insan vardır.

özer sürmeli - ihsanoğlu: üst düzey bir başarı gösterdik, chp: kaybeden biz değiliz, hdp: büyük başarı kazadık ... seçimi de erdoğan kaybetti zaten..

Nusret Güner - CHP MV Koç'un seçimin kaybedilmesini müteakip yaptığı konuşmada; 1. Niçin KK konuşmadı, utanıyor mu? 2. Demirtaş'a teşekkür ediyor, niçin?

Hulki Cevizoğlu - CHP ve MHP tabanı gn.bşk.larını dinlemedi. MHP'nin bir kısmı RTE'ye oy verdi, CHP'nin önemli kısmı sandığa gitmedi.

TC KA - bunlar maglubiyet amaci ile o koltuklara oturtulmuslar . gorevleri milleti uyutup malum projeye destek olmak.

Levent Üzümcü - Ülkede 16.867.000 (onaltı milyon sekiz yüz altmış yedi bin) kişi oy kullanmamış. Hani zafer sarhoşluğuyla abuklarken unutma da.

Ali Özgündüz - %70 katılım oranına göre RTE'nin aldığı %51,5 oy aslında halkın %36'sına yani 1/3'üne ancak takabül ediyor!.RTE kafasındaki düzeni kuramaz!.

Hulki Cevizoğlu - Adam (Eİ) hala farkında değil, oyların şahsına verildiğini sanıyor, RTE'den kurtulmak için verildiğini düşünmüyor. KİBİR ABİDESİ demiştim.

Aykut Diş - Tayyip Erdoğan istediği yüksekliğe tırmansın, istediği köşke çıksın, sonunda oturacağı bir tane sandalye var: Yüce divan sandalyesi.

Jack Daniel's a/c - Recep Tayyip Erdoğan: 17.982.879 Ekmeleddin Ihsanoğlu: 12.842.085 Sandığa Gitmeyen: 18.322.234

Emrah Maraşo - Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'nin azıcık utanmaları varsa istifa ederler. Tayyip'i CB makamına çıkarmanın hesabını vermeliler.

Doğan Haber Ajansı ‏- FLAŞ! Ekmeleddin İhsanoğlu: Sayın Başbakan'ı tebrik eder, başarılar dilerim

Merdan Yanardağ - Tayyip tiranlığını (diktatörlüğünü) oylatmış oldu. Ama son derece zayıf bir tiran. Yüzde 49"a rağmen tiran bu ülkeyi yönetemez.

Emrah Maraşo - Sandığa gitmeyenlerin oranı %33, geçersiz oy kullanan kişi 700.000. Bu kitle geleceğin kurulmasında çok önemlidir.

Tek Adam ‏- Haluk Koç, uzun konuşması süresince bir öz eleştiri bile yapmadı. Seçimde iki ayrı dünya görüşü yarıştı dedi. ONU SEN KÜLAHIMA ANLAT.

Vatanım - Bugün yüzde 38 oyu başarı olarak sunacaklar anlaşıldı.. Bundan sonraki seçimde yüzde 30 başarı olur.. sonra 20..böyle böyle eriyip gideceğiz.

Cem Dikmen - Ey CHP, ey MHP Atatürk'te birleşmedikten sonra daha çok yenilgi alırsınız. Yenilen Türk milleti değildir! Yenilen kuklalardır!

Ali Rıza Taşdelen - Artık tıpış tıpış İSTİFA zamanı değil mi

Son Kemalist - Ekmel dışında kim ama kim aday gösterilmiş olsaydı bundan fazla oy alırdı. Şimdi adam gibi istifa edin. Onurunuzla gidin.

Hüseyin Türkmen - Ekmel beyi aday gösteren Kılıçdaroğlu kaybetmesini garantilemek için de "Tıpış tıpış" diyerek seçmeni engellemiştir! Bunlar bilinçli işler!

Erhan Karadağ - siz bir seçimde bile "başarısız olduk" demeyeceksiniz.. ama peşinizden gelmeyenleri suçlayacaksınız...!!!

TC Bülent Dalkılıç- - @ugurdundarsozcu Pardon! Sen Ekmel denilen islamcıya oy verdin ben vermedim. Kim kemalist? Sen mi ben mi?

Cengiz Özakıncı - MEDYA PATRONLARININ İKTİDARA MİDELERİNDEN, CEPLERİNDEN, GÖBEKLERİNDEN BAĞLI OLDUĞU ÜLKELERDE, "MİLLİ İRADE" TECELLİ EDEMEZ.

NeşeSuGurup - 12 yıldır rahatları yerinde ,maaşlar cebe,salı günü iki laf et,5 seçim kaybet,kılın kıpırdamasın..işleri akp yi iktidar da tutmak..

Erkan Baş - Düzen içi muhalefetin seçim taktiği, RTE taklitleri ile RTE'nin yenilmesinin mümkün olmadığını bir kez daha ispatlamıştır.

ismail kemal - Atatürkçü bir aday çıkartılmasına engel olan KK dır. Siyasi sorumluluk adına istifa etmesi için birlik olmalıyız.

Taylan S. - OYLARI BÖLMEYELİM Hee? BU GENEL SEÇİMLERDE OYLARI ÖYLE BİR BÖLECEZKİ SİZİ YOK EDEDEZ İŞBİRLİKÇİ HAİN TAYYİBİN KÖPEĞİ CHP VE MHP YÖNETİMLERİ!

