sarigul topbasi neden operki225

CHP parçalanmanın eşiğinde!

Sarıgül’ün CHP tarafından aday olması halinde CHP karpuz gibi ortadan ikiye ayrılacak, ‘parçalanacak’ ne kelime, tam bir ‘infilak’ CHP’yi bekliyor.

Bunca zaman suskunluğumun sebebi CHP’nin Sarıgül’ü aday gösterip kendini infilak ettirecek bir deliliğe asla yanaşmayacağı fikrindeydim.

Yine aynı fikirdeyim ama dedikodular partiyi kara dumanı altında şu anda nefes almaksızın boğuyor.. Sarıgül tartışmaları CHP’yi kuşatmış teslim almış durumda..

Oysa Kılıçdaroğlu’yla birlikte CHP ‘hizipçi’ görüntüsünü yok etmişti... Yine ‘hizip’ belası CHP’yi çatırdatıyor...

CHP, Kılıçdaroğlu’yla birlikte Ergenekon-Balyoz davaları ve Savaş karşıtı duruşuyla ülkede yepyeni bir umut oldu...

Suriye Savaşı ve Ergenekon Balyoz Davaları’ndaki şaibeler tezgahlar akıl almaz iftira ve töhmetlere rağmen CHP yıkılmadı, sarsılmadı, dimdik ayakta ülkenin gerçek bir sevgilisi olarak kaldı...

Ancak şimdi Sarıgül tartışmalarıyla son beş yılda inşa edilen bu muhteşem sağlam dayanıklı onurlu meydan okuyan iklim dağıldı, dağılıyor...

CHP’li geniş kitleler İstanbul’da Sarıgül’ün kazanmasıyla AKP’nin kazanması arasında hiçbir fark görmüyor.

SARIGÜL İLE ERDOĞAN ARASINDA FARK VAR MI?

Ancak Sarıgül’ün medya-anket çalışmaları kamuoyunda Sarıgül olmazsa CHP İstanbul’u alamaz gibi bir algıyı yerleştirmeye çalıştı ve işte bu medya-anket algısıyla şimdi CHP çaresiz büyük bir çıkmaz sokağa sürüklendi..

Muhtemel bir İstanbul yenilgisiyle de, Sarıgül’ü aday gösterseydiniz yenilmediniz, denilip Kılıçdaroğlu’nun geleceği ipotek ve töhmet altına alınıyor... Bu yüzden Kılıçdaroğlu için bu süreç gerçekten iki ucu boklu değnek, böyle bir ‘ipotek’ karşısında Kılıçdaroğlu fazlasıyla çok zorlanıyor..

Gerçekten Sarıgül’le Tayyip Erdoğan arasında bir fark var mı?

Sarıgül son beş yılda Ergenekon-Balyoz davaları ya da Suriye’de savaşa karşı tek meydan okuyucu cümle sarfetti mi?

SARIGÜL'ÜN ADAYLIĞI CHP'NİN ÖLÜM HABERİ!

Ve el altından Sarıgül’ün arkasında Rahmi Koç var, Sarıgül’ün arkasında cemaat, Amerika var gibi tezviratlar söylentiler gırla gidiyor... Doğrudur yanlıştır kimse bilmiyor ama Sarıgül’e ‘cemaat’in o muhteşem meşum dokunanın yandığı ‘eli’ değdiği kesindir, aynı meşum, dokunanın yandığı el şimdi Sarıgül’le CHP’ye uzanıyor.

Yani Sarıgül’ün İstanbul adaylığı CHP’nin ölüm haberi..

Zaten Sarıgül İstanbul’a değil CHP Genel Başkanlığı’na aday, hatta başbakanlığa... Bu kadar şaibeli, bilgisiz kültürsüz, ne idüğü belirsiz bir adam’ın üstelik CHP’liler tarafından ülkenin başına getirilmesi ise tam bir felaket, insana sormazlar mı, şimdiki iktidarın Sarıgül’den eksiği ne farkı ne?

Yurdun dört bir yanından tüm CHP’li seçmenlerin bakışları işte bu felaket noktasına odaklandı ve herkes ileri geri konuşup tetikte CHP’de Sarıgül’ün aday olması halinde yaşanacak büyük iflası büyük depremi korkuyla bekler oldu..

Sarıgül’ün adaylığı için CHP içinde ve dışında ‘komiteler’ kurulmuş durumda..

Bu ‘komitacılar’a şunları söylemek istiyoruz!

CHP’nin bugün bir alternatif bir umud partisi olmasında iyilik güzellik direniş onur karşı durma adına Sarıgül ve komitacılarının ne gibi bir katkısı olmuştur?

Tam tersine Ergenekon sürecine CHP’nin verdiği destek bu komitacılar tarafından eleştirilmiş ve CHP’nin bu yoldan geri dönmesi için yazılar yazmışlar hatta yandaş medyaya çıkıp CHP’yi de potaya Ergenekon sepetine sokan bolca salyalar boşaltmışlardır.

