eren erdem225 

# d i r e n m ü e z z i n !

Dolmabahçe Camii müezzini, Terörle Mücadele’de 6 saat süren sorgusunda “Ben din adamıyım, yalan söyleyemem, Cami’de içki içildiğini görmedim” dedi.

Bu müezzin efendiye dikkat edin! Bu adam, İslam’ın yüz akıdır. Bu müezzin, ihale ve rant için dinini egemenlerin oyuncağına çevirenlere cevaptır. Onurdur, şereftir, dindir!

Müezzin efendi...

Sen, içimdeki aşkı dirilttin! Sorgularda, işkencelerde çözülmeyen İmam’ı Azam’ı gördüm sende. Sen, “la ilahe illallah” lafzını yaşayarak tefsir ettin. Allah seninle olsun...

Bu ülkede umut veren şey budur dostlar.Beni ümitlendiren, sevince boğan şey budur.Her şeyin satılmadığını, onur ve izzetin henüz yok olmadığını; “Allah’tan korkanların halen var olduğunu görmenin büyük huşu’su içindeyim”.

Bu müezzin efendiyi yakalayıp, onun imametinde 2 rekat namaz kılmadan ölmek,haram oldu bana. Bu müezzin efendiyi muhakkak bir yerde bulup, ardında namaza duracağım. O cesaret ve hassasiyetin ardında duracağım namaz, en fazla huşu duyduğum namazlardan olacaktır şüphesiz.

*** *** ***

6 saatlik sorgu. Ve müezzinin ifadesi şu;

“Ben din adamıyım, yalan söyleyemem...”

Demek ki birileri yalan söylemesini istedi.Ya da baskı yaptı. Yapılan bu baskının deşifresi, müezzin efendinin ifadesinde mevcut.Birileri müezzin efendiye baskı yaparak yalan söyletmeye çalışmış belli ki.

Ama “müezzin efendi” ne yaptı?

“Ben görmediğimi söylemem.Ben din adamıyım...”

İşte İslam ahlakı budur. İslam ahlakından bahsedip, türlü ahlaksızlığı yapan madrabazlar bu hocaefendiden gerçek dini duruşu öğrensinler. Bu duruş, Mehmet Akif’in duruşudur. Bu duruş, Ömer Muhtar’ın duruşudur.

Dillerini eğip bükerek din adına yalan konuşanlar, müezzin efendiyi iyi duysunlar.Gidip ellerini öpsünler. Devletin öfkesini karşısına alacağını bildiği halde taviz vermeyen bu şerefli adamı gururla ansınlar.

Bu müezzin, Diyanet İşleri Başkanı olmalı.Diyanet, bu “müezzini alnından öpmeli...”

Peki, ne yapacaklar dersiniz? Düşman belleyip,planı bozduğu ve hakikatten yana olduğu için kin ve nefretle saldıracaklar. İşte bu saldırıya karşı müezzin efendinin yanında durunuz.O’na destek veriniz. İnternette, medyada nerede olursa olsun, gündemden düşürmeyip, bir kirli oyuna gelmemesi için gayret sarf ediniz. Halk olarak bu kardeşimizin yanında olduğumuzu göstermeli, onu “yedirtmemeliyiz”.

Keza, müminler ancak kardeştirler.

İktidarın din elbisesini tersten giyiyor olması, dindarların tepkisini çekiyor. O kadar kara propagandaya rağmen, dikkat ediniz; sokaklar karışmadı. Çünkü artık kimse Başbakan’a inanmıyor. O kadar kışkırtma, saldırganlık tutmadı. Muhafazakârlar Başbakan’a inanmıyor, itimat etmiyor.

Eğer inanıyor olsalardı, çoktan bir sokak savaşı çıkmış olurdu. Lakin olmadı, çıkmadı.Tam aksine; 20-30 sokak soytarısının dışında eline satır alan olmadı. İşte bu; Başbakan’ın oyununun sonudur. Halkın Başbakan’a cevabıdır. Hassasiyet budur.

Bu ülkede halen böyle müezzinler var.Böyle hocalar var. Umutla bakıyorum yarınlara. Çünkü oyunlar bozuluyor. Ve bozulmaya devam edecek...

*** *** ***

Bu arada, oyunu bozan gruplardan Devrimci Müslümanlar, Sivas’a gidiyor. Madımak’ta yakılan Alevi kardeşlerimize destek vermek için Sivas’a gidiyorlar. Bu, büyük bir iştir. Bu, kardeşliğin tesisidir. Büyük birliğin ve beraberliğin resmidir.

Bu manada, Gezi Parkı eylemine katılarak iktidarın oyun ve hesaplarını bozan Devrimci Müslümanlar’a destek olmalı. Bu genç insanlara yönelebilecek saldırılar karşısında siper durmalı. Barış ve kardeşlik için mücadele veren bu gibi hareketlere omuz vermeli...

Bu manada kendileriyle iletişim kurabilirsiniz. 0534 603 27 63 telefonundan ya da http://www.devrimcimuslumanlar.org/ sitesinden kendileri ile iletişim kurmanız mümkündür.

En içten selamlarımla.

Eren ERDEM - 28 Haziran 2013 - Aydınlık

Son Yazılar