Hulki Cevizoğlu - Fikret Bila:"Muhalefet RTE'nin CB olmasını istiyordu!"(az önce NTV-canlı)

Leo 213 - ADAMLAR YENİLİYORLAR !! YENİLİYORLAR !! YENİLİYORLAR!!1 ULAN 14 SENE Mİ NE OLDU YENİLİYORLAR!! KAYBETMEDİK DİYORLAR!! BU NASIL İŞ!!!!!!!

Sezai kızılkaya - CHP'de 20 Vekil 2. bir aday çıkarsaydı Seçime katılım oranı yükselir RTE aldığı Oy %50'nin altında olur 2. tura kalır ve Herkes yüklenirdi

Irmak Mete - Bahçeli özeleştiri yapmak yerine sandığa gitmeyenlere yükleniyor. Oy kullananlaraysa aziz milletim diyor. Biz aziz milletin değil miyiz :(

BURSA NUTKU - Moral bozmak yok!Suclu aramayı bırakıyoruz.Yarindan itibaren RTEyi o makamdan indrmek icin calisiyoruz.Vazgecmek yok!

Nusret Güner - DB; utanmadan, seçim kaybında kabahati kendinde değil, Sandık'a gitmeyende görüyor. Senin verdiğin yanlış kararın sorumlusu benim! Öyle mi?

TC Bülent Dalkılıç- -Bahçeli diyorki ''seçimi kaybetmemizin sebebi gösterdiğimiz -ODUNA- oy vermek için sandığa gitmeyenlerdir.''

Cengiz Özakıncı - "MİLLİ İRADE TECELLİ ETMİŞTİR" DİYEN DEVLET BAHÇELİ'YE ANIMSATIRIM: BASININ ÖZGÜR OLMADIĞI ÜLKELERDE "MİLLİ İRADE"DEN SÖZ EDİLEMEZ!

Ahmet Çınar ‏- "AK Parti kitlesinin dışından biri değilim, onların zihniyetlerini ve tercihlerini temsil ediyorum" diyen Ekmeleddin bu sonuca sevinmiştir

çok da önemli değil ‏- Suçu Atatürkçü ve tatilcilere atarak kurtulamazlar..

Son Kemalist - Güzel kardeşim milleti sandığa götürecek aday çıkar(a)mayan muhalefetin hiç mi suçu yok?

NeşeSuGurup - Akp destekçisi muhalefetin hainliklerini,yasadışı seçimi,yasadışı adayları,görmezliğe gelip;suçu halka atmak hainliktir..

müzmin muhalif - Muhalefetten gelen açıklamalar başarılı seçim olduğu yönünde! Birileri bunlara RTE Cumhurbaşkanı oldu desin, kaybettiniz desin LÜTFEN !

alevdoga - Fakat Kılıçdaroğlu'nu tebrik etmek lazım. Adam sözünü tuttu ve Erdoğan'ı Basbakanık koltuğundan indirdi.

Deѕтiηα - Rejimin tüm kurumlarını ele geçirmiş bir diktatörü bir seçimle durduracağınıza safça inandınız, sevimlisiniz diye aşağılanmadınız..

Vural Ergül - Cumhurbaşkanlığı seçiminde, 4 kişiden birinin oy kullanmamış olması aslında Türkiye'yi bekleyen meydanların habercisi...Hayırlısı olsun...

*** *** ***

bugun olsa yine ekmel kilicdaroglu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu :

"Ekmeleddin İhsanoğlu’nun aday gösterilmesinin hata olduğu yönündeki değerlendirmeleri nasıl karşılıyorsunuz?"

“Bugün seçim olsa yine CHP’nin adayı olarak Sayın İhsanoğlu’nu gösterirdim. Aldığı sonuçlar şunu gösteriyor. Türk siyaseti Sayın İhsanoğlu gibi tertemiz bir ismi bugün kazanmıştır. Türk siyaset dünyası Sayın İhsanoğlu ile çok önemli bir aktör kazandı. Bilgi, birikim ve üslubu ile yeni bir aktör, siyaset açısından ciddiye alınması gereken bir aktördür.”

Bu sonuçlar CHP’de bir çatlama ya da bölünme yaratır mı?

“Hayır, yaratmaz. Tabanımız hem adayına hem sandıklara sahip çıktı. Parti içinde bir çatlama için ortada bir gerekçe göremiyorum.”

Seçim sonuçlarına göre CHP’yi olağanüstü bir kurultaya götürmeyi düşünüyor musunuz?

“Ne diye yapacağız ki? Bence kurultaya gitmemizi gerektiren bir sebep yok. Ancak parti teşkilatımız ya da yönetim organlarımız bu yönde bir taleple gelirlerse tabii ki olabilir. Biz zaten kurultayımızı seçimler nedeniyle bir yıl ertelemiştik. Ama parti tabanımızdan bunun tersi yönde bir talep bugüne kadar gelmedi. Bundan sonra gelirse değerlendiririz.”

gursel tekin secimi chp kazandi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin : "CHP bu seçimin kazananıdır"

Misafir - T.C. Asiye - Aaaaaaaa, biz niye CHP'nin adayı Ekmeleddin sandık? 'Adayımız Erdoğan' dediklerini niye anlamamışız? Yuh bize.

