eren erdem225 

Velev ki kemirgeniz...

Kemirgen, sözlüklerde “kesici dişleri çok iyi gelişmiş olan hayvan” demekmiş. Üşenmedim, açtım baktım.

Halk dilinde ise kemirgen; “sömürücü, zarar veren, sülük misali kan emen” gibi manalara geliyor.

Bu ifadeyi geçen gün mübarek Başbakanımız dile getirdi. O günden beri evimde arama yapıyorum. Öyle ya, Başbakanımız ne diyorsa, bir bildiği vardır. Kemirgen diyorsa; “ya dişlerimizde bir problem vardır, ya da mal-mülk toplayan alçak kişiliklerizdir.”

*** *** ***

Evimde “acaba kimi kemirdim de ne mal topladım” diye arama yaparken kafamı duvara çarptım, sakinleştim. Durdum ve düşündüm. Ve “kemirgenliğin, yolsuzlukla, kamu malını talanla, mal devşirme, ihale peşkeş çekme, halkın mallarını kendi malı kılma ile ilgili olduğunun farkına vardım.

Şimdi “esas kemirgenin” kim olduğunu anlamak için, gelin Muhafazakâr tosuncukların yolsuzluklarına birlikte bakalım;

*** *** ***

- İzmir TCDD liman taşıma ihalesi;

TCDD liman taşıma için bir ihale açıyor. Tam bu sırada bazı eller devreye girerek, 70 milyon dolarlık ihaleyi iptal ediyor. Ve hiç olmayan ve TCDD ile sözleşmeye oturdukları gün “resmi kuruluşları yapılan” iki şirkete (Reha Denizcilik ve Raden Lojistik) 15 milyon dolara iş veriliyor. Ne hikmetse, bu şirketlerden biri AKP Bakırköy ilçe başkanlığını yapmış olan Rahmi Genç.

Pardon, doğru biz kemirgeniz!

- İstanbul Büyükşehir Belediyesi araç sigortası ihalesi;

İBB, ağır taşıtlar için sigorta ihalesi açıyor. İhale 197 milyar TL’ye, AKP İstanbul Milletvekili Alaaddin Büyükkaya’nın daha önceden ortağı olduğu “Büyükkaya Sigortacılık A.Ş.”ye veriliyor.

- Derince arazi alımı olayı;

Özelleştirme İdaresi, Yarımca Porselen arazisini; 30,5 milyon dolara satıyor. Erdemir, aynı araziyi ilgili şirketten 82 milyon dolara geri alıyor. Devlet arazi satışından 52 milyon dolar zarar ediyor. Jet hızıyla gerçekleşen bu olay, ne hikmetse hiç konuşulmuyor!

- Balıkesir Seka Kâğıt Fabrikası;

Fabrika, 30 Haziran 2003 yılında 1,1 milyon dolara Albayraklar’a satılıyor. Daha sonra Özelleştirme İdaresi, fabrikanın değerini 52 milyon dolar olarak belirliyor. Ne garip, Albayraklar; Başbakan’ın yakınları değil mi?

- SSK’da ilaç yolsuzluğu olayı;

Roche şirketinin SSK’ya piyasa fiyatının 3 katı yüksek fiyata ilaç sattığı ortaya çıktı. SSK’nın iki üst düzey yöneticisi tutuklandı. Dava halen sürüyor. (Not: Roche gibi şirketlerin, fiyat politikalarının değişmeyeceği iyi bilinir. Kim ne kadar fatura kesti? Ne kadar zengin oldu? Ne kadar kemirdi?”

*** *** ***

Şimdilik 5 madde yazdım. Bu maddelerin sayısını 500 yapabiliriz. Hatta biraz araştırmayla 5000 dahi olabilir.

Devletin malı deniz, yemeyen domuz kafası, kemiriyor, sömürüyor! Buna itiraz edenler kemirgen, kendileri “adalet timsali oluyor.”

Kemirgen mi arıyorsunuz Başbakan; “etrafınıza bakın.” Halkın malını kemiren, zenginleşen, ihale devşiren, servetine servet katan, kul hakkına giren alçaklara bakınız. Ve eğer adilseniz, bunları deşifre ediniz. Gerçekten adalete inanıyor musunuz?

Görelim...

*** *** ***

Kemirirken çok güzel oluyorsun Türkiye..

Seni iliklerine kadar kemirmeye çalışan “lağım farelerinin” gemisini kemirmen,

Asaletindir..

Kemir..

#kemirekemirekazanacağız

Başbakan’a lakap önerileri...

Sayın Başbakanım. Sizden daha ciddi “hakaretler” bekliyoruz. Vandal, çapulcu, kemirgen, ayyaş...

Biraz daha yaratıcı olun. Bakın, sizin kullanabileceğiniz bir dizi “hakareti” listeledim. Umarım istifade edersiniz.

Sümüklüler, sidikliler, tırrikler, çamışlar, leş kargaları, eşek sıpaları, böğürgenler, terliksi hayvanlar, toynak beyinliler, zırtabozlar, zortolar, hırtolar, tırtolar, kerrolar, tazzolar, mışkolar, gundiler...

Biraz daha yaratıcı olmanızı temenni ederiz.

Eren ERDEM - 25 Temmuz 2013 - Aydınlık

Son Yazılar