kadinlar alanlara cikiyor

Kadınlar alanlara çıkıyor!

31 Ekim 2013 günü TBMM’de Cumhuriyet düşmanı, laiklik karşıtı bir darbe gerçekleştirildi.

AKP milletvekili 4 kadının genel kurul salonuna türbanla girmesi bir özgürlük eylemi değildir. AKP iktidarının türban kalkışması, Cumhuriyet’e ve Cumhuriyet’in yetiştirdiği Türk kadınına hakarettir.

Tüm milletvekilleri demokratik, laik Cumhuriyet’e, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı kalacağına yemin etmişlerdir. Ancak milletvekilleri yeminlerini çiğnemişlerdir.

Laikliğin özü, dinin kamudan uzak tutulması ve vicdanlara bırakılmasıdır.

Cumhuriyet, kadını özgürleştirmiş, eşit yurttaş yapmıştır. AKP’nin amacı Atatürk devriminin bütün kazanımlarını yok edip, kadını ikinci sınıf konumuna getirmektir.

Üçüncü-dördüncü karılarını villalara kapatanlar, ahlak zabıtalığı yapamazlar. Onların kadın deyince aklına cinsellik gelen, biz kadınları mal olarak gören ahlaksız düzenlerini yıkacağız!

Cumhuriyet’i kadın erkek yan yana mücadele ederek kurduk. Yeniden kurarız. Çocuklarımızı kızlı erkekli eşit yurttaşlar olarak yetiştirdik, yetiştireceğiz. Onları diktatör müsveddelerine ezdirmeyiz. Tüm yurtseverleri AKP hükümetinin bu saldırısına karşı kadın erkek yan yana mücadeleye çağırıyoruz.

İzmir kadın kitle örgütlerinin çağrısıyla yapılan yürüyüşe katılalım!

Çağdaş Türkiye’yi kurmak için,

Yeniden Atatürk Cumhuriyeti için,

Kadın-erkek eşitliği için,

Ortaçağ karanlığını yırtmak için,

Bayrağını, eşini, çocuğunu al gel!

Yer:KIBRIS ŞEHİTLERİ CADDESİ TANSAŞ ÖNÜ
Tarih: 16 KASIM 2013 CUMARTESİ Saat; 15:00

http://www.youtube.com/watch?v=0fipnPZiStw

Son Yazılar