Misafir - canmete2001 - Yüzde Hesabı İle Avunmak..! Madalyonun avunma yüzü; Seçime katılım oranına göre Erdoğan'ın % 52 oy oranı, % 38 ' e eşitmiş. Bu da madalyonun görmek istemedikleri dövünme yüzü olsa gerek; Seçime katılım oranına göre ÇATI'nın % 38 oy oranı, % 27 ' ye eşittir. Chp ve Mhp " seçimden kazançlı çıktık " masalını, tıpkı 30 Mart'ta olduğu gibi bize sakın anlatmasın. Avunma hesabınıza göre denklemi toparlarsak; Erdoğan'nın oyları 30 Mart'a göre 5 puan eksilmiş, Chp ve Mhp'nin toplam oyları ise 16 puan eksilmiştir. Erdoğan sadece sendeledi fakat siz, ÇATI olarak dibe vurdunuz. Bunu da göremeyecek kadar kör iseniz, size verilen desteğe yazıklar olsun..

Misafir - 1001 Surat - Adamlarda SURAT bilé kalmamış.Utanma duygusuda yok CHP'li vatandaş bunları Ankaradan Odunla kovalamalıdır.

Misafir - Hayri Turgut - TIPIŞ TIPIŞ... GİDECEKSİNİZ!!!! BAŞKA YOLU YOK!!!

Misafir - Romulus - Tek kelime ile soytarılık. Tıpış tıpış istifa edin edeceksiniz rezillik de bir yere kadar.

Misafir - kolontay - Bu lâfa yorum yazmak bile fazladan da, bir iki söz edelim bari... Utanmazlığın, arsızlığın da ve dahi tüm olumsuz nitelemelerin de bir sınırı vardır. Tek sözcük : YUH Kİ NE YUH!!!

Misafir - hasanbaba - CHP bu seçimin aptalıdır ! Kılıçtaroğlu bu seçimin Geri Zekalısıdır ! Gürsel Tekin de bu seçimin beyni sulanmışıdır !

Misafir - cabbar - Sizden bi b.k olmaz

Misafir - Baybars - Diyeceğim tek şey partiye resmen yapıştınız,küçük olsun benim olsun derdindesiniz zira kemikleşmiş bir oy oranı var.Artık istifa edin CHP Emine Ülker Tarhan yada Muharrem İnce'ye,MHP ise Sinan Oğan'a bırakılsın artık.

Misafir - idiocracy - Utanmak diye bir kelime var güzel Türkçemizde. Belli ki bazı siyaset esnafının dağarcığına girememiş. Bir sözlük bulsınlar da bari anlamına baksınlar. Hoş utanmayı sözlükte bile bulup öğrenemez bunlar. İstifa edin be artık arsız herifler.

Misafir - tom - elimizle secimi tayyip'e hediye ettik mi desin?saglam aday cikarsaydik secimi ikinci tura tasir recepov'un karizmasini kestane gibi cizerdik mi desin?%50'yi kil payi gecti.tarihi firsat kacti.biz dahi siradan vatandas olarak boyle olacagini aylar oncesinden ongorduk.bu kadar deneyimli siyasetci, siyaset bilimci,istatistik uzmani vs. nasil goremediniz?

Misafir - cholpan - CHP , Halkı aptal yerine koyan,kendini uyanık sananları kapısının önünü süpürmeden AKP ile yarışamaz.

Misafir - YYA - Neden kaybettiğini anlamaktan uzak bu zavallı biatçılar,koskoca partiyi nasıl ele geçirmişler? Hayatlarında bir gün bile kitap okumamış,sinemaya,tiyatroya gitmemiş kasaba politikacılarının yönettiği Y-CHP'ye artık oy vermeyin.Verirseniz, bu kurnazlardan partiyi temizleyemezsiniz.

Misafir - The İdea - Bunlar çıkarından başka değer tanımayan ahlaksız tiplerdir. CHP bunlar sayesinde çürümüş ve yozlaşmıştır. Hoş, yozlaşan Türk'ü ile, Kürd'ü ile tüm millet olmuştur. Yoksa bu kadar çok çıkarcı tip ortada utanmazca dolaşabilir miydi? Savcı Sayan'lar bir tane değil ki, defedip kurtulabilesiniz. Buahlaksız cadde ortasında seçmene "o. çocuğu" diye küfür etmiş birisidir. Midem bulanıyor.

Misafir - onur - terbiyersiz adam , allah belanızı versin sizin içine ettiniz chp'nin birde yüzsüz yüzsüz kazanan chp'dir diyor. Sonra niye sandığa gitmiyosunuz. bu yüzden gitmiyoruz işte seçmeninizle hala dalga geçer gibi saçma sapan niteliksiz ucuz kaçamak açıklamalarla durumu kurtarmaya çalışıyorsunuz. akp'nin bu başarısının büyük payı chp'nindir TR 705 ile birlikte kutlarsınız sahiplerinizin başarısını...

Misafir - Nilgün - Siz ne rezil şarlatanlarsınız ya!! İnsan da azıcık utanma olur!! Bu ülke öncelikle bu yeni-chp denen haydut ABD fırıldaklarından kurtulduğu zaman karanlık dehlizlerden çıkacak! AKP den kurtulmanın yolu Yeni-CHP ve MHP denen gürühlardan kurtulmaktan geçiyor!!

Misafir - kazandır-kazan - Allah konuşturmuş, istedikleri gibi oldu, Erdoğan'ın kazanmasını istiyorlardı, Kılıçtaroğlu, Bahçeli, Tekin'in başarısı az değil, kazandırdılar/ kazandılar. Derhal istifa etmelidirler.

