ufuk soylemez225

İşgale karşı #direnCHP!

Kabine ve aile boyu yolsuzluğa batmış, gayrı-milli, bölücü ve gerici,

mezhep ayrımcısı politikalarla çıkmaz sokağa sürüklenmiş, baskıcı, otoriter ve anti - demokratik bu iktidarı, daha fazla yüzdürümeyeceklerini gören, uluslararası güç ve çıkar çevreleri, şimdilerde “ana” muhalefeti dizayn etmeye,yönetimini ele geçirmeye ve yozlaştırma girişimlerine yönelmiş vaziyetteler.

Geçen hafta sonu, tipik ve bayatlamış CIA / NED ve Soros bağlantılı senaryoların vasat bir tekrarı “ana” muhalefet CHP üzerinde oynandı.

“#OccupyCHP” adıyla, CHP’nin Sorosçu - Stratforcu, gayrı-milli Atatürk Cumhuriyetinin değerlerinden nasibini almamış, aşağılık duygusu içindeki Amerikan taklitçileri tarafından sembolik olarak- işgali- tiyatrosu oynandı. Üstelik, iyi niyetli, olayların perde arkasından bihaber olan bir takım gençlerimizi de istismar etmek suretiyle.

Vatansever, millici, Cumhuriyetçi ve demokrat CHP tabanı ve teşkilatları nezdinde büyük şaşkınlık yaratan bu Sorosçu - Stratforcu işgal girişimi, partili olmayan tüm vatansever, Atatürkçü ve millici yurttaşlarımızın da büyük tepkisine yol açtı.

Türkiye’de, emperyalizmin etki ajanı olarak faaliyet gösteren çevrelerin, - benzerlerini Ukrayna’da ve benzeri ülkelerde - defalarca sahneye koydukları örtülü ve kirli asimetrik psikolojik harekat yöntemlerinin, CHP üzerinde oynanır hale gelmesi, gerçekten de düşündürücü ve ibret verici bir durum maalesef.

Atatürk Cumhuriyetinin kurucu değerlerini özümsememiş, hatta düşmanı olan, sicili ve geçmişi karışık ve karanlık bazı Y-CHP’li tiplerin, CHP’yi kurulma ve varolmasının ilkelerinden kopararak, ulusal çıkarlar yerine emperyalizmin emrine girecek, gayrı-milli bir çizgiye çekmeye ve yozlaştırmaya yönelik bu girişimlere alkış tutması ise tam bir rezalet.

CHP’nin millici, Cumhuriyetçi, demokrat ve yurtsever büyük bir geçmişe ve tarihe sahip olan teşkilatı ve tabanı ayağa kalkmalı, bu rezalete karşı sesini yükseltmelidir.

Aslında bir çoğunun bu konulardaki duyarlılığını ve Atatürk Cumhuriyetine sadakatini şahsen bildiğim ve tanıdığım değerli milletvekilleri, bu “işgalci güçlere” karşı, demokratik kuvayı milliye anlayışı ile partilerine ve Atatürk Cumhuriyetine sahip çıkmalıdırlar.

Bizler sağ-sol demeden, parti ayrımı gözetmeden, “Atatürk’te Birleştik” şiarıyla oluşturduğumuz partilerüstü demokratik bir kuvayı milliye hareketi olan “Milli Merkez” olarak, bu konuda direnen ve direnecek olan CHP’lilerin her zaman yanında olacağız ve destekleyeceğiz.

Yeter ki onlar, istiklalimize ve istikbalimize kasteden emperyalizme karşı, Cumhuriyetin köklü kalesi olan partilerini, bu Stratforcu, Fetullahçı, Sorosçu ve Kürtçü etki ajanlarının saldırılarına ve kumpaslarına karşı, korusun ve bu saldırılara karşı dirensinler.

O halde haydi Cumhuriyetçiler, Atatürkçüler, milliciler, demokratlar birlikte direnelim ve CHP’deki kardeşlerimize seslenelim; işgale karşı #direnCHP !

Ufuk SÖYLEMEZ - 15 Nisan 2014 - Aydınlık

Son Yazılar