oktay yildirim

Milliyetçi kardeşime çağrı!

Ben seni tanıyorum kardeşim...

İçindeki vatan sevgisini hiçbir lider ya da parti yok edemez. Ama gün olur ki, seninle aynı dili konuşan bazı siyasetçiler senin gözünü kapatırlar. O gündür.

İşte ben bu mektubu sana o yüzden yazıyorum.

Aç gözünü kardeşim...

IŞİD DİYE BİR OPERASYON BAŞLATTILAR!

Biraz vahşetle süslediler ki, inandırıcı olsun. Şiddetin dozu o kadar yüksekti ki, ilk bakışta anlaşılamıyordu. O IŞİD'in kelle kesmeleri, ciğer yemeleri, aslında sana yıllardır ABD'nin her Irak operasyonunda izlettirdiği bombardıman görüntüleriydi. Aynı işi yapıyorlardı. Korku salıyorlardı. Ve o korku onları sadece gerçek kılmıyor, mesela Irak ordusu askerlerinin de kaçmasına neden oluyordu. IŞİD gelmeden daha birkaç gün önce Amerikan Blackwater şirketinin paralı askerleri terk etmişti Irak ordusunu. "Blackwater gitti, biz nasıl dayanalım" diyorlardı. Kaçtılar. Bak böylece kuruluyor Kürdistan.

Aç gözünü kardeşim...

TÜRKMENLER FERYAT EDİYOR!

IŞİD'in havan atışları altında yurtlarından ayrıldılar, 100 bin can... Türkiye'den bir çadır istediler. Verilmedi. Sığınacak bir toprak parçası gösterilmedi. 2-3 milyon Suriyeliye kapıları ardına kadar açan AKP onlara bunu yapmadı. Sincar'a gittiler. Kürt bölgesidir. Şehre bile alınmadılar. Bir yanda çöl ateşi, diğer yanda IŞİD topları, açlık ve susuzluktan can veriyorlar. Ve aynısını Kerkük'te Barzani yapıyor. Biri Şii diye, diğeri Türkmen diye öldürüyor.

Bunların tek nedeni de ırak'ın kuzeyinde bir Kürt devleti kurulmasıdır. Bunu AKP ile ABD istemekte ve senin gözün kapatılmaktadır.

Aç gözünü kardeşim...

KARAKOLUNDA PKK BAYRAĞI!

PKK açılımı yasası TBMM'den geçti, Cumhurbaşkanı da onayladı. Bak daha dün haber bültenlerinde şu vardı: "PKK yandaşları, Şırnak'ın Cizre ilçesinde kurulmuş olan çadır yakınlarındaki askeri nöbet kulelerine Abdullah Öcalan posteri, PKK ve KCK flamaları astı. Öcalan posteri ve flamalarının asılması üzerine jandarma yetkililerinin, bölgede eyleme katılmış HDP Milletvekili Faysal Sarıyıldız'ı arayıp poster ve flamaların indirilmesini istediği belirtildi..."

Hani o milliyetçi partiler, ocaklar, koca koca reisler, başkanlar? Neredeler? Niye sokaklarda, TBMM önünde, parti merkezlerinde değiller?

Ben seni tanıyorum kardeşim. Sen bunu içine sindiremezsin de gözlerini kapatmışlar. Ama bil ki bu, IŞİD ve Barzani'nin Irak'ta yaptığının devamıdır. Aynı oyunun parçasıdır.

Aç gözünü kardeşim...

MHP NE DİYOR, NE YAPIYOR?

Şefkat Çetin... MHP teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı. PKK yasası hakkında, "Türk milletine karşı büyük bir suç işlendi, terör siyasallaştı" diyor. Ama işe bak ki, "çatı aday" diye ortaya sürdükleri Ekmeleddin Bey PKK açılımını destekliyor. Onu AKP'lilerin adaylığa ikna ettiğini, Tayyip Bey ile ne kadar iyi dost olduğunu anlatıp duruyor...

Hepsi bir oyunun parçalarıdır. Kerkük ve Talafer'de çöllerde susuzluktan öldürülen Türkmen çocukları da TBMM'den geçen PKK yasası da...

Aç gözlerini kardeşim...

SEÇİM TİYATRODUR, İZLEME!

Seni bu oyuna seyirci yapmaya, bilet parası olarak da milli birliğini almaya, ülkeni bölmeye çalışıyorlar...

Önündeki seçime iyi bak. Oyunun bir sahnesidir. Tayyip Erdoğan PKK açılımının mimarı, Ekmeleddin İhsanoğlu destekçisi, Selahattin Demirtaş da aktörüdür. Hiç biri milli cephede değildir. Atatürk, cumhuriyet, Türk milleti, vatanımız, emeğimiz, milli namusumuz bu seçimin hiçbir yerinde yoktur.

Sakın seyircisi olma.

Aç gözlerini kardeşim...

Oktay YILDIRIM - 19 Temmuz 2014 - Aydınlık

Son Yazılar