Misafir - gokmen - kazanan ne kazandı? şimdi bakın sonbaharda, kraliçe majestelerinden kimler şovalyelikler alacak, sırtları sıvazlanacak 'aferin' denilecek. orwell double-speak. CHP kazandı evet. görev buydu, erdogani koske cikarmak. başardılar

Misafir - hayrettin - yuuh yuuh.

Misafir - Mucip - Cidden garip?! nasıl bir matematik bu adamınki?! Yani diyor ki "Partiyi Y-CHP yaptık ve içini ettik ama gitmeye niyetimiz yok. Daha da içine edeceğiz!"... :(

Misafir - TECE - Ar damarı çatlamış veya kuş kadar beyni ile algı oluşturmaya çalışan böyle Hacivatlar CHP de oldukça, CHP nin burnu b.ktan kurtulmaz. G.tümüzü yırttık, bir sürü yorum yazdık, tek aday oldu bittisi yapmayın, Emine Hm. 2.aday olsun diye. Odatv çoğunluğunu yayınlamadı bile. Lan Kılıçdaroğlu ve Bahçeli yaşamınızda bir kere onurlu bir şey yapın, hemen istifa edin.

Misafir - sancak - Evladım sen bi zahmet kk yıda ekmelettinide al onlarla beraber tıpış tıpış bu partiden gidiver.Siz gitmezseniz biz ulusalcılar gideceğimiz yeri biliriz.

Misafir - Denizden - Açık açık söylemiş; "hedefimiz buydu, Tayyip'e altın tepside sunduk", demiş. Yoruma gerek kaldı mı?..

hkut - "Kazanan CHP" derken kendini ve benzerlerini ifade ediyor... Ömür boyu miletin vekilliği, gelen ağam giden paşam... Neden kaybetsinler ki! Daha dün Baykal istifa ettiğinde zırıl zırıl ağlıyordu... Şimdi de K.Kılıçdaroğlu'nun yalakalığı... Hayır, zoruma giden şey, bunları bizim enayi olduğunuza kim inandırdı? Normal şartlarda G.Tekin ve benzerlerine değil milletvekilliği, kapıcılık bile geniş gelir!

Misafir - misafir - yandaş medya,yandaş işadamları vardı yandaş muhalefetimizde oldu sayenizde.insanda utanma olur bu lafları söylerken.

Misafir - misafir - akp nin koltuk değneği,akp yi iktidara taşıyan devlet bahçelinin partisi mhp nin peşine takılırsanız daha çok muhalefette kalırsınız seçim kaybedersiniz

Misafir - ilahiadalet - Seçmen bugün size bir mesaj verdi : Sen, bana, istediğim gibi bir aday koymazsan ve bana tıpış tıpış oy vermeye gideceksiniz dersen, bende sana oy vermem. Eğitimli vasıfli Chp seçmenini bunlara ne dersek koyun gibi yaparlar dersen sana oy vermem, Atatürk'ü terk edersen sana oy vermem, dedi, sen ne palavralar anlatıyorsun. derhal tam kadro istifa edip gidin istenmiyorsunuz artık

Misafir - ali - buna da mi isvicre'de bi hesap actilar ki, böyle konusuyor. bi de tayyip'e yüzsüz dersiniz; ne yüz, ne astar, ne kösele, bambaska bi madde bu.

Misafir - gereksiz adam - Atatürkün partisiyle dincilik yapmaya kalkarsanız işte böyle hem yenilir hemde mantık zaafiyetine uğrarsınız... kazanmış...

Misafir - Yürekli. - Bana bak milleti keriz yerine koymayin neyi kazandiginizi bizede anlatinda bizde bilelim bu secimi bilgisizliginizden organizesizliginizden kayibettiniz ya bilerek yahutta bilmeyerek.Bu teskmilatla 2015 secimlerindede hic bir degisiklik olmaz.K.K tuncelide bahceli osmaniyede ihsanoglu yozgatta secimleri kayibetti,Rte rizede %80 oy aldi, hala secimi biz kazandik diyorsun ayiptir ayip.

Misafir - erducar - Yazıklar olsun ne hale getirdiniz ülkeyi. Mücadele bitmez ama chp nin bu halleri mücadele azmimizi zayıflatıyor. Türkiyede resmen vatanseverleri temsil edecek bağımsız bir parti kalmadı. Parti yönetimleri acil olarak değişmeli

Misafir - Emini - Sayın Gürsel Tekin,sizin bu absürd kazanmalarınız(!) AKPlileri zevkten DÖRT KÖŞE;Gerçek Atatürkçüleri de DERT KÖŞE yapıyor.

Misafir - husmen - Gursel efendinin dedigi dogru CHP nin asil adayi Tayyip'ti Onun icin KeMAL efendi kazandi.

Misafir - hulki - bonzai çağın vebası...

İrfan Tuna - "''Neosolcu Kemal Kılıçdaroğlu ekibini de al git'' diyoruz. Ama bunu bir başka neo'solcu' Sarıgül ekibiyle gelip onların yerine otursun diye değil; CHP'yi yeniden Atatürk'ün devrimci kökleriyle, Atatürk ilkeleriyle buluşturacak kadrolar CHP'nin başına geçsin diye istiyoruz."

İrfan Tuna - "CHP'yi devrimci köklerinden, Atatürk ilkelerinden kopardınız da ne oldu? Dincilere yaklaştınız da ne oldu? Etnik ayrıluıkçılara göz kırptınız da ne oldu? Türbanın Meclis'e sokulmasına yeşil ışık yaktınız da ne oldu? ''Laiklik tehdit altında değil'' dediniz de ne oldu? Tunceli'ye 'Dersim' dediniz de ne olu? ABD görevlisi Kemal Derviş'in kulağınıza üfürmesiyle Siyasal İslamcı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Atatürkçü insanlara 'Ortak Aday' olarak dayattınız da ne oldu? Vermeyecek misiniz yaptıklarınızın hesabını?"

