boykot boykot

Ben boykot edeceğim, niye?

NEDEN #BOYKOT !

BOYKOT KARARINDA OLAN BİR KİMSEYİM...

BOYKOT EDECEĞİM...

Ailem de boykot edecek ve birçok tanıdığım CHP'li dostum, Atatürkçü dostum da boykot edecek. Neden boykot edeceğiz? Önce şunu söylemek istiyorum, bir siyaset bilimci olarak;

Türkiye, parlamento dışı muhalefetin ne olduğunu henüz tam bilmiyor. Halbuki demin Silivri'den bahsederken, 19 Mayıs 2012'den bahsederken, 29 Ekimlerde verdiğimiz mücadeleler de var, Ankara'da Mehmetçik Gazinosu önünde hatları yıkarken bu parlamento dışı muhalefetin başarısıdır. Balyoz ve Ergenekon gibi o muazzam tertipleri yerle bir eden parlamento dışı muhalefettir.

Boykot, aynı şekilde parlamento dışı bir muhalefettir ve en tabii demokratik haktır.

Bugün Ekmeleddin İhsanoğlu'nu seçmek isteyenlere söylüyorum. Taktik olarak ta, stratejilk olarak ta son derecede yanlış...

Bugün Tayyip Erdoğan hangi makamdadır? Başbakanlık makamındadır. Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimin kaybederse, iktidardan düşecek mi? Hayır, başbakan olarak yürütmenin başı olmaya devam edecek, yani hükümet devam edecek. Peki, Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçilirse ne olacak; milletvekilliği düşecek, dokunulmazlığı kalkacak, yeni bir başbakan ve yeni bir hükümet seçilecek, çok önemli. Kısaca Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı seçilirse, başbakana göre çok daha az yetkilerle yetinmek zorunda kalacak. Şimdi diyecekler ki, anayasayı değiştirecek te, yarı başkanlık sistemini kuracak ta... Anayasayı değiştirmeye bir kere sayısı yetmeyecektir, aynı zamanda birçok anayasal bakımdan sakıncası olduğu için Anayasa Mahkemesi de böyle bir şey olursa iptal eder... Yani hiç öyle kolay değil. Somut olan şey, Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı seçilirse milletvekilliğinin düşecek olması, yasama dokunulmazlığının kalkacak olması, yeni bir başbakan ve yeni bir hükümet seçilecek olması ve Recep Tayyip Erdoğan'ın çok daha az yetkilerle yetinmek zorunda kalacağı. Ekmeleddin İhsanoğlu seçilirse, Recep Tayyip Erdoğan, başbakan olarak kalacak ve hükümet etmeye devaem edecek. Bugüne kadar hangi şikayetlere sahipsek hükümet olması nedeniyle, aynı şikayetler devam edecek. Yani bugünle arada hiçbir fark olmayacak.

Bu nedenle Ekmeleddin İhsanoğlu'nu seçenler aslında Recep Tayyip Erdoğan'ı başbakan olarak devam ettireceklerdir. Cumhurbaşkanına göre çok geniş yetkileri olan başbakanlığa devam ettireceklerdir. Ama haberleri yok, kandırılıyor, sanki başbakan seçiliyor gibi bir hava estiriliyor. Bence cumhurbaşkanı olacak Recep Tayyip Erdoğan, bunu göreceğiz, başbakanlıktan çok daha az etkili olacaktır.

Ayrıca, Ekmeleddin İhsanoğlu, bu Fethullahçı çetenin yayın organlarının zil takıp oynadıklarına baktığımız zaman, onların da desteklediği bir aday ve Sayın İhsanoğlu da bu son operasyonlarda kalkan olmuştur Fethullahçı çeteye. Kimse kusura bakmasın; Balyoz, Ergenekon, Casusluk gibi kumpasların, bir sürü cinayetin ve ihanetin sorumlusu, emperyalist savaş lobilerinin uşağı Fethullahçı çetenin onayladığı adayı ben seçmeyeceğim. Bir Atatürkçü, Kemalist olarak böyle bir şeyi reddediyorum. HAYSİYETİME DOKUNUYOR AYRICA ONU DA İFADE EDEYİM...

