teroristlerde kimyasal silah bulundu225

SANA : Teröristlerde kimyasal silah yakalandı!

Suriye Resmi Haber Ajansı, Şam Kırsalı'nda teröristlerin kimyasal silah kullandığını açıkladı.

 “ŞAM KIRSALINDA KİMYASAL SİLAH KULLANILDI”

Suriye Resmi Haber Ajansı SANA’nın haberine göre, Suriye Silahlı Kuvvetleri’nden yetkili bir kaynak, Şam kırsalı Cobar Beldesinde bir bölgeye girmeye çalışmaları sırasında bölgede bulunan teröristlerin kimyasal silah kullandıklarını, bunun neticesinde de bazı askerlerin boğulma tehlikesi geçirdiklerini belirtti.

SANA’ya konuşan yetkili bir kaynak, ambulans araçları ve sağlık ekiplerinin zehirli gaz solumalarıyla boğulma tehlikesi geçiren askerleri derhal hastanelere kaldırdıklarını aktarırken, askerlerin bir kısmının sağlık durumlarının ağır olduğunu ekledi.

“KİMYASAL SİLAH KULLANILAN BÖLGEYE GİRME OPERASYONU BAŞLATTIK”

Suriye Silahlı Kuvvetleri’nden birliklerin kimyasal silah kullanılan bölgeye girme operasyonu başlattıklarını belirten kaynak, bölgede Suriye Silahlı Kuvvetleri ile terror grupları arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını söyledi.

“KİMYASAL MADDE İÇEREN VARİLLERİN ÜZERİNDE ‘SUUDİ ARABİSTAN MALIDIR’ YAZIYOR”

Bölgeye giren Suriye Silahlı Kuvvetleri kimyasalın kullanıldığı bölgede büyük miktarda kimyasal madde içeren çok sayıda varil ele geçirirken, varillerin üzerinde ‘Suudi Arabistan malıdır’ ibaresinin yazılı olduğu dikkat çekti.

Bölgede ayrıca çok sayıda gaz maskesi ele geçirilirken, maskelerin ABD malı olduğu belirtildi.

“KATAR-ALMAN ŞİRKETİNİN ÜRETİMİDİR”

Bunlara ilaveten kimyasal silahların üretiminde kullanılan araç ve gereçlerin yanı sıra zehirli gaza maruz kalınması halinde ilk yardımda kullanılacak ilaç ve tıbbi malzemeler de bulundu.

Tıbbi malzemelerin üzerinde 'Katar - Alman Şirketinin Üretimidir' ibaresinin yazılı olduğu gözlendi.

Ulusal Kanal - 24 Ağustos 2013

                                                               Şam Jobar Terörist Karargahında Çok Sayıda Kimyasal Madde Yakalandı!

Son Yazılar