*** *** ***

kilicdaroglu tatilciler boykotcular

Nusret Güner - Çözüm Demokrasi Formülündedir. Halka anlatacağız? Yandaş değil Gerçek Muhalefeti işbaşına getireceğiz Vatan Haini Medya'ya dersini vereceğiz

Nusret Güner - Siz hala, kaybetmedik diyen KK'nın peşinden gidebilirsiniz. Öngörüsüz KK+DB, %25'i tahmin edemediyse bile, bir Lider için fahiş hatadır.

TC★MKA♥1923 - Zor da kaldığın zaman ATATÜRK gibi düşün...Artık onun gibi düşünme zamanı.umutsuzluk yılmak yok BenimCumhurbaşkanım MKemalAtatürk

Nusret Güner - HERGÜN SORACAĞIM/ 1 KK+DB, AKP'den oy almak için Eİ'yi aday gösterdiler. Eİ'nin AKP'den ne kadar oy aldığını tahmin ediyorlar, açıklamalılar

T.C. ©İHAN #ATATÜRK - Atatürk ilkeleri ve Laik Cumhuriyet yolunda yürüyecek yeni büyük bir parti ilk işimiz olmalı.

Murat Güneş - Seçmene "tıpış tıpış sandığa gidecek ve Ekmeleddin İhsanoğlu'na oy vereceksiniz " diyen kafa tıpış tıpış istifa eder mi?

Neriman Fidan - Seçmene sandığı tıpış tıpış gösterenler red cevabını aldılar.. Kendilerini tıpış tıpış istifa etmeye bekliyoruz...

T.C. ©İHAN #ATATÜRK - Şimdi yapacağımız şey Ülkücü kardeşlerim ve solcu kardeşlerim ile , milli güçler, ulusalcılar ve Atatürkçüler ile ortak bir parti kurmak

Taylan - Uzatmanın alemi yok. Chp ulusalcıları, Hepar ve İP kadroları birleşsin. Militan Fanatik Atatürkçü bir parti kurulsun,bu zulüm bitsin.

yalazı - Yeni bir oluşum kurulmazsa mevcut partiler önümüzdeki seçimlerde boykotun kıralını görecekler....

T.C. ©İHAN #ATATÜRK - Suç seçmende değil. Suç muhalefet yapamayan , Laik Cumhuriyet değil de ılımlı islam güdümüne giren muhalefet partilerinde.

Hulki Cevizoğlu  - Mısır'dan gelen prens E.İ, "Yozgat'lıyım" diyordu. Yozgat'tan % 33 oy almış, RTE ise % 65!

Nusret Güner - Beni mutlu eden kararlı Çağdaş %25'dir. Siz hala, kaybetmedik diyen KK'nın peşinden gidebilirsiniz. Ama bilin ki zerre kadar öngörüleri yok.

RENGİN ÇOLAK #ULUS - Devleti kaybettik, sevenlerinin başı sağolsun.

*** *** ***

ekmeleddin secim sonrasi aciklama cok mutluyum

Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu:

"Bende laf bitti. Çok mutluyum. Allah hayırlı uğurlu etsin milletimize"

”Dün söyleyeceklerimin hepsini söyledim. Hiç ilave edecek birşey yok. Hepinize teşekkür ediyorum. Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim. Halkımıza, oy verenlere , vermeyenlere teşekkür ederim. Çok mutluyum. Allah hayırlı uğurlu etsin milletimize”

Misafir - uykusuz - İyi ki kazanamamış. Kazansaydı çok mutsuz olacaktı. Artık kimse çıkıp da neden oy vermediniz demesin. Oy verenler kime oy verdiğini ve neye alet olduklarını bir kez daha düşünsün. Hırsınızı oy vermeyenlerden değil size böyle bir adamı seçeceksiniz diye dayatan partinizden çıkarınız.

Misafir - Mutluluk - Akıllı bir adam projé adamı déğilsé bu héziméttén sonra ortaya çıkıp bén mutluyum diyéméz. Térsiné ortadan kaybolurdu. Bu işlérdé bir iş var.!!!

GERÇEK(PRAVDA) - Kemal'de biraz onur,şeref var ise riskin bedelini,ağızdan çıkan sözün gereğini yapar,görevini bırakır.Yoksa bundan sonra ''risktir'' diye anılır.

Misafir - Mutlu - Mutlu olduğu démokrasi gévélémélériylé tébrik étmé tarzından bélliydi. Muhtérémin nérédéysé bir él öpmédiği kaldı.Démirtaş çok éléştirél konuştu.Manzaraya bakıldığına insan iyiki kazananamış diyor.Aksi haldé kéndisiné oy vérén MHP vé CHP'liléri hayli pişman édécékti. Yalçın Küçük hoca buradada haklı çıktı.. !

GERÇEK(PRAVDA) - 1970'li yıllarda Görevimiz Tehlike diye MI5'in ajan dizileri vardı.Dizinin başında bir teyp ve kaset bilgileri verir.Daha sonra yakalanırsanız sizi tanımıyoruz denir ve sonunda kaset kendi kendini yanarak imha ederdi.Dizinin sonunda operasyon tamamlanır.Ekip başı olan aktör birkaç kelimelik çarpıcı cümle ile diziyi bitirirdi.Bunun dediği gibi'çok mutlu imiş'ajanın önde gideni;Cumhuriyet yıkıcıları,ettiğini tez elden bulasın,cehenneme kadar yolun var.

