takunyali fuhrer ergun poyraz225 

Millet kararlı, diktatör yenilmekte!

Gezi parkına ilk dozer girdiğinde, ağaçları korumak için insanlar oradaydı. O dozerin önüne atladılar, ağaçlara sarıldılar. Ağaçların kesilmemesi için direnenlere, polis çok sert müdahale etmişti.

O günleri bir daha hatırlayalım. Uyguladıkları şiddet, toplumun gözünden kaçmadı. Yanan çadırlar, dövülen kadınlar ve erkekler, bardak taşmıştı. Daha sonra hepimiz ayaklandık! Gezi Parkında ki ağaçlar ve polis şiddetine maruz kalan insanımız için, hep birlikte kol kola faşizmin üzerine yürüdük, hala yürüyoruz. AKP, ilk günlerde ki ‘Gezi Parkı’ direnişini gelir-geçer, yalnızca çevreci bir tepki olduğunu düşündü ve ezer geçerim dedi çok büyük kayaya çarptı, şimdi ‘Millet’ AKP iktidarını ezip geçiyor!

“Bir gün, cihan harbinden sonra Ortadoğu’da kurulan suni devletlerin halkları ayaklanacaktır. O gün geldiğinde, yeni kurduğumuz cumhuriyetimizin yöneticileri, bu halkların değil emperyalist güçlerin yanında yer alırsa aynı akıbete kendileri uğrayacaktır ve Kurtuluş Savaşı’nda yedi düvele haddini bildiren Türk halkı onların da hakkından gelecektir…” Mustafa Kemal, bunu söylerken yanılmamış… Hepimizin bildiği gibi ayaklanmanın sebebi, faşizme-gericiliğe ve AB-ABD sömürüsüne, talanına karşı birikmişlikti. İşte o birikmişlik şimdi sokaklarda ve parklarda gerçekleşen devrimci eylemlerde vücut buluyor!

1 Mayıslar, 19 Mayıslar, 29 Ekimler ve Silivri eylemelerinde AKP faşizmine ve patronu ABD emperyalizmine karşı çok büyük eylemleri, milletle kol kola gerçekleştirdik! Zulmün barikatlarını yıktık! Şimdi de iktidarını yıkıyoruz! Hala eylemdeyiz, eylemlerimiz faşizm bitene, hürriyet ve bağımsızlık gelene, Ortadoğu’da dökülen kan son bulana kadar asla bitmeyecek, Bu uzun yürüyüşte, bazen ‘duracağız’ ama durduktan sonrada daha ileri adımlar atacağız. Tam anlamıyla zafere gidene kadar vazgeçmeyeceğimizi de ısrarla vurguluyoruz.

‘ Ya galip geleceğiz, ya mağlup olmayacağız!’ diye yola çıkanları kılavuz edinmiş, bir milletin kararlılığıyla karşı karşıyalar. Bu kararlılık, yedi iklimde nam salmış durumda! Emperyalizmden ve faşizminden çekmiş ve çekmekte olan dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan birçok halk ta direnişimizi selamlamakta ve tam bir zafer kazanmamızı sabırsızlıkla beklemekte, şunu net olarak söyleyelim; Emperyalist tahakkümden kurtulmanın ilk adımı, AKP’yi devirip milli bir hükümet kurmaktır. Bunu başardığımız gün diğer ulusların bağımsızlık ve devrim mücadelesi daha kolay olacaktır. Üç maymunu oynayan, AKP’de, ABD’de bunu çok iyi tespit etmekte ve buna karşı kendilerince bir dizi önlem almakta… Ancak aldıkları tüm önlemler milletin kararlılığı karşısında kesinlikle etkisiz hale gelmekte…

Şimdi ise en önemli görevimizi yerine getiriyoruz :

Daha çok örgütleniyoruz!
Devrimi yapacak cepheyi, yorulmadan, arı gibi çalışarak örüyoruz.
Hiç merak buyurmayın geliyoruz!

Sütten Çıkmış Ak Kaşık, Bağımsızlıkçı AKP!

AKP cephesinden bir ses yükseliyor… Bu eylemlerin arkasında ‘CİA var OTPOR var’ diye bu sese kulak verdiğimizde ise gülmemek için kendimizi zor tutuyoruz. Bu iddia da bulunan tüm AKP’lilere ve özellikle Melih Gökçek’e kısa bir ‘itirafta bulunmayı’ tercih ediyoruz!

İtiraf:

TGB, Amerikan askerinin kafasına çuval geçirirken açık ve alenen ‘CİA’ üzerinden ABD emperyalizmiyle işbirliği yapmıştır. Zaten Çuval geçirme eylemi de önceden ABD ile danışıklı olarak planlanmıştır. Çuvalı geçiren arkadaşlarımız da Kahraman AKP hükümetinin yönettiği, Türkiye Cumhuriyetinde, 16 yılla tutuksuz yargılanmaktadır.

Millici, Bağımsızlıkçı AKP iktidarını sarsmak için, TGB bu eylemlerine devam etmiştir, böyle yaparak ta anti-emperyalist görüntüsü çizmiş ve anti-emperyalist karakteri yüksek olan milleti, gerçekleşen birçok eylemde birleştirebilmiştir. Bu sayede de Milletin AKP ile kucaklaşmasının önüne geçmiştir.

Tüm bunlar yaşanırken, Tayyip Erdoğan da ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesine Eşbaşkan olmuştur. Tayyip Erdoğan ABD karşıtı olmasına rağmen, ABD’den yanaymış gibi görünmüş ve ABD çıkarlarına uygun işleri de sırf ABD uyanmasın diye gerçekleştirmiştir. Ayrıca, ABD tahakkümüne karşı gibi duran ama aslında bu tahakkümün daha da kuvvetlenmesini isteyen yüzlerce insanı da Silivri zindanlarında esir etmiştir. Kuvayı milliye ruhu yüksek Zaman Gazetesi yazarı Mümtazer Türköne de AKP’nin ne denli ABD karşıtı olduğunu bir yazsında şöyle belirtmiştir “…2002′de ABD askerlerinin Irak’a geçişine izin vermeyen iktidar...”

Birde geçen gün katıldığı TV programında, Ankara Büyük Şehir Belediye başkanlığına seçilen büyük hizmetleriyle milletin gönlünde taht kuran, Melih Gökçek, 23 Nisan’da gerçekleşen, Milli merkez kurultayında, TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz’in konuşmalarını bir daha gündeme getirerek ‘Taksim’ eylemlerinin kimlerce planlandığı kanıtlamıştır. Hatta çok dikkat çekmeyen bir olayı da gözler önüne sermiştir, Çağdaş arkadaşımızın konuşmasının sonunda, yumrukları kaldırarak karlılığımızı gösterelim çağrısından sonra tüm Türkiye’ye ‘OTPOR’ işareti yaptığımızı görmüştür. Biz buradan kendisine genel kültür amaçlı bir bilgi daha aktaralım 1968 de Deniz Gezmiş te ‘OTPOR’ işareti yapıyordu…

Yazımızı burada noktalarken, Aydınlık gazetesi yazarlarından Mehmet Ali Güller’in, ‘Madem CIA karıştırdı, ‘One Minute’ deyin!’ başlıklı yazısını sizlere sunuyoruz.

Serhat ÇIĞLA - 23 Haziran 2013 - TGB
Türkiye Gençlik Birliği Genel Sekreter Yardımcısı
 http://www.tgb.gen.tr/

İlgili Yazı : Tıklayın!
Mehmet Ali GÜLLER - Madem CIA Karıştırdı ‘one minute’ deyin!

Son Yazılar