Gazetelere göz atıyorum. Milli Güvenlik Kurulu toplanmış. Çankaya’daki işgalci ABDullah Gül başkanlığında. 6.5 saat sürmüş bu toplantı ve çıkan sonuç gazetelere şöyle yansıyor.”Terör örgütü ve yandaşlarının ülkemizi hedef alan saldırılarına karşı mücadele, tehdit bertaraf edilene kadar sürecek” deniliyor. 25 yıldır aynı toplantıları Anadolu’nun kahraman çocukları şehit düştüklerinde yapıyorsunuz. 25 yıldır toplantı sonrası bu açıklamayı yapıyorsunuz.

Yaptığınızın ne anlama geldiğini söyleyelim; halkın gazını almak. Evet, tam anlamıyla bunu yapıyorsunuz. Ben yıllardır siyaset yapmıyorum, siz yapıyorsunuz. Ben harp akademilerinde üst düzey eğitimlerden geçmedim, siz geçtiniz.

Peki ben çözümü bilirken siz niye terör bitene kadar mücadele edeceğiz gibisinden bir açıklamayla yetinip hiçbir şey yapmıyorsunuz.

Benim bildiğim şeyi siz bilmiyorsanız o koltuklarda ne işiniz var?

Gerçek anlamda “tam bağımsız” bir ülkede terör olmaz, birbirleriyle çatışan gruplar olmaz. Çocuklar biliyor Amerikan rızası olmadan koltuğunuzdan kalkıp tuvalete gidemezsiniz.

Terör, ekonomik, askeri, kültürel ve siyasi anlamda tam bağımsızlık olmadan çözülmez.

Bu ülkenin kurucusu büyük devrimci önder M.Kemal Atatürk’ün de dediği üzere “bağımsızlık bizim karakterimizdir.” Sen bizim karakterimizle oynarsan bizim size tarihin tozlu tokadını halkımızla bütünleşerek atacağımız gün gelir.

Terör tam bağımsızlıkla çözülür dedik.

Peki bu koltukları işgal edenler bunun anlamını biliyor mu? Hiç şüphemiz yok ki bilselerdi 6.5 saat süren toplantı da konuşurlardı. Ama konuşmadılar.

-Tam bağımsızlık, Amerika bizim müttefikimiz olamaz demek.

-Tam bağımsızlık, pentagon’dan değil Ankara’dan yönetilmek demek.

-Tam bağımsızlık, NATO’dan çıkmak demek.

-Tam bağımsızlık, AB kapısına köle olmamak demek.

-Tam bağımsızlık, IMF kapısında olmak değil, milli ekonomiyi kurmak, özelleştirmelerle ulusal devlet yıkıcılığı yapmamak demek.

-Tam bağımsızlık, Atatürk’ün tanımıyla, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran HALKLARI yani Türk halkını, birleştirmek demek.

Gördüğümüz gibi 6.5 saat bir odaya girip kapısına “çok gizli” yazmakla, sonrada çıkıp terörü bitirene kadar devam gibisinden söylemlerle olmuyormuş. 25 senedir yapıyorsunuz.

Oluyor mu?

Olmuyor.

Bir de yukarıdaki tam bağımsızlık gereklerini yapın. Ama yok biz O’nu yapmayız derseniz, zaten latife ile sormuştuk yapmayacağınızı biliyoruz.

Bu yüzden sizi devirip biz yapacağız. Bu ülkenin milli güçleri yapacak.

Erdem ÖZDEMİR 25.06.2010 - İlk Kurşun
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
http://www.ilk-kursun.com/

Son Yazılar