Ben boykot edeceğim, niye? Kemalistleri, Atatürkçü bir aday seçmekten yoksun bırakan, emperyalizmle işbirliği yapan, CHP ve MHP genel merkezlerini ve Atatürkçü bir adayın olmadığı bu seçimi boykot edeceğim ve bu benim en tabii demokratik hakkım.

Boykot, ne kadar yaygın olursa, o kadar etkili olur. CHP ve MHP genel merkezlerine uyarı gider. Atatürkçüler de bir güç olduklarını gösterirler.

Ayrıca birçok insanın farkında olmadığı, çok ama çok önemli bir boykot nedenim daha var. Yerel seçimlerde de Kılıçdaroğlu yönetimi Atatürk'ün adını anmadı. Ve Kılıçdaroğlu yönetimi sistematik bir biçimde Atatürk'ü tasfiye ediyor. Sevgili vatandaşlar, Atatürk'ü tasfiye ediyorlar, Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi yapıyor. 80 milyon içinde, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Atatürkçü bir aday göstermeyerek bunu çok açık ortaya koydular. 80 milyon içersinde bir tanecik Atatürkçü aday bulamadılar mı, CHP'li demiyorum, bakınız CHP'li demiyorum... 80 milyon içerisinde Atatürkçülerin oylarını verebilecekleri bir tanecik aday bulamadılar mı? Kusura bakmayın, BEN HERŞEYDEN ÖNCE HAYSİYETİME DOKUNDUĞU İÇİN BU SEÇİMLERİ BOYKOT EDECEĞİM ÇÜNKÜ BEN ATATÜRKÇÜYÜM... İnsanların niye siyasi partileri var, AKP'li kendi adayına oy verecek hakkı, HDP kendi adayına oy verecek, son derece haklı, BEN KEMALİSTİM, NERDE BENİM ADAYIM? TABİİ Kİ BOYKOT EDECEĞİM... SANDIĞA GİTMELİYMİŞİM DE... N'APACAĞIM O SANDIKTA BEN? N'PACAĞIM O SANDIKTA BEN, KİME OY VERECEĞİM? BİRİ FETHULLAH'IN ADAYI, EMPERYALİZMİN ADAYI, ÖTEKİ AKP'NİN ADAYI, DİĞERİ HDP'NİN ADAYI, BEN KİME VERECEĞİM KEMALİST OLARAK OYUMU? TABİİ Kİ BOYKOT EDECEĞİM. EN TABİİ HAKKIMDIR, DEMOKRATİK HAKKIMDIR BOYKOT ETMEK VE BU BOYKOT PARLAMENTO DIŞI MUHALEFET, BUGÜNE KADAR ZATEN DİRENEN PARLAMENTO DIŞI MUHALEFETTİR... PARLAMENTO DIŞI MUHALEFET BOYKOT ETMELİDİR.

KALDI Kİ BOYKOT YAYGIN OLDUĞU TAKDİRDE, NE OLUR?

Diyelim katılım %60'larda kaldı ve Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı seçildi, nasılsa seçilecek, %60 katılımla seçilen bir cumhurbaşkanı siyasi olarak zayıf olur. Ve muhalefet partileri de, %60 katılım olursa, muhalefet partileri de bundan gereken dersi çıkartırlar, son derece açık bir şekilde çıkartırlar.

BEN O NEDENLE BÜTÜN VATANDAŞLARIMI BOYKOTA DAVET EDİYORUM.

UNUTMASINLAR, EKMELEDDİN İHSANOĞLU CUMHURBAŞKANI SEÇİLİRSE, ONA OY VERİRLERSE, RECEP TAYYİP ERDOĞAN BAŞBAKAN OLARAK KALACAK VE HÜKÜMET ETMEYE DEVAM EDECEKTİR, YETKİLERİ ÇOK GENİŞ OLACAKTIR.

BEN YETKİLERİ AZ VE SON DERECE AZ BİR KATILIMLA CUMHURBAŞKANI SEÇİLMESİNİN DAHA DOĞRU OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

Aziz Cüneyt YÜKSEL - 05 Ağustos 2014

Dünya48'in Cumhurbaşkanlığı Seçimleri Konusundaki Görüşlerini Okumak İçin Tıklayın!
Dünya48 - Sevr'in Yıldönümünde Büyük Tuzak ve Devrimci Çözüm!

Son Yazılar