muhammet cakmak cemaatin adami

Muhammet Çakmak CHP’li mi, Gülen müridi mi?

Kılıçdaroğlu’nun Parti Meclisi’ne soktuğu

CHP’nin Bağcılar Adayı Muhammet Çakmak, F tipine adeta siper oldu. ‘Haşhaşi’ benzetmesine hayli alınan Çakmak,  Cemaat için ‘Gönül ordusu’ güzellemesi yaptı

CHP’nin Bağcılar Belediye Başkan Adayı eski Parti Meclisi üyesi Muhammet Çakmak, Fethullah Gülen cemaatine kalkan oldu. Çakmak, 28 Şubat’a saldırdı, F tipi örgütü öve öve bitiremedi. Örgüte yapılanları zalimlik olarak niteledi.

28 Şubat’a düşmanlık!

Muhammet Çakmak, Zaman gazetesine yaptığı açıklamada, F tipi örgütü savunmak için 28 Şubat’a saldırdı. Çakmak, “Cemaate 28 Şubat döneminde karalama kampanyası başlatıldı, ancak millet buna itibar etmedi. Bugün yapılan çirkin benzetmeler de karşılık bulmayacaktır. O dönemin aktörlerinin çoğu sahnenin dışında kalırken, Hizmet Hareketi, 28 Şubat’tan sonra giderek büyüdü ve etkisini artırdı” ifadelerini kullandı.

F tipine ‘kardeşlik’ övgüsü!

F tipi örgütün yıllardır Türkiye’de kardeşlik projelerine imza attığını iddia eden Çakmak, Başbakan Erdoğan’ın F tipi örgüte yönelttiği “Haşhaşi” benzetmesine de şiddetle karşı çıktı.  Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yaptığı “Haşhaşi” benzetmesini de nefretle kınadığını kaydeden Çakmak şunları söyledi:

“Bu toprakların evlatlarına bütün enerjisini harcayan Türkiye’nin her karesinde var olan bir gönül ordusuna, dünyanın en karanlık ve gizli işlerini yapan, esrar ticareti yapan ve insanları bununla kendine bağlayan gayri ahlaki ve katil sürüsü bir örgüt olan Haşhaşilerle eşdeğer tutmanın büyük bir vicdansızlık olduğunu düşünüyorum. Hizmet Hareketi’ne yapılan çirkin benzetmelerin hiçbir ahlaki temeli  yoktur.

F tipi milletin bağrından çıkmış!

Bu açıklamalardan sonra  millette çok büyük bir acı tebessüm oluşturdu. Milletin gönlü yaralanmıştır. Çünkü Hizmet Hareketi, bu milletin bağrından çıkmış bir harekettir. Bu milletin evlatlarıdır. Millet de kendi bağrından çıkan evlatlarına sahip çıkacaktır. Bu ülkeyi yöneten insanlar, bu ülkeye hayatlarını ve enerjisini sarf eden bir kadroya nasıl bu benzetmeleri yapar?”

Cemaat’e sabır diledi!

F tipi örgüte karşı yapılanların zalimce olduğunu öne süren Çakmak, tarihten de örnekler vererek örgüte şu tavsiyelerde bulundu: “Sebat edin, sabırlı olun ve asla korkmayın, ümitsizliğe kapılmayın. Biz bu toprakların gerçek sahipleriyiz. Hiç kimse bu topraklarda bizi ümitsizliğe düşüremez, bizim şevkimizi, arzumuzu parçalayamaz. Hiçbir kardeşimiz başına gelen bu sıkıntılardan dolayı üzülmesin. Bu zor günler gelip geçicidir. Bu tramvayı da atlatacağız. Bu millet kendi bağrından çıkmış, kendi değerlerini tanıyan evlatlarının sonuna kadar yanında olacaktır.”

Aydınlık - 29 Ocak 2014

Son Yazılar