Misafir - ali - bu da kemal dervis gibi, görevini icra etti ve mutlu bi bicimde kenara cekiliyor. kac para aldi acaba?

Misafir - Konuk - Kaybetmeyi bu kadar basit gören birisine iyi ki kaybetmiş demekten başka çare yok.

Misafir - FER ŞAHİN - Tebrikler o zaman görev tamam.mision complete hacı.Kemel DERVISH 1 sen iki.Ama vallaha bu son USA icazetlilere artık oy moy yok.

*** *** ***

zaytung - CHP ve MHP, Ak Parti kongresine bir ''Çatı Aday''la katılma kararı aldı...

Misafir - Mevzubahis VATAN - CeHaPe,MeHaPe yönetimlerini tebrik ederiz ve güle güle..elbirliğiyle tayyibi cumhurbaşkanı yapmayı da başardınız. İlkelerini,kimliğini bir kenara koyup,kendi seçmeninin iradesine rağmen gayri milli hareket tarzını bir çıkar yol olarak görenlerin hüsrana uğraması defalarca test edilip kanıtlandı.hala bir ders çıkarıp aslına dönmezlerse meclisteki muhalefet bitmiştir,çatı adayını destekleyen meclis dışı muhalefette öyle. peki büyük resimde ne var; akp BOP sürecinde kulanılacak bir araç olarak türetildi, BOP akpliler için rejimi islamileştirecek,sınırları genişleticek büyük osmanlı projesiyedi. ABD için ise tek merkezden güdülen,sömürülen ılımlı uyumlu islam dünyası,enerji kaynakları, israilin güvenlik ve genişlemesiydi. tayyip uyumu bozup kontrolden çıkınca F Tipi gladyo operasyonuyla tayyipsiz bir akp seçeneğine geçildi ama başarılamadı.bu kez cumhurbaşkanlığı seçiminde bir başka amerikan projesi cemaat-muhalefet işbirliğiyle devreye sokuldu bu da fiyaskoyla sonuçlandı. ama acaba öyle mi yoksa ABD bu yolla mı tayyipsiz bir akp seçeneğini gerçekleştirdi o da bundan sonraki gelişmelerle ortaya çıkacak.tayyipin başbakanlıktan istifa etmeden seçime gitmesi de oyunu gördüm mesajıydı. önümüzde ki süreç akpyi tayyibin elinden koparma süreci gibi gözüküyor. bundan sonra ne olur, Türkiye kaos ve krizlere gebedir, tayyip ben yaptım oldu demeye devam eder, ülke de iktidar da,muhalefette çalkantı ve istikrarsızlığa sürüklenir. tayyip anayasayı değiştirip,başkan olursa paçayı kurtarır.bunu başaramaz da akp kontrolünden çıkar ya da parçalanırsa işi biter.yani yaşadığımız süreç ABDnin yarattığı canavarı yok etme süreci, ABD bu süreçte geçmişte alışık olduğumuz seçenekleri de devreye sokabilir.Türkiye tayyibin kişisel kurtuluşuyla,ABDnin projeleri arasında sıkışmış bir meçhule gidiyor. Türkiye için kurtuluş hem tayyipten hem de ABDden kurtulmaktır. 2. kurtuluş savaşımızda tıpkı ilki gibi emperyalizm ve gerici işbirlikçilerine karşı.

Misafir - misafir - Yok öyle yağma: bulmuşlar koltukları 40-50 bin liraları kıyak emeklilikleri vs bide mağlubiyet hezimetlerinin nedeni olarak kalkıp seçmene suçu atmıyolar mı??!! Ohaa derler insana!. Utanmadan son derece terbiyesiz bir şekilde seçmenlerini hüloğ yerine koyarak "Tıpış tıpış (yani NGençin yazısındaki gibi ..ke ..ke) gidip oy vereceniz" diyen sonrada en azından o lafları için özür dileyeceğine suçu sandığa getirtebilmekten aciz dictator dayatmacı birine babam olsa oy değil günahımı bile vermem ki isterse Cbabalığına şeytan seçilsin!. KKılıçdaroğlu sade Cumhuriyetedeğil CHPyede en büyük ihaneti yaparak tarihe düşmüş birisidir...(hala tıpış tıpış bizi sandığa gütmeğe çalışan KKdan ve bizi gütmeğe çalışanlara biat edin diyen Çölaşan gibilerinden açık net özür bekliyoruz...)

Misafir - ali - görünen o ki, türkiye, ordusuyla, sanatcisiyla, basiniyla, akp'siyle ve chp'siyle ve ekonomisiyle tamamen emperyalizmin kontrolü altinda. yukarida yer alan kadrolarin yüzde 90'i, emperyalizmin görevlisi olarak faaliyet gösteriyor. ancak secim sonuclari göz önüne alinacak olursa, türkiye'de muazzam bir muhalefet var. durum yukarda tamamiyle umutsuz, halk baglaminda ise, cok ama cok umutlandim.

