filistinli cocuk8 faris udah2

Gazze direnişi ve kaybedenler!

"Arap Baharı" diye satılan büyük yalan sahneye konulunca, dünya her gün büyük ve ses getiren toplantılara şahit oldu.

BM toplantı hastası oldu. Arap Ligi toplantılarıyla rekor kırdı. İslam İşbirliği Teşkilatı açıklama üstüne açıklama yaptı, mevcut rejimleri "anti-demokratik" ilan etti. İslam'ın, demokrasinin ve özgürlüğün abidesi, başkentlerin Şeyhleri, Şıhları, cübbelisi cübbesizi fetva üzerine fetva verdi. Herkesi "Allah için" cihada davet etti. Dolar, silah, cennet ve huriler bol kepçe dağıtıldı(!) Şer merkezi Suriye ve başındaki Esad yok edilince, Irak parçalanınca, dünya huzura kavuşacak(!) "Arap Baharı" amacına ulaşacaktı.

FİLİSTİN İÇİN BİNLERCE ŞEHİT!

Hiç kimse onlara, Filistin'in Suriye'nin bir doğal parçası olduğunu, Suriye halkının Filistin için binlerce şehit verdiğini, vatanlarından kovulmuş yüzbinlerce Filistinliye vatan olduğunu söylemedi. El-Aksayı işgal, Kudüs'ü ilhak edenin İsrail olduğunu söylemediler. Arapları, Müslümanları katledenin, Kıyamet Kilisesi'ni abluka altına alanın İsrail olduğunu söylemediler. Ama tarihte bir ilki başardılar. Suriye ve Irak'a çullansınlar diye 87 ülkeden cani ve harami devşirdiler. Suudililerin itirafı ile sadece bu ülke Suriye'nin yakılması için 38 milyar dolar para harcadı. Filistin dostu Suriye'nin ortadan kaldırılması için dünya genelinde camiler, mescitler, yardım kuruluşları, medya, toptan istihbarat kuruluşları, insan hakları temsilcileri ve Hollywood seferber edildi.

AMAÇ SÜNNİ-Şİİ SAVAŞI!

Bu kirli ve ahlaksız savaşı zamanla bir Sünni-Şii savaşına dönüştürmek istediler. Filistin'in, Sünni, Şii, Hıristiyan, Musevi ve vicdanlı her insanın gerçek düşmanı Siyonist İsrail'i her daim korudular. Filistin, Lübnan, Irak ve Suriye'nin Siyonist faşist İsrail'e karşı dimdik ayakta durduğunu görenler, İsrail'e destek olsunlar diye hizmet yarışına girdiler. Bu ülkeleri lime lime etmeye yemin ettiler. Utanmadan, "biz Filistin dostuyuz" dediler. Filistin yanarken, çocukları paramparça edilirken Yusuf Kardavi gibi fitne Şeyhlerin cihat fetvalarını duymadık. Irak ve Suriye cehennem olsun diyen demokrasi deccalları, İsrail'i kınayan sahte açıklamalarını duyduk. İsrail vahşeti sürerken, Suriye ve Irak'ta vahşi sırtlan kesilenler, İsrail karşısında lanetlik dilsiz şeytan oldular.

İSRAİL'E SUUDİ DESTEĞİ!

Suudi medyası İsrail'e yükleneceğine aksine Hamas'ı eleştiren yazılar yayınlıyor. Suudi eski istihbarat şefi Türki Faysal utanmadan, görevi başındayken, Riyad'ta İsraillerle görüştüğünü söylüyor. Bu görüşmeden duyduğu memnuniyeti anlatabiliyor. Kutsal Mekke ve Medine'nin koruyucuları olan bu fitne tohumları Müslüman katleden İsrail ile haşır neşir olabiliyorlar. İslam İşbirliği Teşkilatı İsrail cinayetleri karşısında tek şey yapıyor: Eleştirmek, "savaşa dur" çağrıları yapmak. Aynı örgüt, Suriye söz konusu olunca hemen üyeliğini askıya almış ve Suriye'nin "en ağır biçimde cezalandırılmasını" talep etmişti. Bunların da İslam'ı ancak Müslümana yetmektedir.

ERDOĞAN'IN İSRAİL TİCARETİ!

Erdoğan İsrail'in vahşetini ve Batı'nın suskunluğunu "haçlı seferi" olarak izah ediyor. Be hey şaşkın, İsrail ile ticaret hacmi senin döneminde ne kadar artmış bilmez misin? İsrail'e 11 milyon dolar değerinde askeri mühimmatı senden habersiz mi sattılar? Irak'tan çalınan akaryakıtı İskenderun ve Mersin limanlarından senden habersiz mi İsrail'e ilettiler? Malatya-Kürecik erken uyarı radarı İsrail'e sürekli bilgi aktarıyor. Bundan bihaber misin? Suriye'ye gönderdiğin kahramanlardan İsrail'e gönderdin de haberimiz mi yok? Külhanbeyi bağırışları ile İsrail'in korkup Filistin'e saldırılarını askıya alacağını mı sandın? Ah be gafiller, Filistin kanı üzerinden siyasi rant peşinde olduğunuzu, Filistin sevdanızın büyük bir yalandan ibaret olduğunu, Filistinli bilmez mi sanıyorsunuz? İsrail ile savaşı belirleyen ve barışın hangi şartlara binaen nasıl tesis edileceği artık Katar, Erdoğan-Davutoğlu, Suudi hanedanlığı inisiyatifinde değil. Bu karar sadece ve sadece Filistin vatanı için ölen direniş kuvvetlerine aittir.

İRAN'IN DESTEĞİ İSRAİL'İN ŞAŞKINLIĞI!

Gazze, İsrail askeri işgaline ve saldırılarına karşı Suriye füzeleri, İran, Lübnan Hizbullah'ın açık desteği ve Filistin halkının iradesi ile zafer kazanıyor. İsrail şaşkın ördek misali. Suriye'nin 4 senedir maruz kaldığı saldırılara rağmen Filistin'e bu askeri yardımları nasıl ulaştırabildiğine hayret ediyor. Hani meşhur deyimdir: "Biz içeriden onlar dışarıdan vurmamıza rağmen, ihanetlere rağmen nasıl olurda halen ayakta misali". Suriye kazanıyor, kazanacak. Filistin kazanıyor, kazanacak. Direnen ülkeler kazanıyor, kazanacak. Filistin ve mazlum halkların dostu Türk halkı kazanıyor, kazanacak. Hayatı seçim yatırımı ve iktisadi çıkar olarak gören zihniyet ile fitne fetvaların dini-dar rantçıları kaybediyor kaybedecek.

Arapçadan çeviren: Prof. Dr. Mehmet Yuva

Bessam Abu ABDULLAH - 24 Temmuz 2014 - Aydınlık

Son Yazılar