Sarigul2

Mustafa Sarıgül, kendisine Amerikalı bir danışman tuttu

CHP içinde yaşanan gelişmeler ile beraber Mustafa Sarıgül siyasi çalışmalarını hızlandırdı. Türkiye Değişim Hareketi adıyla faaliyetlerini yürüten Sarıgül, yurtdışından önemli parlementer ve gazetecileri  geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye davet etmişti.

Sarıgül’ün son icraatı kendine tuttuğu danışman. Sarıgül, yurtdışı ilişkilerini kurabilmek için kendisine Amerikalı bir danışman tuttu.Danışmanının adı Jason D. Jones.

1980’li yılların sonlarına kadar fotomuhabirliği yapan Jones, Texas Üniversitesi mezunu. Daha sonraki yıllarda medya projelerinde çalıştı. 2008 yılı Eylül ayından itibaren İstanbul’a yerleşen Jones, Mart ayında Sarıgül’ün danışmanlığı görevine getirildi. ABD’de Demokrat Parti’ye yakın sivil toplum kuruluşlarına da üye olan Jones, şu anda Sarıgül’ün yurtdışı ilişkilerinde danışmanlık yapıyor.

RAHATLADI

Bu arada Baykal’a suikast düzenlediği iddiasıyla Sarıgül’ün yardımcısı Osman Şevket Aslan gözaltına alınmış, ardından suikast planını isim isim açıklayan Şeref Kasap’ın tüm olayı uydurduğunu söylemesi üzerine gözaltına alınanların tamamı serbest bırakılmıştı.

Odatv olarak, kulislerde konuşulan bir iddiayı Sarıgül’e soralım: Mustafa Sarıgül’ün yardımcısı Osman Şevket Aslan, daha önce de adi suçlardan ötürü tutukluluk yaşadı mı?

21.05.2010 - Odatv.com

Son Yazılar