CHP’yi son yıllarda umuda taşıyan dik cesur siyasetlerinin oluşturulması sürecinde Sarıgül ve liberal komitacıları nerdeydi, Kadir Toptaş’ı kameralar karşısında yanaklarından yalap şalup öpmek dışında..

Beş yılda düşüne taşına tezgahladıkları tek şey, ‘Sarıgülsüz olmaz’ medya-anket çalışmalarını dayatmak, başka ne?

CHP diyelim, muhtemel ki Sarıgül’le İstanbul’da yine yenildi... Sarıgül hiç oralı olmayacak ve yine hiç yüzü kızarmadan oyları arttırdım deyip genel başkanlığa oynayacak..

Pek saygıdeğer CHP’liler, seçim arifelerinde klasik siyasetçilerin oluşturdukları, sahte algıyla uydurdukları, bir büyük manipülasyonla yine karşı karşıyayız, o da şudur: onsuz olmaz, bunsuz olmaz.. Başka çıkış yok, tek çare, gibi laflar..

Onsuz olmaz bunsuz olmaz seçim anket bulmacılarını tezgahlayanlar Cemaatci, Amerikancı, liberal ‘komitacılar’ın ta kendileridir.

Hadi şimdi onların güya kamuoyunu sıkıştırıp dayattıkları onsuz olmaz bunsuz olmaz tezgahlarına göre konuşalım:

Görünen o ki İstanbul’da Sarıgül’le ya da Sarıgülsüz her halükarda iki tür yenilgi görünüyor.

Ancak Sarıgül’le gelecek yenilgi sahtekarlık karanlık şaibe gizli ellerle işbirliği gibi CHP’nin bir daha onaramayacağı bir yenilgi.

Sarıgül'süz yenilgi ise yine bir seçim kaybıdır, ancak CHP’yi ayakta tutan temiz açık dürüst siyasi duruşunu yani inancını sürdürmesine yardımcı olur..

Yani Sarıgülle yaşanacak İstanbul yenilgisi CHP’yi parçalayıp infilak ettirecek süreçlerin de önünü açacak.

Diyelim Sarıgül kazandı, Sarıgülle gelecek seçim zaferi ise yine CHP’yi parçalayıp infilak ettirecek süreçlerin hiziplerin komitacı liberallerin önünü açacak, çünkü Sarıgül güya kazandı diyelim, ikinci gün Genel Başkanlığa aday olduğunu deklare edeceği kendi şu an seçim otobüsü üstünde söylüyor..

Oysa CHP İstanbul adaylığına bir ‘aday’ belirlemek istiyor, bir aday göstermek için, CHP,  bir var olma yok olma, yani yıkımını parçalanmasını her şeyini kumar masasına sürecek kadar delilik niçin yapsın?

Sarıgülsüz olmaz algısını oluşturan komitacı liberallere kanmayın, gerçeği söyleyelim, Sarıgül kazansa da parçalanacaksınız kaybetse de parçalanacaksınız. İşte geçmişte acı tecrübelerini bolca yaşayıp bolca bölünüp dağıldığınız asıl can yakıcı gerçek budur..

Sarıgül gerçek bir lider gerçek bir karizma sahibi ise zaten CHP’ye ihtiyacı yoktur, CHP’siz seçime girer ve kendini de liderliğini de kabul ettirir..  Bu büyük bulunmaz Hint Kumaşı cemaat kumaşı lider neden kendine o komitacı liberallerle bir yeni parti kurmuyor? Kırk kere kovulduğu kapıya onu sürenler kimdir, neden hedef CHP’dir?

CHP gibi doksan yılın partisi aynı kuyuya yine gönüllü düşecekse, vay halimize..

BU BİR İHTAR YAZISIDIR!

Asıl şu soruyu soralım, CHP’nin İstanbul’a bir belediye başkanı adayı göstermesini bütün varlığını tehdit eden bir büyük bela bir onarılmaz ‘risk’ haline kimler getirdi?

CHP’ye bu çok kritik anda verebileceğim tek akıl menejerleri, satışı, bonservisi şaibeli ‘yabancı futbolcu’ oynatmasın.

Komitacı menejerlerin video, anket medya algı çalışmalarına kanmasın.

Ergenekon-Balyoz ve Suriye savaşı karşıtlığında partisinde mücadele edip didinen her yere koşup sahada ayak basmadık yer bırakmayıp yine de medyada yer bulamayan kendi yerli mücadeleci çocuklarını oynatsın..

Sarıgül’ü aday gösterip tarihinin en karanlık günlerinde kahramanca bir dik durma savaşı veren CHP’nin bu muhteşem duruşunu çöpe atılmasın.

CHP’ye yabancı şaibeli liberal cemaatci komitacı eller değmesin..

Bu kısa yazı, hayatı boyunca siyasi ikbalin her türlüsünü ve paranın her bollukta çeşidini sadece bağımsız eyvahlahsız bir yazar olmak için redetmiş bir kardeşinizin, İHTAR YAZISI’dır..

Nihat GENÇ - 15 Eylül 2013 - Odatv

Son Yazılar