Misafir - vertigo - Eline sağlık üstad.Akıl almıyor,adı Cumhuriyet Halk Partisi olan partide Cumhuriyeti savunan,6 oku sindiren,Kemalizmi içselleştiren adam yok.(Birkaç kişi hariç ancak üst yönetim kademesinin alayı liboş) Pkk'lılar,Liboşlar,Dönekler,Atatürk Düşmanları, 2.Cumhuriyetçiler,Kürt Milliyetçileri,fetullahçılar, ne ararsan partide, yolun açık olsun Kılıçdaroğlu bilesin ki genel seçimde yerle bir olacaksın.

Misafir - dinamo - "Şeytan ayrıntıda gizlidir"özdeyişinden hareket edersek;ki burada Şeytan CHP'nin üst yönetimi oluyor.Emperyal işbirlikçilerince dizayn edildiklerini düşünüyorum.Ya bir yol açılacak yada yeni bir yol inşa edilecek.Bugünkü haliyle CHP,Halkımızın dolayısıyla Türkiye 'nin önünü tıkayan bir pozisyondadır..

METEden - Atatürke düşman Kürdçüye dost cemaate dost bu Zaza Kemal,bu hain hempalarıyla CHP'den kovulsun..

Misafir - EskiTCninKitapçısı - 15.5 milyon teslim olmayan insan var. Çok önemlidir. Önemli olan direnişin devam etmesi yani direnen bir kitle olması. Sizin BOPunuza, dinciliğinize, Kürtçülüğünüze teslim olmuyoruz. Kuklalarınızı da onaylamıyoruz. Yandaş muhalafet yöneticileri de tıpış tıpış değil sürüne sürüne gidecek!

Misafir - Bedevi - Emine Ü. Tarhan' ı aday gösterseydi o sandıklar patlardı. O kadar!

Misafir - kurthasan - Seçimi boykot ederek tüm adayları reddetmeyi tercih ettim.Bir hırsıza karşı bir başka şark kurnazının eteğine sığınmak solun onurlu duruşuyla bağdaşmaz. Halkına ve seçmenine şantaj yapan MHP ce CHP'yi lanetliyorum.

Misafir - ali - bu demektir ki, adam gibi, saglam bir aday cikarilsaydi, tayyip nal toplayacakti. demek ki, ekmel, tayyip'in secilmesi icin özellikle aday gösterilmis bir truva ati; bu atin seyisi kilicdaroglu, sahibi de abd.

Barış Zeren - Ekmel uğruna ölmüş bu "atatürkçü" meftaların mezarına M. Kemal'in o sözü kazınmalı ki bakan hatırlasın: "Ehven-i şer şerlerin en kötüsüdür!"

müzmin muhalif - Sağcılaşan CHP'ye bir önerim var. Abdullah Gül'u AKP istemiyor, hemen alın CHP'ye! Şafak Ece İnan

Emine Ülker Tarhan -  ''CHP ya kendini kandırmaya devam edecek ya da yeni bir yol seçecektir. CHP başkaları gibi olmaya çalıştı ve kaybetti. Çok üzgünüz, tercihin yanlış olduğunu söyledik, ama dışlandık''.

İrfan Tuna - "Soros'un ülkemizdeki bir numaralı adamı Can Paker'in bacanağı Mehmet Barlas, ''CHP'nin başına Abdullah Gül geçsin'' demiş. Şaka gibi değil mi?"

*** *** ***

Misafir - rgoncagul - By Tıpış Tıpış, Cemaatin CHP deki baş İmam'ı gibi konuşuyorsun; beni bu göreve getirenler bu görevden alabilir demeye çalışıyor. Bay Tıpış Tıpış'ı, Baykal'ı sevin ya da sevmeyin Baykal'a kurulan pis bir komplo sonucu oraya nasıl zembille getirildiğini herkes biliyor. Cumhuriyetçiler, Atatürkçüler, Laikler, T.C Özgür ve Eşit Yurttaşları, sizler bu Cumhuriyet düşmanı, Türklük düşmanı cemaat kırıntılarına destek mi vereceksiniz? Sanki bir lütufmuş gibi Kurultay için direktif vermişmiş. Sen, en başta bütün CHP'liler olmak üzere, bütün T.C. Yurttasları'na hakaret ettin, şimdi sana o hakaretini iade ediyoruz. Haydi bay Tıpış Tıpış herkes kendi yoluna.

Misafir - Varnalı - CHP babanın malı değil projeyle geldin görevini başarıyla yerine getirdin tamam daha ne yapacaksın Kürdistan için mi bekliyorsun ülke bölünmesi için mi?

Odatvninodacısı - Yönetimi değil kafalarınızı değiştirin. Bu partide sağcı insan istemiyoruz. Birlik beraberlik istemiyoruz. Biz solcu parti istiyoruz. Sağcılar sağ partilerde siyaset yapsınlar. Aydın Ayaydın Sinan Aygün istemiyoruz.

GERÇEK(PRAVDA) - İlk önce tıpış tıpış git ve ayrıl artık.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce - "Türkiye’nin kurucu gücü CHP derde derman olamıyor umut olamıyor ve AKP’nin belirlediği gündemde savrulup gidiyor."Benim amacım ülkemin ve partimin gözlerimin önünde eriyip gitmesine çare olmaktır.Derdimiz seçmeni tıpış tıpış sandığa göndermek değil koşa koşa aşkla heyecanla sandığa göndermektir.Seçim sürecinde sayın başkan risk aldığını söylemiştir. Bence ortada bir yenilgi bir hezimet var.Hemen istifa etmelidir.Önce sola bakacak CHP. CHP önce sağa bakıyor. Trafikte bile önce sola bakılır.

