asil korku devrimin silivriyi kusatmasi225

Asıl korku, 'Devrim'in Silivri'yi kuşatması!

Dün sabaha karşı, 5 Ağustos'ta Silivri'de toplanma çağrısı yapan İşçi Partisi, Türkiye Gençlik Birliği(TGB), Aydınlık Gazetesi ve Ulusal Kanal'ın yöneticilerinin evlerinde arama yapıldı.

Beklenmedik birşey değildi. Dün İstanbul Valiliği koltuğunda oturan Hüseyin Avni Mutlu'nun açıklamaları ve STV, Taraf başta olmak üzere "TGB mahkeme salonunu basacak" yalanları; böylesi bir operasyonun habercisiydi.

Sistemin çıkmazı AKP'nin açmazı!

AKP'nin açmazı da burada başlıyor. Zayıflayan güçlerin özelliğidir, halk hareketi güçlendikçe baskılarını artarırlar. Ama tarih bize öğretmiştir ki, böylesi bir yöntemi uygulayanlar muhakkak devrilmişlerdir.

Aslında burada sistemin de çıkmaza girdiğini de görebiliyoruz. Sistem zor kuvvetini AKP ile uygularken, sistem içi çelişkiler de su yüzüne çıkmıştır. Daha düne kadar AKP'nin kuyruğundan ayrılmayanlar, bugün AKP'nin "otoriter" eğilimlerinden kaygı duymaya başladıklarını ifade etme geregi duyuyorlar.

Türk Milleti diz çökmez!

Kuvvetle Türk Milleti'nin dizlerinin üzerine çökertilemeyeceği gözlemlendi, fakat sistemin zor kuvveti zavallıca çırpınmaya devam ediyor. Ve psikolojik savaş da hız kesmeden devam ediyor. Farkındalar, AKP'den kurtulmuk aynı zamanda sistemin sallanması anlamına da geliyor. Türkiye devrime gebe, bunun farkındalar. Türkiye'nin önünde biriken tüm sorunlar, millete devrimi dayatıyor.

Asıl korku "devrimin" Silivri'yi kuşatması!

Silivri kuşatılıyor, Haziran ayaklanmasında "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganı etrafında bütünleşen halk hareketi; iktidar için büyük tehdit oluşturmuş durumda.

Düzenin ve düzenin zor kuvveti AKP'nin asıl korkusu da burada başlıyor. Tüm çabalar, halk hareketinin rayından çıkartılması, pasifleştirilmesi. Bugün düzen içinde çelişki yaşadığını tahlil ettiğimiz kuvvetler dahil bunun için çabalıyorlar.

AKP ise, hem kurulu düzeni temsil ediyor da hem de bu düzenin zor kuvvetini.

Ve bu zor kuvveti hem kendi sonunu hazırlıyor hem de içinde bulunduğu düzenin sonunu. Silivri zindanlarında tutsak edilmeye çalışılan yurtseverlerin tehdit olarak görülmesi de bu yüzden.

Çünkü, milli devlet ancak milli hükümet ile inşa edilebilir ve milli hükümetin merkezi Washingtonlar, Brükseller değil Ankara olur. Milli devleti savununlar yargılanıyorlar.

İstanbul Valiliği koltuğunda oturan zattın "Silivri'ye gelmeyin" çağrısını; "Türkiye bağımsız olmasın, ABD iktidarını AKP eliyle devam ettirsin" şeklinde okumak gerekiyor.

Milletin zoru zindanları yıkacak!

AKP zoruyla baskısıyla milletin zulme karşı direnişini bastırmaya çalışa dursun. Sistemin çıkmazı AKP'nin de açmazı olmuştur. Açmaz giderek derinleşmektedir, AKP'nin tüm operasyonlarına millet örgütlenerek, mücadele ederek cevap veriyor.

Ve milletin zor kuvvetini göstereceği günlere giriyoruz.

Milletin zoru dağları delecek, zindanları yıkacaktır.

Ali DURAN - 04 Ağustos 2013 - Kemalistler.net

Son Yazılar