Misafir - Selçuk - Deniz Baykal nedir muharrem abi. Yeni kana ihtiyaç var. Bayatlamış politikacılardan bıktık artık. Eski siyasetçiler danışman olarak devam etsinler politikaya. Dedem bile gözünü açtığında önder savlar, deniz baykallar varmış. Bıktık vallaha melih gokceklerden deniz baykallardan tayyiplerden...

Misafir - Sivasli_67 - Cok iyi, cok guzel de, yahu arkadas, bu Deniz Baykal gulyabanisi hala bu partinin ustunde daha ne kadar dolasacak? O kisinin adini soylemekle daha bastan kaybetmis olmuyormusunuz? Deniz Baykal artik bitti, yeni baska birseyler cikmaz mi sizin agzinizdan hic?

GERÇEK(PRAVDA) - Tüm yönetim Kemalistlere.Kemalistler iktidara.Ülke yeniden ekonomik,siyasal ve kültürel kalkınmaya.

Misafir - rgoncagul - Bu cikislar Cumhuriyetin kar hanesine yazilacaktir. CHP'de bugun, CHP Millet Vekili olup da CHP'li olmadigini soylemekte behis gormeyen Faik Tunay gibi cemaatci tayfasi CHP'ye nasil MV olarak girdiler. Tabiki bay Tipis Tipis sayesinde o halde bu bay Tipis Tips tasfiye edilmelidir.

Misafir - The İdea - Şu partide sevdiğim iki kişiden biri İnce, bir diğeri de E. Ülker Tarhan'dır. Diğerlerini sevmek için bir sebep göremiyorum. KK'ya yönelik duygum ise mide bulantısıdır.

Nusret Güner - CHP tabanının; Operasyonla gelen KK'yı, demokratik yoldan göndereceğine hiç şüphem yok.

Sinan Meydan ‏- Türkiye Cumhuriyeti'ni tasfiye etmek isteyen Sevr kuramcıları sadece iktidarı değil muhalefeti de ona göre biçimlendirdi.CB adaylarına bkz.!

*** *** ***

Sinan Meydan - Ekmel Bey Erdoğan'ın seçimi kazanmasına sevinmiş! Bence doğal. Ekmel Bey Erdoğancıydı çünkü!

Sinan Meydan - Oy vermememin nedeni Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı EKMEL'i aday gösterenlerdir.

müzmin muhalif - Bugün seçim olsa yine CHP’nin adayı olarak Sayın İhsanoğlu’nu gösterirdim. Seçimin galibi İhsanoğlu'dur! K.Kılıçdaroğlu Ekmel kazandı ya ;))

*** *** ***

Neriman Fidan - #‎Kılıçdaroğluistifa‬ ‪#‎Tıpıştıpışistifa‬

"CHP'yi bu hasta anlayıştan kurtaracağım" diyen @kilicdarogluk 'na ...

Hasta olan kim?

Bağımsız Laik demokratik cumhuriyeti kurmuş olanların temsilcilerine küresel bağımlı "AKp nin içinden gelen bir siyasal islamcıyı" aday gösterip,kürsüleri yumruklayarak "tıpış tıpış sandığa gdeceksin" diyen sen mi yoksa,

CHP ideolojisinin mücadele ettiği bu adaya oy vermeyi ve desteklemeyi reddedenler mi?
AKP den oy alacak dedin getirdin, rsik aldın, dayattın!..

Şİmdi faturayı ödeme zamanı!.. #Kılıçdaroğluistifa #Tıpıştıpışistifa

*** *** ***

Sinan Meydan - 2023, 2071 gibi tarihleri hedef göstermelerinin nedeni ANADOLU'da 2023'te CUMHURİYETİ, 2071'de TÜRKLÜĞÜ tasfiye etme planının yansımasıdır!

TC nasuh bektaş - Kılıçdarroğlu, Sarıgül, Tekin, Tanrıkulu, Tunay ve tayfası bırakın yönetimi CHP içinde dahi bulunmamalı

Misafir - levend - EMINE ULKER TARHAN Artik seninleyiz, CHP de veya baska bir partide.

Misafir - kukla - Muhalefetin iki partisinin tavani isgal altindadir.Kurtulus icin önce bu abdci cöreklenme bertaraf edilmelidir.

METEden - CHP'de bindebir Kürd ve cemaat oyu yok ama KK'nın kucağımıza bıraktığı birsürü Kürd ve cemaat milletvekili var.

Misafir - Romulus -  Ne başarısı gösterdiniz de konuşuyorsunuz? Göz göre göre Teyyip'e CB koltuğunu hediye etme başarısı mı? Bu adamları kim arayıp buldu CHP'ye doldurdu allah aşkına?

Misafir - misafir - CHP artık her tarftan delinmiş su alan enkazlaşmışbir gemi seçmenleri hala suları boşaltmağa çalışıyor ve 40-50 bin lira maaşlı kıyak emeklilikli vekiller ise güvertede elleri can kurtaran botlarında, aşağıdaki seçmenlere "daha hızlı daha çabuk olun" diye bağırıyorlar!..Uyanın ve bu gemiyi tutmuyorsa gelecek seçimlerde terkedin diyecem ama...

Misafir - çiftay - Ne ilginç. Dünya tersine döndü. Ne kadar etnik milliyetçi, ne kadar neo-faşist varsa demokrat, ne kadar demokrat, laik ve vatansever insan varsa da faşist olarak sınıflandırılııyor.

Devam Edecek...

Son Yazılar